tinder

Jak zacząć rozmowę na Tinderze? 15 skutecznych sposobów

Aplikacji randkowych jest cała masa, choć Tinder zdecydowanie wiedzie w prawie każdym rankingu prym. Obsługa wcale nie jest skomplikowana, a dzięki założeniu tam konta można poznać sporo ciekawych osób nie tylko z bliskiej okolicy, bo dosłownie z całego świata. Warto jednak pamiętać, że udana rozmowa jest niezbędna, aby znajomość przeniosła się do świata realnego. W jaki sposób pisać? Jak nawiązać dobry kontakt online? W naszym artykule zdradzamy aż 15 skutecznych sposobów. Koniecznie je sprawdź oraz przetestuj w czasie konwersacji!

Rozmowa na Tinderze – najważniejsza jest pierwsza wiadomość

Tinder to aplikacja, po której poruszasz się intuicyjnie. Dodajesz kilka zdjęć, ponadto podstawowe informacje o sobie oraz ciekawy opis. Rejestracja jest łatwa, dlatego też każdy sobie z nią poradzi. Następny krok to szukanie  pary, a więc chodzi o przeglądanie profili płci przeciwnej. Kiedy dojdzie do „sparowania” mamy okazję nawiązać konwersację. Jak to zrobić? Pierwsza wiadomość na Tinderze jest kluczowa, bowiem od niej bardzo dużo zależy. Nie ma wątpliwości, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz, również online. Czasami wymiana kilku zdań wystarcza, aby sprawdzić, czy jest zainteresowanie czy nie. Kiepski wstęp sprawi, że druga strona może wcale nie odpisać lub nawet usunąć z nami match. Przemyśl co wyślesz, bo tego nie cofniesz, a przez błąd lub lekkomyślność możesz stracić szansę na poznanie kogoś interesującego.

Aplikacje randkowe to specyficzne miejsce, dlatego też warto się bardziej przyłożyć i zastanowić nad tym co napiszemy. To ważne, aby nawiązać dialog, a jednocześnie zaciekawić drugą stronę. Tinder to miejsce pełne ludzi, wobec tego należałoby się jakoś wyróżnić. Zachowaj zawsze kulturę oraz poprawność językową, a także pokaż swoją osobowość. To klucz do stworzenia ciekawej pogawędki. Niestety, ale nie każdy za pomocą tej aplikacji randkowej szuka tego samego, poza tym niektórzy są tam zwyczajnie z nudów lub pragną atencji. Nie zniechęcaj się wobec tego jeśli od razu nie uda Ci się przeprowadzić z kimś interesującej rozmowy. Praktyka czyni mistrzem!

tinder logo

Rozmowa na Tinderze – jak ją zacząć, żeby nie spalić? Przykładowe sposoby na rozpoczęcie rozmowy

Rozmowa na Tinderze nie powinna być banalna, dlatego też unikaj zwykłego „Hej”, „Piękna dziś pogoda” bądź „Co Cię tu sprowadza?”. To klasyka, ale zdecydowanie nie jest polecana, gdy chodzi o aplikacje randkowe. Większość osób decyduje się na takie rozpoczęcie konwersacji, dlatego też mało kto na to jakkolwiek reaguje. Jak zacząć, aby nie spalić na początku? Wykaż się kreatywnością, a z pewnością druga strona to doceni. To sprawi, że zaskoczysz! Istnieje kilka prostych sposobów, aby początek rozmowy wypadł dobrze. Oto najważniejsze zasady, o których należy pamiętać:

 • Nawiąż do informacji znajdujących się na profilu drugiej osoby, na przykład do opisu bądź zdjęcia, a rozmowa pójdzie gładko
 • Wyślij kreatywne pytanie, bowiem to zwiększa szansę na to, że ktoś odpisze
 • Warto wymienić w pierwszym zdaniu imię drugiej osoby, a więc nieco spersonalizować wiadomość
 • Jedna wiadomość w zupełności wystarczy
 • Unikaj komplementów, bowiem to pokazuje od razu, że Ci zależy
 • Uważaj na błędy zarówno ortograficzne, jak i interpunkcyjne, bo większość je od razu zauważy.
  Narcyz a rozstanie - co czuje i jak reaguje?

