mezczyzna przytula kobiete

Czy i kiedy warto walczyć o miłość? 10 sygnałów za i przeciw

Związki nie należą do najprostszych. Czasami między parą dzieje się bardzo dużo. Walka o miłość, czy ma sens? W naszym artykule znajdziesz aż 10 sygnałów za i przeciw, które pomogą podjąć Ci właściwą decyzje!

Walka o miłość – czy warto ją toczyć?

Czy warto walczyć o miłość? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy od szczegółów. Nie o każdą relację należy się starać, bo na przykład nie ma żadnych szans na przetrwanie. Pewne rzeczy są niewybaczalne.

Walka o miłość może jeszcze bardziej ranić. Silnych emocji nie zabraknie, poza tym musimy być przygotowani na to, że nie zawsze pojawi się szczęśliwy finał. W tym wypadku oboje partnerów musi chcieć starać się odbudować relację, inaczej nic z tego nie wyjdzie. Zdecydowanie nie warto próbować ratować związku, gdzie była przemoc fizyczna i psychiczna.  Nie da się ukryć, że lepszą opcją jest w tym wypadku samodzielne układanie sobie życia, również gdy są dzieci. W sytuacji zdrady warto się głęboko zastanowić, czy to w przyszłości się kolejny raz nie powtórzy. Mimo wszystko i tak bez przerwy będzie towarzyszył nam lęk i brak zaufania spowodowany wcześniejszą niewiernością partnera.

Kiedy warto walczyć o miłość? 10 sygnałów

Prawdziwa miłość przezwycięży wszystko, czy aby na pewno? Czasami warto dać sobie kolejną szansę. Dokładnie sprawdź wszystkie za i przeciw. Czy warto walczyć o miłość? Tak, gdy:

1. Kochasz naprawdę

Silne uczucia trudno stłumić. Prawdziwa miłość powoduje, że człowiek jest gotowy na wszystko, aby być z ukochanym. Trzeba mimo wszystko zachować racjonalne myślenie i właściwie ocenić chęci na zamiary. Pamiętaj, że obie strony muszą tak samo chcieć walczyć inaczej nic się nie uda. Potrzeba jednak sporo pracy, cierpliwości, kompromisów, ponadto wyrzeczeń, żeby to się udało, bo sama miłość nie wystarczy.

2. Widzicie mimo wszystko dalej wspólną przyszłość

Zakochani często nie wybiegają za daleko w przyszłość, bo cieszą się tym co jest teraz. Kiedy pojawił się kryzys i walczycie musicie widzieć dokładnie dalsze życie razem. W tym momencie dobrze odpowiedzieć sobie na kilka pytań, między innymi „czy wyobrażam sobie związek z kimś innym?”, „czy chce z tym człowiekiem tworzyć rodzinę?”, a także „czy moja przyszłość bez niego będzie taka jak chce?”.

3. Wciąż na myśl o partnerze masz uśmiech na twarzy

Kiedy wspomnienia z partnerem powodują, że wciąż się uśmiechasz może to być znak, ze warto mimo wszystko spróbować zawalczyć o to uczucie. Bywało pomiędzy wami różnie, ale Ty nadal patrzysz na to z korzystnej perspektywy. Może to jedynie sentyment, albo idealizowanie? Przyjrzyj się dokładnie swoim myślom, a znajdziesz odpowiedź.

4. Partner nadal jest dla Ciebie kimś ważnym

W związku zdarzają się nieporozumienia, kłótnie i wybuchy. Prawdziwa miłość to ta oparta na szacunku, pasji, podziwianiu drugiej osoby i szczerości. Te cechy pojawiają się? To dobry znak, bo to jest solidna podstawa do odbudowy miłości.

  Jak odbudować zaufanie w związku? 10 skutecznych sposobów

5. Każdy nadal mówi, że jesteście idealną parą

Czasami jesteśmy tak zaślepieni uczuciem, że nie widzimy tak naprawdę co się dzieje. Nasze najbliższe otoczenie zawsze ma dużo jaśniejsze spojrzenie na naszą relację. Rodzina i przyjaciele twierdzą, że jesteście naprawdę dobrą parą? To znak, że kochasz wartościowego człowieka, dlatego warto spróbować zawalczyć o to uczucie.

6. Możesz na niego liczyć

Miłość jest trudna i to nie zaprzeczalny fakt. Ludzie często rozstają się z byle powodu pod wpływem emocji. Prawdziwa miłość i tak to przetrwa. Jeśli zauważasz, że partner stara się być blisko Ciebie, dba oraz wspiera to sygnał, że ten związek ma jeszcze szansę na naprawę.

7. Oboje chcecie być razem

Miłość to silne uczucie, które przetrwa wiele. Czasami dopiero po rozstaniu lub jakimś wydarzeniu zdajemy sobie sprawę, że nie wyobrażamy sobie dalszego życia bez danej osoby. Kiedy coś takiego pojawia się z dwóch stron walka o miłość ma duże szanse na sukces.

8. Głos serca

Nieustająca walka serca i rozumu prowadzi do rozpadu wielu relacji. W bitwie o miłość ważne jest kierowanie się instynktem. Czasami warto postępować zgodnie z głosem serca, które wysyła nam pewne znaki, które zazwyczaj bagatelizujemy.

9. Szczerze żałujemy

Miłość niekiedy mocno komplikuje nasze życie. Zdarza się, że niewielki błąd sprawia, że przekreślamy dalszą relację. W momencie, gdy jest szczery żal istnieje duża szansa, że wszystko uda się jeszcze naprawić.

