mezczyzna dotyka dloni kobiety

Dotyk mężczyzny – co oznacza? Zakochany czy nie?

Zachowanie człowieka dużo o nim mówi, czasami więcej niż same słowa. Co oznacza dotyk mężczyzny? Jest zakochany, czy też nie? Sprawdź koniecznie, jak rozumieć pewne sygnały, które wysyła facet!

Dotyk mężczyzny – co oznacza?

Dotyk mężczyzny to pewnego rodzaju forma komunikacji. Warto bacznie obserwować zachowanie faceta, z którym się spotykamy bowiem może wiele zdradzać o jego zamiarach. Z biegiem czasu będzie on szukał coraz większej bliskości fizycznej, o ile jest zainteresowany głębszą relacją. Natomiast jeśli podobasz mu się jedynie fizycznie może przekraczać pewne granice zbyt szybko.  Natomiast w przyjacielskich stosunkach nie będzie już taki wylewny.

Uwodzenie kobiety może przybierać przeróżne formy. Słowa, przede wszystkim komplementy są tylko jedną z możliwości, żeby zapunktować w oczach kobiety. Zainteresowany mężczyzna stara się naprawdę na wiele sposobów okazać swoją sympatię. Znaki niewerbalne dużo zdradzają!

mezczyzna dotyka brzucha ciezarnej zony

Jak rozumieć dotyk mężczyzny różnych części ciała?

Dotyk zakochanego mężczyzny różni się znacząco od tego, który otrzymujesz od faceta przyjaciela bądź tego, który nie ma wobec Ciebie aż tak poważnych zamiarów i kieruje nim jedynie pociąg seksualny. Co charakteryzuje panów darzących głębszym uczuciem? Okazują oni zdecydowanie więcej czułości oraz troski kobietom, z którymi planują wspólną przyszłość.

Poniżej znajdziesz znaczenie dotyku mężczyzny różnych części ciała:

 • przytulenie to miły gest, który może oznaczać zarówno troskę, wsparcie, jak i zwyczajny wyraz sympatii
 • gładzenie po policzku to wyraźnym symptom, że facet chciałby Cię pocałować, tak samo jest w przypadku kierowania dotyku w okolice ust lub innych części buzi
 • położenie ręki na udzie to znak, że mężczyzna bada teren, czy pozwolisz mu na więcej, podobnie jest w przypadku chwycenia w okolicy talii – to wyraźny seksualny podtekst, że pragnie czegoś więcej!
 • położenie dłoni na dłoni kobiety symbolizuje chęć przejęcia przez mężczyznę inicjatywy
 • dotyk głowy oznacza wyraz sympatii, a niekoniecznie romantyczne przesłanki, choć w tym przypadku naprawdę różnie bywa i łatwo się pomylić
 • poklepanie po ramieniu jest to wyraz zaufania bądź wsparcia
 • przypadkowy dotyk mężczyzny i to częsty może sugerować, że pragnie on pogłębić relacje
 • dotyk pleców przez mężczyznę buduje silną więź seksualną, podobnie jak masaż karku o nieco erotycznym zabarwieniu
 • buziak na powitanie oraz pożegnanie to popularny gest, tak samo jak przytulanie, dlatego też nie ma zazwyczaj głębszego znaczenia.
  Związek kohabitacyjny - co to jest i na czym polega? Kohabitacja a konkubinat

To są najpopularniejsze zachowania wśród panów. Dotyk mężczyzny to nie wszystko, dlatego że dużo mówi jego wyraz twarzy, a także nastrój. Musisz wobec tego obserwować aż kilka elementów, aby trafniej określić co znaczy jego gest.

Dotyk dla przyjemności ma mocny wydźwięk erotyczny, bowiem jest to klepanie lub szczypanie pośladka, pieszczenie i gładzenie skóry dekoltu, tudzież brzucha. To wyraźne pieszczoty, które mają być wstępem do czegoś więcej, choć nie zawsze. Dają one masę doznań obojgu, wiążą się z miłymi chwilami i budowaniem większej bliskości. Natomiast dotyk erotyczny to już wyraźna gra wstępna przed zbliżeniem. W tym wypadku mężczyzna  poprzez dotyk pokazuje swoje pożądanie. Dochodzi wobec tego do dotykania i całowania miejsc intymnych. Wszystko to ma prowadzić do osiągnięcia przyjemności seksualnej.

