mezczyzna nie kocha

15 sygnałów świadczących, że on Cię NIE KOCHA

Relacje damsko-męskie nie należą do prostych. Czasem gorące uczucie szybko wygasa, a miłość, jak z komedii romantycznej powoli mija. Zdarza się, że w pewnym momencie nie mamy pewności co dalej z naszym związkiem. Kiedy facet się odkochuje robi różne rzeczy, więc możesz koniec przewidzieć. Jakie 15 sygnałów świadczy o tym, że on Cię nie kocha? W naszym artykule znajdziesz najpopularniejsze symptomy. Koniecznie je zapamiętaj!

Jak rozpoznać, że on Ciebie nie kocha? 15 najczęstszych sygnałów

1. Nie interesuje się Twoim życiem

Na początku znajomości chcecie być ciągle razem, nie możecie się sobą nacieszyć. Kiedy zauważasz, że facet coraz mniej angażuje się w Twoje życie może to być sygnał, że jego uczucie wygasło. Nie ma siły, chęci ani tym bardziej czasu by pobyć z Tobą, tak jak dawniej. Zostajesz sama z obowiązkami, dziećmi i z innymi problemami.

2. Brak kontaktu fizycznego

Po czym poznać, że on Cię nie kocha? Wyraźnym znakiem jest to, że zaczyna unikać każdej formy bliskości fizycznej. Nie można zapominać, że ten element jest bazą relacji miłosnej. W sytuacji, gdy mężczyzna zaczyna stronić od zbliżeń, albo nawet zwykłego przytulania, czy pocałunków jest to wyraźna oznaka obojętności. Pojawiają się wymówki, kłamstwa oraz odsuwanie się od siebie, a to prowadzi tylko do rozpadu związku. Możesz czuć się w tym momencie, jak przyjaciółka, a nie partnerka.

3. Nie jesteś już dla faceta najważniejsza

Sygnał, że on Cię nie kocha to będzie z pewnością fakt, iż przestałaś być dla niego priorytetem. Wybiera kolegów, pracę i inne rzeczy zamiast Ciebie. Czujesz się odsunięta na dalszy plan, a nawet pominięta. Takie zachowanie jest jednoznacznym objawem wygasania miłości.

4. Brak komunikacji rodzi problemy

Ogólniki na tym właśnie bazuje wasza rozmowa. Nie ma poruszania ważnych tematów, nic nie ustalacie i nie planujecie. Rozmawiacie w zasadzie ze sobą tylko, dlatego że musicie. Żar ciekawości się wypalił, a partner nie stara się nawiązać żadnej nici porozumienia między wami. Czuć chłód i to wyraźnie, a to rodzi konflikty, a także kłótnie.

5. Nie stara się nawet zrobić na Tobie wrażenia

Kiedy mija czas łatwo zapomnieć o zabieganiu o partnerkę. Mężczyzna przestaje dbać o siebie, nie troszczyć się, poza tym unika niespodzianek i czułych gestów. Jednym słowem facet przy Tobie „zdziadział”. To nie jest ten sam człowiek, jakiego poznałaś. Takie zachowanie może świadczyć o tym, że mu już nie zależy na tej relacji.

6. Coraz częściej irytujesz partnera

Oznaki, że on Cię nie kocha są różne, jednak szybka irytacja to jeden z ważniejszych sygnałów. Kiedy zauważasz, że nawet błahe rzeczy, które powiesz budzą w nim takie zachowanie to zły omen. Nie darzy Cię on już głębszym uczuciem, miłość zwyczajnie się skończyła. Nikt nie jest doskonały, każdy bowiem popełnia błędy i wiele rzeczy może go drażnić, aczkolwiek są pewne wyraźne tego granice. Facet, który nie jest już zaangażowany, widać to bo szybko staje się nieprzyjemny.

  Motyle w brzuchu - skąd się biorą i co to oznacza?

7. Nie realizuje swoich obietnic

Na początku miłości wszystko jest cudowne, wręcz idealne. Zdarza się tak, że partner obiecuje Ci zerwanie z nałogiem, albo zmianę trybu życia. Jednak po pewnym czasie nie widzisz absolutnie żadnej różnicy, mimo licznych obietnic, jakie deklarował. Zapomniał, albo zwyczajnie nie chciał tego zrealizować, bo nie było to dla niego takie ważne, jak twierdził. W takim momencie powinna zapalić się przysłowiowa czerwona lampka, ponieważ nie jesteś dla niego wszystkim, jak zapewniał.