Tinder pozwala nam przede wszystkim na wysyłanie wiadomości tekstowych, więc tu słowa są najważniejsze. Co napisać? Poniżej znajdziesz przykładowe wstępy, które możesz przesłać na samym początku:

 • „Cześć, czy byłaś na wycieczce w Warszawie? Widzę jakieś znajome miejsca na zdjęciu.”
 • „Hej, widzę, że kochasz jazdę rowerem. Może kiedyś wybierzemy się na wspólną wycieczkę rowerową?”
 • „Hej, jak udało Ci się dostać na ten koncert? Szukałam biletów i były wszędzie wyprzedane.”
 • „Słuchasz tego co ja więc musisz mieć dobry gust!”
 • „Hej, widzę, że już byłeś w tym nowym lokalu otwartym w centrum. Polecasz tam jedzenie?”
 • „Wiesz, że Twój cytat umieszczony w opisie jest moim ulubionym?”
 • „Na jakim instrumencie muzycznym grasz? Na zdjęciu jest ich aż kilka.”

Aplikacja randkowa pozwala poznać kogoś nowego bez wychodzenia z domu. Nigdy na początku nie poruszaj kontrowersyjnych tematów, a więc unikaj wątków typu religia, polityka, finanse, seks i wspominania o ex. One powodują kłótnie, niedopowiedzenia, ponadto niepotrzebne napięcie. Stawiaj wyłącznie na neutralne, a więc na bezpieczne zagadnienia. Wiadomość musi być krótka, do tego konkretna. Wzbudzenie ciekawości sprawia, że ktoś chętnie będzie kontynuował pogawędkę. Pamiętaj, że płeć nie ma większego znaczenia, dlatego każdy może jako pierwszy „zaczepić” na Tinder.

rozmowa na tinderze

Jak zacząć rozmowę z dziewczyną na Tinderze?

Panowie wielokrotnie w czasie korespondencji na komunikatorach lub na portalach randkowych popełniają gafę za gafą, dlatego też szybko tracą w oczach kobiet. Bycie nachalnym to jeden z najczęstszych błędów. Na wszystko przychodzi czas, dlatego nie warto na stracie pytać o numer telefonu lub o inne opcje na przeprowadzenie rozmowy poza aplikacją. Unikaj również zaczynania od oklepanych komplementów, bo dziewczyna z pewnością nie odpisze na tego rodzaju wiadomość. Dozwolone jest za to flirtowanie, a także przekomarzanie, aczkolwiek bardzo subtelne. Prowokacyjne teksty zastąp tymi wesołymi. Dobrze jest wzbudzić w kobiecie emocje, dlaczego zadawaj jej pytania, które dostarczą masę pozytywnych uczuć. Wychodzenie z inicjatywną, głęboki temat oraz właściwa konstrukcja zdań – to wszystko razem pozwala Ci poderwać dziewczynę w nietypowy sposób. Zapewniamy, że jej się to spodoba, i to bardzo!

Rozmowa na Tinderze z przedstawicielką płci pięknej powinna przypominać pogaduchy z dobrą przyjaciółką ale z delikatną dozą flirtu. Panie dostają każdego dnia wiele wiadomości, a większość z nich jest nachalna, banalna bądź z podtekstem, dlatego też ucieszą je miłe słowa i kulturalne rozpoczęcie pogawędki na luzie. Pozytywnie wyróżnisz się na tle innych, poza tym będziesz miał szanse, dzięki temu dłużej z nią porozmawiać. Pamiętaj, że kilka wiadomości wysyłanych jedna po drugiej lub bardzo długie wywody w pewien sposób są desperackim czynem. To niestety, ale może odstraszyć kobietę!

Faceci wielokrotnie są zauroczeni urodą dziewczyny i od razu starają się jej to powiedzieć. One kochają komplementy, ale unikaj tych dotyczących wyglądu fizycznego, zamiast tego skup się na czymś innym lub od razu sobie to odpuść. Co lepiej zrobić? Poznaj ją zadając pytania, aczkolwiek powinny być one niezbyt prywatne ani o negatywnym wydźwięku. Unikaj „suchych” zdań typu „Jaką muzykę słuchasz?” bądź „Czym się interesujesz?”. Właściwe poprowadzenie rozmowy, czyli dodanie do niej emocji zawsze pozwala wypaść korzystniej i to bez specjalnego wysiłku. Nie zapominaj o tym, aby wspomnieć o sobie, czyli nie poświęcaj całej uwagi kobiecie, bo ona również jest Ciebie ciekawa! Rozmowa to dialog, a nie monolog.