Czy dotyk od razu oznacza miłość?

Dotyk mężczyzny nie zawsze pokazuje, że darzy on kobietę szczególnym uczuciem. Bliskość fizyczna w zależności od formy ma nieco inną symbolikę. Może wyrażać, między innymi pociąg seksualny, przyjaźń, czy zwyczajną sympatię do drugiego człowieka. Bywa i tak, że nie ma w zasadzie głębszego znaczenia, a jedynie to zwykły, miły gest. Panowie mogą szukać kontaktu cielesnego, ponieważ:

 • pragną kobietę fizycznie i zaczynają sprawdzać, czy ona również jest w ten sposób zainteresowana, a także czy mogą oni liczyć na coś więcej
 • zwyczajnie darzą kobietę sympatią i i okazują to poprzez różne, choć bardzo „bezpieczne” gesty, czyli faceta dotyka ciało, jak najdalej od centralnej jego części
 • chce poznać dziewczynę bez specjalnych uczuć, w jej otoczeniu czuje się swobodnie, więc pozwala sobie na pewne formy bliskości, choć oczywiście bardzo subtelne
 • są bardzo otwarci, a przytulenie, czy buziak w policzek nie wywołuje w nich stresu lub innych podobnych emocji
 • czują się samotni, dlatego wykorzystują okazję by poczuć obecność drugiej osoby.
  Seks z przyjacielem - czy jest to rozsądne?

Co oznacza dotyk mężczyzny? Wbrew pozorom może mieć naprawdę przeróżne znaczenie, więc nie ma co zakładać z góry pewnych kwestii. Nie warto wobec tego od razu nastawiać się, że to jest wyraz romantycznego uczucia. Niektórzy nie mają problemu z dotykaniem, ponieważ w towarzystwie innych nie mają większego skrępowania.

Jak dotyka zakochany mężczyzna?

Dotyk zakochanego mężczyzny można odróżnić od zwyczajnego przyjacielskiego bardzo łatwo. Niewerbalna komunikacja ciała zdradzi zamiary faceta, bowiem nawet nieświadomie nie będzie on w stanie pewnych rzeczy powstrzymać. W jaki sposób można odkryć miłość? Z pewnością stara się być blisko Ciebie, ponadto:

 • dotyka Cię przy każdej możliwej okazji, jednak robi to bardzo subtelnie i nie przekracza pewnych granic, na przykład to niewinne stykanie dłońmi
 • osłania Cię swoim ciałem, podaje rękę, gdy zmierzasz na podwyższenie, czy też pomaga Ci wejść po schodach, ponieważ okazuje Ci gestami ogromną troskę
 • rozczesuje Ci bądź poprawia włosy swoją dłonią patrząc jednocześnie głęboko w oczy
 • wyciera Ci kąciki ust, na przykład gdy spożywacie coś wspólnie
 • chwyta Cię za rękę
 • obejmuje Cię swoim ramieniem
 • bez przerwy ściąga Ci niewidzialne nitki lub włosy z ramienia.

Dotyk jest bardzo czuły, z pewnością nienachalny. To pewnego typu magia, która jest idealnie dopasowana do rozwoju sytuacji. Facet nie chce przyspieszać biegu wydarzeń, bo cierpliwie oczukuje na kolejne kroki. Daje kobiecie szansę na lepsze poznanie, a także oswojenie się z bliskością fizyczną. Pokazuje jej, że będzie czekał tyle ile potrzeba. Sprawdza na ile dziewczyna pozwoli, nigdy jednak nie przekracza granic. Zakochany człowiek w naturalny sposób dąży do czułych gestów.

Artykuł powstał we współpracy z portalem dla kobiet Kobietamawplyw.pl.