8. Nie tęskni już za Tobą

Zauroczenie pełne jest namiętności, rozmów oraz ważnych słów i gestów. Tęsknicie za sobą, nawet jeśli rozłąka trwała tylko kilka godzin. Ciągnie was do siebie i to silnie. Chcecie być ze sobą dosłownie non stop. Zauważyłaś, że coraz mniej mówi o tym, że mu Ciebie brak? Stał się obojętny? Nie widzisz w jego oczach tego błysku co dawniej? Niestety, ale to mogą być oznaki, że on Cię nie kocha.

9. Nie jest już o Ciebie wcale zazdrosny

Zazdrość to uczucie, które jest nieodzowną częścią miłości. Pokazuje zaangażowanie i to, że drugiej stronie zależy. Zdrowa zazdrość jest normalna, gdy osoby darzą się uczuciem. W sytuacji, gdy mężczyzna przestaje zwracać uwagę na pewne rzeczy i staje się obojętny masz powody do niepokoju. Co to oznacza? Nie zależy mu już na Tobie. Po tym właśnie poznasz, że on Cię nie kocha.

10. Brak poczucia wsparcia oraz bezpieczeństwa

Kiedyś wiedziałaś, że możesz polegać na partnerze zawsze bez względu na wszystko. Był Twoją ostoją i opoką bezpieczeństwa, stał za Tobą murem. Obecnie jesteś zdana sama na siebie. Facet nie przejmuje się brakiem Ciebie, jakby to go nawet cieszyło. Straciliście ważne filary, które powinny być przecież w każdym związku. Nie ma już wsparcia oraz bezpieczeństwa, za to pojawiła się niebezpieczna pustka.

11. Brak szacunku

Oznaki, że on Cię nie kocha są różne, ale da się wtedy mocno zauważyć brak szacunku. Nie jesteś już dla niego priorytetem, mało tego, zaczyna wytykać Ci Twoje zachowanie, wygląd, jak i pojawiają się inne bardzo uszczypliwe uwagi. Nie krępuje się tego robić nawet w otoczeniu przyjaciół, czy rodziny. Czujesz, że stracił do Ciebie szacunek. To bolesne, bo nagle jest kimś innym niż myślałaś. Zakochany facet nigdy czegoś takiego by nie zrobił!

  10 kobiecych zachowań, które mężczyźni uwielbiają

12. Nie słucha co mówisz

Na początku gadaliście godzinami i nie mogliście przestać, obecnie on nawet nie słucha tego co masz do powiedzenia. Nie liczy się dla niego, jak minął Ci dzień, jakie masz problemy, czy co myślisz na dany temat. Zwyczajnie przestał się angażować i interesować. Nie koncentruje się na Tobie, zamiast tego gapi się w telefon, gra w gry, czy wychodzi z kumplami. Nie jest zainteresowany Twoją osobą i tym co mówisz. To jednoznaczne z wygaśnięciem łączącego was uczucia. On Cię już nie kocha, a Ty go tylko nudzisz.

13. Nie troszczy się o Ciebie w żaden sposób

Zakochany mężczyzna na każdym kroku dba o wybrankę. Stara się jej zapewnić wszystko co najlepsze. Jego troska i opiekuńczość są widoczne nawet przy prozaicznych czynnościach. Przestajesz to czuć? Facet już nie jest Twoim superbohaterem? Może to skrycie sygnalizować fakt, iż Cię nie kocha. Zacznij myśleć o zakończeniu tej farsy.

14. Próbuje Cię zmieniać na siłę

Zakochany facet uwielbia Cię bez makijażu, w dresie, a zatem bez znaczenia jest to, jak w danej chwili wyglądasz. Kiedy Cię nie kocha zmienia diametralnie nastawienie, do tego zdarza mu się Cię krytykować, sugerować co powinnaś zmodyfikować, bo przestał Cię akceptować w pełni. To źle wpłynie na Twoje poczucie wartości, poza tym będzie naciskać aż mu ulegniesz. Szantaż emocjonalny to w tym przypadku norma. Facet zwyczajnie wykorzystuje to, że go kochasz i oczekuje od Ciebie wielu zmian, o których dawniej by nawet nie pomyślał.

15. Mężczyzna potrafi znikać i to na długo

Po spotkaniu zawsze pisał lub dzwonił? Nie było dnia, w którym nie rozmawialiście godzinami, a tu nagle pojawiła się niepokojąca cisza? To jeden z sygnałów pokazujących, że mężczyzna Cię już nie kocha. Emocje opadły, a on nie szuka kontaktu, ponieważ jesteś mu już całkowicie obojętna. Zapomina o Tobie coraz bardziej, a ratowanie związku nie ma najmniejszego sensu.