10. Zaangażowanie

W miłości wiele rzeczy ma znaczenie, między innymi zaangażowanie. To konieczny element w walce o uczucie. Kiedy jedna strona próbuje, a druga nie, to się nie uda. W sytuacji odwrotnej, czyli gdy para jest tak samo entuzjastycznie nastawiona i oddana wynik  będzie zupełnie inny.

milosc kobiety i mezczyzny

Jak walczyć o miłość? 10 sposobów

Nie masz pojęcia, jak walczyć o miłość? Poniżej znajdziesz 10 wskazówek:

1. Dajcie sobie czas

Ważne jest na spokojnie sobie wszystko przemyśleć bez wywierania presji na partnerze. Taka chwila oddechu dobrze wam zrobi!

2. Rachunek sumienia

Warto przemyśleć sobie, czy aby na pewno związek był taki jak powinien. Może należy przeprosić partnera, albo starać się zmienić swoje postępowanie względem niego.

3. Pokaż, że będzie inaczej niż wcześniej

Czasami słowa to za mało, żeby kogoś przekonać, dlatego też pokaż czynami partnerowi, że pragniesz pewne rzeczy zmienić na lepsze.

4. Nowe bodźce

Miłość wciąż potrzebuje nowych bodźców, żeby „kwitła”. W walce o uczucie nie kieruj się tylko i wyłącznie utartymi schematami, zaskakuj pozytywnie partnera.

5. Słuchaj

Rozmowa to podstawa każdej relacji. W walce o miłość ważne jest nie tylko mówienie, ale i uważne słuchanie partnera.

6. Adoruj

Każdego dnia pokazuj ukochanej osobie, jak Ci na niej zależy. Adorowanie powinno pojawiać się zawsze, bo to klucz do udanej relacji miłosnej.

7. Poczucie bezpieczeństwa

Kiedy związek przechodził kryzys to zabraknie poczucia bezpieczeństwa. Powoli, krok po kroku spróbuj to naprawić.

  Mąż mnie nie kocha - czy i jak ratować małżeństwo?

8. Uczciwość

Zawsze mówcie sobie prawdę, bo tylko tak zbudujecie silny związek, który przetrwa wszystko.

9. Zapomnijcie o przeszłości

Jeśli chcecie walczyć o miłość musicie zamknąć pewne rozdziały swojego życia. Tylko tak będziecie w stanie iść do przodu!

10. Terapia

Pomoc fachowca to zazwyczaj ostatnia deska ratunku dla pary, która sama nie jest sobie w stanie poradzić z kryzysem.

zakochana para w gorach

Kiedy NIE warto walczyć o związek? 10 sygnałów

Czy warto walczyć o miłość? W pewnych sytuacjach zdecydowanie nie, między innymi gdy:

1. Z partnerem nie jesteśmy szczęśliwi

Nie można na siłę próbować ratować czegoś co nie ma szansy przetrwać. Brak szczęścia w relacji nie tylko pogorszy nasz nastrój, ale będzie rodzić wiele problemów w przyszłości.

2. Nie masz ochoty na bliskość

Bliskość fizyczna jest ważnym aspektem relacji miłosnej. Kiedy nie masz najmniejszej ochoty na pocałunki, przytulanie nie wspominając o zbliżeniu to tworzy się jeszcze większy dystans, który nie wpływa dobrze na związek. Brak chęci okazywania sobie uczucia w pewien sposób przekreśla szansę na sukces w bitwie o miłość.

3. Unikacie się

Czasami konieczna jest szczera, choć bolesna rozmowa. W ten sposób można sobie wszystko wyjaśnić i próbować walczyć o miłość. Ciągłe uciekanie od siebie odwleka jedynie moment, w którym oboje zrozumiecie, że ciągnięcie dalej tego związku nie ma najmniejszego sensu.

4. Partner woli spędzać czas z innymi

Zdecydowanym znakiem na nie w walce o miłość jest fakt, że partner woli towarzystwo innych osób. Nie ma czasu dla Ciebie, ale dla przyjaciół, czy rodziny już tak. To sygnał, że nie chce walczyć o tę miłość.

5. Ciągle się kłócicie

Kłótnie zdarzają się nawet u bardzo zakochanych. Ważne jest jednak, aby nie było ich za wiele. Podniesiony głos wcale nie ułatwia, wręcz przeciwnie oddala was od siebie jeszcze mocniej.

6. Czujesz się źle

Walka o miłość wymaga siły i determinacji. Kiedy już na starcie Twój stan psychiczny jest kiepski i wciąż się pogarsza to znak, że nie warto w to dalej iść.

7. Strach przed samotnością

Wiele osób decyduje się walczyć o partnera, bo zwyczajnie boi się zostać sam. To nie jest dobry powód, aby trwać w tej relacji!

8. Wasze marzenia się mijają

Zakochani próbują tworzyć wspólną przyszłość, ale gdy mają zupełnie odmienne marzenia automatycznie jest to niemożliwe nawet przy głębokim uczuciu. Co gorsza, żadna ze stron nie chce iść na kompromis.

9. Agresja

Jakiekolwiek formy agresji, czy to słownej, czy fizycznej powinny być jasnym znakiem, że ta miłość nie ma szans.

10. Sprawianie bólu

Niby próbujecie odbudować związek, a i tak się ranicie? To wyraźny symptom, że miłość nie wystarczy, aby dać wam szczęście.