para nad jeziorem

Związek karmiczny – co to jest? Jak go rozpoznać i obliczyć?

Często mówi się związek karmiczny. Co to jest? Jak go rozpoznać? Czym się wyróżnia? W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na te i na inne pytania związane ze związkiem karmicznym!

Związek karmiczny – co to jest?

Związek karmiczny jest to silne uczucie, który łączy dwoje ludzi. Co ważne wydaje im się, że są sobie pisani, mało tego mają uczucie jakby znali się od zawsze. W takim układzie czuć niezwykłe przyciąganie, przysłowiową „chemię”. Związek karmiczny może opierać się na miłości, jak i na przyjaźni.

W teorii związek karmiczny wiąże się z poprzednimi wcieleniami, gdy nie byliśmy ludźmi kryształowymi. Jest to pewnego rodzaju kara za dawne grzechy, bo złe czyny nie zostają zapomniane. Karma wraca i „wyrównuje rachunki”. To pokazuje, że miłość karmiczna wcale nie jest sielanką, bowiem taki związek jest niekiedy trudny do udźwignięcia.

Jak rozpoznać związek karmiczny?

Relacja karmiczna ma pewne charakterystyczne cechy, między innymi:

 • dwie osoby rozumieją się właściwie bez słów
 • od samego początku znajomości są jak dobrzy przyjaciele
 • czuć silne przyciąganie
 • miłość pojawia się od pierwszego wejrzenia
 • oboje poznali się podczas nieoczywistego zbiegu okoliczności
 • mamy tu powtórzenie dotychczasowych schematów, a także problemów partnerów.

Uczucie jest tu wyjątkowe, bo nigdy czegoś takiego nie doświadczyliśmy w relacji z nikim innym. Pojawia się niekiedy również „przebłysk” oznajmiający nam, że takie coś wydarzyło się już kiedyś, czyli miało miejsce w poprzednim życiu. Trudno to wytłumaczyć racjonalnie, bo siła przyciągania jest niecodzienna.

Miłość karmiczna, podobnie jak przyjaźń jest silna, dlatego więzi potrafią być nierozerwalne. Mogą pojawiać się rozstania i powroty, poza tym para zadaje sobie ból. To nie jest proste uczucie, ale mimo wszystko wyjątkowe. To wspaniała rzecz, choć trzeba pracować intensywnie nad karmą. To może trwać, poza tym to nie jest prosta sprawa, dlatego nie każdy jest sprosta.

  Mąż mnie nie kocha - czy i jak ratować małżeństwo?

Zalety i wady związku karmicznego

Związki karmiczne mają liczne zalety, ponieważ to dobry sposób na odkupienie swoich win, czy naprawienie wyrządzanych krzywd. Pozwala on oczyścić karmę, odwrócić energię z poprzedniego życia, do tego pracować nad pewnymi cechami i umiejętnościami, aby być lepszym człowiekiem.

Kiedy mowa o wadach to związek karmiczny bywa ciężarem i to dosłownie, dlatego że oprócz pozytywnych emocji pojawiają się też te złe związane z przeszłością. Bywa również tak, że jeden z partnerów posiada pewne zobowiązania, wobec tego musi poświęcać im masę sił oraz czasu. Miłość bywa trudna, staje się życiową lekcją.

Czeka ich wiele pracy, przepracowania emocji i cierpliwości, a nie każdy jest temu w stanie sprostać. Ważne jest to, że powielanie błędów może powodować, że będziemy musieli „spłacać” je w kolejnym wcieleniu. To sprawia, że tkwisz w miejscu zamiast iść do przodu.

Jak sprawdzić związek karmiczny?

Czasami mamy wątpliwości, czy to aby związek karmiczny. Istnieją pewne sposoby, aby to zweryfikować. Jak to zrobić? Możesz:

 • Poddać się hipnozie, dzięki temu uda się dotrzeć do wnętrza, a jednocześnie przypomnieć sobie poprzednie wcielenia. Silne emocje pozwolą zgłębić i lepiej zrozumieć wszystko, do tego odkryć prawdę na swój temat. Specjalista jest w stanie pomóc nam dowiedzieć się więcej, mało tego oczyścić karmę.
 • Skorzystać z numerologii, a dokładnie z Drogi Życia. Numerolog oblicza liczby karmiczne, które jednoznacznie pokazują, że mamy dług.
 • Udać się do wróżki, która za pomocą kart tarota odkryje przed nami prawdę. Uzyskane wskazówki mogą okazać się kluczem do przepracowania pewnych problemów w relacji karmicznej.
 • Postawić na astrologię, bo uda się wyczytać karmę z położenia Saturna, znaków zodiaku i daty urodzenia. Horoskop to cenne źródło informacji w temacie związków karmicznych.

Mimo wszystko należy pamiętać, że żadna z wyżej opisanych metod nie daje nam 100% gwarancji co do tego, czy jesteśmy w związku karmicznym, czy też nie. To jest jedynie pewnego rodzaju sugestia bądź podpowiedz.

Związek karmiczny – jak obliczyć?

Jak już wspominaliśmy numerologia jest kluczem do określenia związku karmicznego. Jak to zrobić? Zaczynamy od obliczenia daty urodzenia, czyli wyliczamy Drogę Życia. Kieruj się następującym schematem.

  Zdrada emocjonalna - jak sobie z nią poradzić? 7 skutecznych sposobów

Sumujesz pojedyncze liczby, a więc dzień, miesiąc i rok urodzenia. Otrzymana suma, a więc wynik to Droga Życia. Porównujemy go z liczbami karmicznymi, gdzie według numerologów jest to – 13, 14, 16, 19 oraz 26. Te wartości w numerologicznym portrecie mogą oznaczać:

 • 13 – nauka szacunku do pracy
 • 14 – zrozumienie pojęcia wolności
 • 16 – nauka empatii i szacunku do innych
 • 19 – pomaganie innym
 • 26 – naukę dbania o relację z ludźmi.

Z liczb Drogi Życia numerolog określa piramidę, w ten sposób sprawdza, czy występują zbieżne liczby, jak również zdradza, czy któryś z partnerów ma dług karmiczny, czy też nie.

Czy związek karmiczny może być udany?

Związek karmiczny, czyli miłość z innego wcielenia to duchowa lekcja, w której jedna bądź dwie strony mają coś do przepracowania i naprawienia. Zobowiązania ciążące na nich z poprzedniego życia mogą powodować wiele krzywd w tej relacji.

Rozstania oraz powroty to norma, tak samo jak bolesne doświadczenia. Nie zawsze jednak miłość karmiczna kończy się źle. Dużo zależy od pary, czy stara się zrehabilitować i odbudować krzywdy. Ciężka praca, między innymi rozmowy, duża świadomość, a także wspólne działanie przeciwko przeciwnościom losu są konieczne. Tylko głębokie uczucie sprosta związkowi karmicznemu!

W relacji karmicznej z reguły jedna strona angażuje się bardziej niż ta druga, która nie respektuje granic partnera. Własne potrzeby często są stawiane na pierwszym miejscu. Miłość jest zaborcza, ponieważ uzależnia psychicznie, fizycznie oraz emocjonalnie. Zapominamy o wadach partnera, albo ich nie dostrzegamy.

Głównym celem związku karmicznego jest to, że mamy pokochać siebie i pracować nad pewnymi niedociągnięciami. Samorozwój jest drogą do szczęścia pary, to proces wymagający zaangażowania i cierpliwości.