Spis treści
Pocałunek wzbudza w każdym masę emocji, i to bez względu na sytuację. Wiele osób czeka na ten gest. Jak się całować? Podpowiadamy! Poza tym koniecznie sprawdź, jakie istnieją rodzaje pocałunków.
Jakie są rodzaje pocałunków?
Pocałunek pojawia się w wielu sytuacjach, od spotkania z ukochanych, po zwyczajne przywitanie ze znajomym. Dlatego też istnieje aż kilkanaście typów, które się pomiędzy sobą mniej lub bardziej różnią. Co więcej poszczególne rodzaje oznaczają coś zupełnie innego. Jedno jest pewne, wszystkie sprawiają nam dużo przyjemności!
Najpopularniejsze rodzaje pocałunków to:
1. Buziak w policzek
To popularny sposób na powitanie. Usta delikatnie muskają policzek, albo to pocałunek w powietrzu, wtedy nawet nie dotykasz drugiej osoby. Ten całus jest niezobowiązujący.
2. Pocałunek symboliczny nazywany „suchym”
Ten typ polega na krótkim zetknięciu się ust pary, bez pogłębiania. Zazwyczaj pojawia się na dzień dobry lub na do widzenia. Nie trwa on długo, a mimo to przynosi sporo przyjemności.
3. Pocałunek po francusku, czyli wariant z języczkiem
Usta są rozchylone, lekko otwarte. Najważniejszym elementem jest to, że podczas namiętnego pocałunku jeden z partnerów wsuwa język do drugich ust. Prawdziwy efekt wow odczujesz, gdy dwa języki będą się stykać podczas wykonywania kulistych ruchów. Taki namiętny całus może trwać krótko lub dłużej. Mimo wszystko nie można zapominać o wyczuciu i delikatności. Pocałunek po francusku ma liczne odsłony. Subtelne muskanie ucha, ramion, obojczyków, czy szyi zapewni wam moc doznań. Warto spróbować całusa z języczkiem, i to na różnych częściach ciała.
4. Pocałunek amerykański
Tu delikatnie ssie się wargi. Mężczyzna skupia się na górnej, a kobieta na dolnej połowie ust.
5. Pocałunek chrupiący
Tu znajdzie się lekkie przegryzanie bądź podgryzanie. Nie można jednak przesadzać, bo wystarczy chwila nie uwagi, żeby zamiast przyjemności pojawił się ból. Należy pamiętać, że nie każdy będzie zachwycony z takiego pikantnego buziaka.
6. Pocałunek „wampira”
On prowadzi do pojawienia się, tak zwanej malinki, czyli charakterystycznego znamiona o czerwonym zabarwieniu. W tym przypadku najpierw następuje delikatne ugryzienie, a później subtelne ssanie.
7. Pocałunek spinający
Należy objąć wargi partnera ustami i delikatnie zaciskać, a następnie rozluźniać uchwyt. Poziom przyjemności jest wysoki, ponieważ ta część ludzkiego ciała jest mocno ukrwiona.
8. Pocałunki głębokie
To najbardziej zmysłowy wariant ze wszystkim, dlatego że partnerzy robią te same ruchy, ale ze sporą intensywnością. Buziaki są mocne i wykonywane w szybkim tempie. Często takie pocałunki są elementem gry wstępnej. Uwaga – podnoszą temperaturę!
Trzeba pamiętać, że każdy typ oznacza coś innego. Na przykład buziak w policzek to popularne przywitanie, czy pożegnanie. Wobec tego pojawia się nie tylko u par, ale u przyjaciół, czy u bliższych znajomych, także u osób tej samej płci.
Całus w czoło to symbol troski i bezpieczeństwa, za to ten w dłonie pokazuje szacunek. Namiętny pocałunek w szyję to niebywale zmysłowa propozycja wielokrotnie wykorzystywana przez zakochanych, i to w różnych okolicznościach, bo nie tylko podczas gry wstępnej, ale także na co dzień. Nie zawsze kończy się on widoczną malinką.
Jak dobrze całować?
Pocałunek to sposób na okazanie bliskości lub głębokiego uczucia. Pierwszy buziak powoduje wiele stresu, ale na szczęście ta umiejętność jest bardzo instynktowna. Kluczem jest odpowiednia atmosfera oraz odwaga do działania. Wystarczy dać się ponieść chwili.
Jak dobrze się całować? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek:
- zbliż swoją twarz do twarzy partnera
- patrz mu głęboko w oczy
- przechyl delikatnie głowę, aby wasze nosy się nie stykały
- zbliż swoje usta do warg partnera.
Teraz już możesz zamknąć oczy i dać ponieść się wyobraźni, nie zapominaj także o dłoniach. Ręce mogą delikatnie głaskać ciało, albo je obejmować. Ten dodatkowy bodziec jeszcze bardziej podniesie atmosferę. Endorfiny zaczną działać!
Dziennikarka, blogerka – pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.