szczesliwa rodzina

Związek ze starszą kobietą – czy to ma sens? Zalety i wady

Związek starszej kobiety z młodszym zdarza się coraz częściej. Co ciekawe, mimo wszystko wciąż taka relacja budzi zdecydowanie większe emocje niż ta dojrzałego mężczyzny z dziewczyną o niższej metryce. Czy pary z taką różnicą mają sens? Czy związek ze starszą kobietą ma rację bytu? W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na te i na inne pytania!

Związek ze starszą kobietą – dlaczego mężczyźni ich szukają?

Mężczyźni szukają starszej kobiety, ponieważ:

 • ma pewnego rodzaju pozycję, bowiem doskonale sobie samodzielnie radzi finansowo i życiowo. To wielu młodym mężczyznom imponuje, patrzą na nie z podziwem. Takie partnerki nie potrzebują wsparcia finansowego, do tego są bardziej wyrozumiałe niż młode dziewczyny. Facet ma poczucie stabilizacji oraz większą tolerancję ze strony partnerki.
 • Niekiedy młodzi mężczyźni kierują się tylko pobudkami pragmatycznymi, takimi jak wsparcie finansowe oraz pozycja społeczna. To są sporadyczne przypadki, choć większość osób uważa, że to główny powód bycia w takiej relacji.
 • Z reguły na związek ze starszą kobietą decydują się faceci o typie osobowości introwertyka, czyli tacy którzy nie przepadają za imprezowym życiem, a potrzebują spokoju oraz stabilności. W ich kręgu znajomych są starsze osoby, ewentualnie rówieśnicy, bowiem z nimi najlepiej się dogadują. Również nieśmiali panowie doskonale odnajdą się w relacji ze starszą kobietą, ponieważ ona jest łagodna, troskliwa i bardzo wyrozumiała. Młodsze dziewczyny niekiedy wykazują odmienną postawę, co jeszcze bardziej takich mężczyzn zawstydza.

Zalety i wady związku ze starszą partnerką

Nie ma wątpliwości, że każda relacja ma swoje plusy oraz minusy. Dużo zależy tu od konkretnych osób i od ich osobowości, czy też od podejścia do pewnych kwestii. Związek ze starszą kobietą posiada liczne plusy, ponieważ:

 • rozmowy są dużo ciekawsze niż z małolatami, gdzie bazuje się przede wszystkim na błahych pogawędkach
 • partnerzy mogą się wzajemnie dopełniać na wielu polach, pomimo rozbieżności w metryce
 • dojrzała partnerka motywuje i wspiera
 • starsza partnerka może dużo nauczyć o życiu, jak i podzielić się doświadczeniem w strefie łóżkowej.
  Jak uwieść faceta? Wykorzystaj 10 prostych zasad

Bez wątpienia im większa jest różnica wieku w związku tym taki układ jest bardziej kontrowersyjny dla innych. Nic dziwnego, że pojawia się wiele wad takiej relacji. Mowa tutaj przede wszystkim o:

 • przepaści pokoleniowej
 • „matkowaniu”, które powoduje dominację kobiety w związku
 • zupełnie innych potrzebach
 • odmiennym trybie życia

ponadto:

 • społeczeństwo ocenia i komentuje relację
 • czasami trudno dość do porozumienia z racji innych oczekiwań
 • popęd seksualny jest inny, tak jak potrzeby form bliskości
 • niekiedy są widoczne rozbieżności co do zakładania rodziny.

mlody mezczyzna ze starsza kobieta

Seks ze starszą partnerką – czego się spodziewać?

W każdym związku przychodzi taki moment, że dochodzi do zbliżenia. Seks ze starszą partnerką może być ciekawym doświadczeniem tak naprawdę dla obojga. Dlaczego? Panowie wiele się uczą od kobiet z długim stażem, ponadto pewne ich braki „łóżkowe” z pewnością nie będą wytykane. Co więcej, starsze kobiety są spełnione seksualnie i uwielbiają temperament młodych kochanków, którzy mają w sobie masę energii oraz namiętności. Bliskość z kimś takim podbudowuje ich pewność siebie oraz atrakcyjność.

Seks ze starszą partnerką, jak z każdą inną wymaga „dotarcia się” na wielu płaszczyznach. Trzeba pamiętać, że z racji różnicy wieku popęd może być odmienny, tak samo jak potrzeba konkretnej formy bliskości. To główny problem w relacji osób, gdzie jest spora różnica wieku. 

Dlaczego warto wiązać się ze starszą kobietą?

Starsza kobieta młodszemu partnerowi imponuje intelektem, pewnością siebie, pozycją społeczną, albo urokiem osobistym. Dużo łatwiej ją zaspokoić niż rówieśniczkę lub niedoświadczoną, bo wie czego chce. Dla wielu to zdecydowanie bardziej atrakcyjna partnerka niż „małolata” i to pod różnymi względami.

Wiązanie się ze starszą kobietą jest dobrym pomysłem, gdy szukasz stabilizacji, wsparcia oraz dojrzałego układu. Kobieta zyskuje atrakcyjnego partnera o namiętnym usposobieniu, on natomiast ma kogoś z kim może porozmawiać oraz miło spędzić czas. Będzie traktowany na równi w kwestii obowiązków, a dla wielu to kluczowe element w układzie. Mało tego, dojrzała kobieta jest delikatna i czuła, a jednocześnie nie czepia się błahostek oraz potrafi iść na kompromisy. Nie stara się za wszelką cenę ograniczać wolności, bywa również mniej zazdrosna niż młode dziewczyny. Wszystko jest kwestią osobowości, nie można wobec tego kierować się utartymi stereotypami. Metryka wcale nie musi odwzorowywać usposobienia danej osoby. Młodzi panowie mogą być bardzo dojrzali, a starsze kobiety wciąż zachowywać się, jak nastolatki.

  Idealny związek - jak powinien wyglądać? 20 najważniejszych rzeczy

W przypadku dojrzałych kobiet, tak jak w związku ze starszym mężczyzną najwięcej wątpliwości budzi założenie rodziny, jak i fakt co będzie potem, a zatem na starość.  Szczera rozmowa pomoże ustalić pewne kwestie oraz rozwiać wszelkie wątpliwości. Może się bowiem okazać, że pragniecie tego samego mimo różnicy wieku.

Związek ze starszą kobietą – czy to ma sens?

Każdy związek wiąże się z ryzykiem, aczkolwiek gdy jeden z partnerów jest starszy ryzyko automatycznie jeszcze bardziej wzrasta. Trzeba być przygotowanym na to, że reakcja otoczenia może być różna. Każdy ma inne doświadczenie oraz oczekiwania, więc trzeba będzie szukać na wielu polach kompromisów.

Związek starszej kobiety z młodszym może przetrwać. Istnieją pewne schematy na temat takiego układu, a one są krzywdzące dla pary. Nieżyczliwe komentarze mogą być jedną z przyczyn rozpadu takiej relacji, nawet gdy wiąże ich prawdziwa miłość. Należy przestać słuchać otoczenia, a jedynie iść za głosem swojego serca.

Związek ze starszą kobietą jest mocniej piętnowany przez społeczeństwo niż ten, w którym to mężczyzna jest dojrzalszy. Uważa się, bowiem że taki układ opiera się przede wszystkim na seksie i dotyczy mocno względów finansowych. Młody facet może jednak woleć doświadczone, dojrzałe panie, a nie „małolaty”. Jeśli uczucie jest silne, przetrwa wszystko bez względu na metrykę!