para ktora do siebie nie pasuje

10 znaków świadczących o tym, że do siebie nie pasujecie

Zauroczenie powoduje, że wszystko na początku wydaje się nam doskonałe, wręcz wymarzone. Z czasem jednak życie pokazuje, że nie zawsze para jest idealnie dobrana. Liczne rozbieżności z czasem wychodzą na jaw. Co może świadczyć o tym, że do siebie nie pasujecie? Mamy aż 10 znaków, które przekonają Cię, że nie jesteście dla siebie stworzeni!

Co świadczy o tym, że do siebie nie pasujecie? 10 najczęstszych powodów

1. Odmienne priorytety życiowe

Kiedy mamy inne priorytety, czy do siebie pasujemy? W wielu kwestiach nie będziecie w stanie pójść na żadne porozumienie i to z pewnością będzie sporym kłopotem. Nie uda wam się zmienić drugiej osoby na siłę, poza tym wasze cele są zupełnie rozbieżne. Trudno będzie wam żyć razem, gdy macie aż tak inne priorytety, marzenia, czy cele. Zobaczycie, że będziecie się mijać, zamiast iść przez życie wspólnie. To się nie uda!

2. Brak zaufania

Bazą każdej relacji, nie tylko tej miłosnej jest zaufanie. Jeśli od początku macie wątpliwości, do tego kontrolujecie partnera i nie wierzycie w to co mówi to niestety, ale nie wróży to nic dobrego. Życie w niepewności z milionem podejrzeń będzie powodować konflikty i rozczarowania. Zaufanie jest podstawą, bo bez niego trudno normalnie funkcjonować w związku.

3. Kiepska komunikacja

Kiedy dwoje ludzi do siebie nie pasuje to nie potrafią oni ze sobą rozmawiać. Nie chodzi tylko o tematykę uczuć, czy dalekie plany na przyszłość, ale przede wszystkim o błahe tematy. Unikanie komunikacji, albo wręcz przeciwnie, zamiast spokojnej konwersacji pojawiają się kłótnie i awantury to zła droga. Nie tak przecież wygląda dojrzały związek zakochanej pary, która chce iść razem przez życie.

4. Kłótnie

Kłótnie zdarzają się w nawet najlepszych związkach, aczkolwiek tam szybko rozwiązuje się problemy i łagodzi ewentualne nieporozumienia. Konfrontacja jest potrzebna, a rozmowa to baza. Kiedy nie pasujemy do siebie co chwilę pojawiają się kłótnie, albo sytuacja odwrotna, kompletny ich brak. Obie sytuacje są niebezpieczne dla pary, bowiem atmosfera jest ciężka. Odpowiedni balans zapewni zakochanym szczęście, a gdy go brak rodzą się kolejne kłopoty. Na dłuższą metę nie uda się na tym zbudować szczęśliwej relacji.

  Jak całować faceta, żeby oszalał na Twoim punkcie? 10 rad

5. Tajemnice

Na początku znajomości zawsze są jakieś sekrety, ale z czasem para wie o sobie dosłownie wszystko, bo ma pełne zaufanie. W sytuacji, gdy są kłamstwa to zwyczajnie związek traci, bowiem powinien opierać się na szczerości. Nie można w relacji udawać kogoś innego niż się jest w rzeczywistości, ponadto liczyć, że to nie wyjdzie na jaw. Tajemnice prędzej, czy później ujrzą światło dzienne, a każde kłamstwo ma zawsze krótkie nogi.

6. Zazdrość

Chorobliwa zazdrość to zły omen dla każdej relacji, także tej przyjacielskiej. Ciągły strach powoduje, że pojawiają się kłótnie, szpiegowanie, a nawet niebezpieczna kontrola. W takiej atmosferze ciężko zbudować coś trwałego. Niepewność i poczucie zagrożenia wywołuje dyskomfort. Zazdrość niszczy uczucie, choć odrobina takich emocji może je wzmocnić. Trzeba pamiętać jednak, że ta toksyczna nie przyniesie nigdy nic dobrego.

7. Odmienne potrzeby w kwestii seksu

Seks to w zasadzie fundament każdego związku. Jeśli w łóżku się nie układa, to w życiu również nie będzie. Odmienne potrzeby partnerów spowodują, że nigdy żadne z nich nie będzie w pełni zadowolone z pożycia. Można się oczywiście na pewnych płaszczyznach dobrzeć, aczkolwiek bardzo duże rozbieżności utrudnią wam relację, ale przede wszystkim wywołają niejeden kryzys. Kiedy dwoje ludzi do siebie nie pasuje to seks nie jest dobry. To nie wszystko, bo brak zrozumienia w sypialni jest widoczny w życiu.

8. Inne podejście do pieniędzy

W pewnym momencie w związku zaczynacie myśleć i rozmawiać o poważniejszych tematach. Finanse są jedną z kwestii, która może pokazać, że do siebie nie pasujecie. Osoba bardzo rozrzutna nie będzie w stanie być z kimś kto oszczędza dosłownie każdy grosz. Kompromis wydaje się absolutnie niemożliwy, bo podejście tych osób jest całkowicie inne. Istnieje spore ryzyko, że pieniądze okażą się w przyszłości powodem wielu nieporozumień.

  Jak być bardziej romantycznym? 30 sposobów na skradnięcie serca

9. Brak wspólnych chwil

Zakochani chcą być ze sobą dosłownie cały czas. Każda wolna chwila jest przez nich wykorzystywana na rozmowy telefoniczne, długie wymiany wiadomości, czy na osobiste spotkania. Kiedy dwoje ludzi do siebie nie pasuje zwyczajnie unika wspólnych momentów, poprzez to jeszcze bardziej się od siebie oddala. Nie ciągnie ich do siebie, nie pracują nad związkiem, mało tego, nie czują aż takiej potrzeby by być ze sobą bez przerwy. To wyraźny sygnał, że nie ma między wami tej magicznej przysłowiowej „chemii”.

10. Kontrola partnera

Kiedy para do siebie nie pasuje często jedna osoba lubi kontrolować tą drugą, do tego oceniać i krytykować na każdym kroku. To nie jest dobre, bo powinien on wspierać i oferować pomoc, dodawać otuchy, a nawet motywować do działania. Związek polega na czymś zupełnie innym niż kontrola i bycie obok, dlatego że chodzi o wspólne przejście przez życie. Szczerość, zrozumienie, bliskość fizyczna i duchowa – to są fundamenty.