  Flirt słowny i wzrokowy - co to jest i kiedy się zaczyna?

Jak zacząć rozmowę z chłopakiem na Tinderze?

Masa kobiet boi się wykonać pierwszy krok, gdy chodzi o podryw. W życiu realnym mogą wysyłać pewne sygnały i liczyć na to, że to facet przejmie inicjatywę, a więc zacznie działać. Na Tinderze mogą być dużo bardziej odważniejsze, bo tu przecież nie ma bezpośredniej interakcji twarzą w twarz. Nie ma co się zastanawiać czy napisać jako pierwsza czy nie. Zwykłe „Cześć” trzeba czymś uzupełnić, aby chłopak nas zauważył wśród tylu wiadomości. Koniecznie dodaj imię faceta, poza tym jakieś pytanie, a szansa na to, że on odpisze naprawdę wzrośnie.

Jak zaczepić chłopaka na Tinderze? Zasada jest taka sama, jak w przypadku płci pięknej. Krótka, ciekawa wiadomość na początek wystarcza. Panowie docenią poczucie humoru, dystans do siebie, a także spersonalizowane treści, które pokażą, że to nie tekst na zasadzie kopiuj wklej. Warto również dopracować swój profil, aby zwiększyć szansę na dłuższą korespondencję. Umieść tam jakiś „haczyk”, dzięki temu od będzie miał punkt odniesienia do prowadzenia dłuższej rozmowy. Kobiety bardzo się stresują, więc nie dają chłopakowi czekać. Polecamy jednak chwilkę zwlekać z odpowiedzią. Dlaczego? To pozwoli Ci lepiej przemyśleć co napiszesz, jak i pokażesz mu, że nie jesteś desperatką.

Tinder to popularna aplikacja randkowa, dlatego też nie brak tu kobiet i mężczyzn. Jakich kandydatek na partnerki szukają panowie? Zwracają uwagę na wiadomości, gdy dziewczyna:

 • jest zaczepna, a więc droczy się, ma poczucie humoru i potrafi zaskoczyć treścią przekazu
 • wychodzi poza schemat, dlatego szukaj ciekawych pytań, tematów i odważ się zagadać w niekonwencjonalny sposób, a on to doceni
 • jest dociekliwa, aczkolwiek nie wścibska
 • spekuluje, czyli nie bój się mówić, że chłopak jest podobny do kogoś sławnego lub do bajkowej postaci – bądź gotowa na jego sprostowanie, bo może być zaskakujące!

tinder rozmowa

Pamiętaj, bądź sobą! To naprawdę działa!

Internet pozwala nam nawiązywać nowe kontakty bez wychodzenia z domu, poza tym dowolnie kreować swój wizerunek. Czasami trudno będzie wyczuć jaka osoba znajduje się po drugiej stronie ekranu. Rozmowa jednak jest w stanie nam dużo zdradzić. W aplikacji randkowej łatwo jest popełnić błąd, a wiadomości z reguły nie można już skasować. Warto wobec tego dokładnie przemyśleć co chcemy napisać. Sprawdzenie błędów ortograficznych i stylistycznych też się przyda. Nie przesadzaj natomiast z emotikonami, poza tym dobrze poznaj ich znaczenie, bo inaczej możesz popełnić gafę.

Rozmowa na Tinderze budzi lęk, obawę i stresuje, ale to normalne. Podejść do tego na luzie, wykaż się kreatywnością oraz spontanicznością. Czasami nie trzeba wiele, żeby wyróżnić się na tle innych „kandydatów”. Zawsze bądź sobą, dlatego też nikogo nie udawaj ani nie kłam, bo wszystko prędzej czy później się wyda. Pokaż się z jak najlepszej strony, ale w żadnym wypadku nie koloryzuj rzeczywistości. W trakcie internetowej konwersacji wykaż się przede wszystkim kulturą, poczuciem humoru oraz pozytywnym nastawieniem. To prosta metoda, aby zjednać sobie ludzi nie tylko w realu, ale i w sieci!