Spis treści
Na rynku znajdziesz szereg środków poprawiających stan skóry dostępnych bez recepty, w tym także produkty na paznokcie. Są to zarówno witaminy, jak i suplementy łączące w sobie aż kilka składników. Dzięki nim płytka paznokcia stanie się mocniejsza, ponadto poprawi się jej kondycja oraz wygląd wizualny. Zalet przyjmowania tych preparatów jest kilka. Jakie witaminy i tabletki brać na paznokcie? Sprawdź!
Po co brać tabletki na paznokcie?
Stres, zła dieta, ciąża, chemia gospodarcza, woda… W zasadzie wiele czynników może pogorszyć stan naszych paznokci. Czasami same zabiegi kosmetyczne i stosowanie rozmaitych preparatów, takich jak odżywki i serum nie wystarczą. Warto wzmocnić płytkę paznokcia oraz skórę także inaczej. Jak? W aptekach oraz drogeriach jest kilkanaście tabletek, które kupisz w dobrej cenie. Co ważne, nie potrzebujesz żadnej recepty od lekarza.
Na sklepowych i aptecznych półkach pojawiają się różne środki na paznokcie, większość ma klasyczną postać, czyli formę tabletek. W ich składzie znajdziesz, między innymi biotynę, skrzyp polny i pokrzywę. Przeważają produkty z naturalnymi składnikami pochodzenia roślinnego, a także suplementy multiwitaminowe. Wszystkie wzmacniają płytkę, zapobiegają rozdzwanianiu się, pobudzają jej wzrost, jak i likwidują zmiany, takie jak na przykład, białe plamki. Ogólnie polepszają kondycję cery, włosów, no i paznokci. Dostarczają niezbędnych substancji odżywczych dla całego organizmu. Pamiętaj jednak, aby stosować te leki bez recepty według zaleceń producenta, tylko tak osiągniesz odpowiednie rezultaty. Liczy się nie tylko przyjmowana dawka, ale też okres terapii.
Ziołowe tabletki na paznokcie
Zdecydowanym liderem sprzedaży są tabletki na paznokcie, które zawierają zioła i inne składniki naturalnego pochodzenia. Skrzy polny, bambus, pokrzywa, kolagen morski, algi, zielona herbata, morszczyn pęcherzykowaty, wyciąg z prosa, olej z zarodków pszenicy – to one są bazą wielu tych produktów. Te dodatki znajdziesz w tabletkach na paznokcie, między innymi marki Vitapil, Skrzypowita, Olimp, Doppelherz, czy L`Biotica. Ceny kapsułek wahają się w graniach 9-30 złotych, zależy to od wielkości opakowania. Naturalne ekstrakty występują bardzo często w połączeniu z witaminami. W ten sposób poprawa kondycji płytki i skóry jest szybsza, a co najważniejsze bardziej widoczna. Oprócz tego paznokcie lepiej rosną, są mocniejsze, jak również zdecydowanie wytrzymalsze na uszkodzenia mechaniczne.
Co ważne tabletki na paznokcie z dodatkiem naturalnych składników mogą stosować nawet kobiety w ciąży i dzieci. Trzeba jednak skonsultować przyjmowanie tych preparatów z lekarzem pierwszego kontaktu lub ginekologiem. To dobre rozwiązanie również dla wegetarian.
Witaminy na paznokcie
Na półkach aptek i sklepów są też dostępne witaminy na paznokcie. W środku tabletki jest wiele składników odżywczych, w tym kwasy nienasycone. To prawdziwa bomba na wzmocnienie płytki. Często w składnie pojawia się też jakiś naturalny dodatek roślinny, na przykład skrzyp polny.
W większości witamin na paznokcie jest biotyna, czyli witamina B7 nazywana też niekiedy H. Jest niezwykle ważna w procesie budowania oraz regeneracji płytki. Dodatkowo korzystnie działa na cerę, a także na włosy.
Do tego w tych preparatach dodano jeszcze inne witaminy i mikroelementy, które są bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Co jeszcze „przemycają” producenci do witamin na paznokcie? Przede wszystkim cynk, krzem, selen, jod, mangan, miedź, żelazo oraz kwas foliowy. Nie brakuje też witamin z gruby B, głównie B12. Ponadto jest dodatkowo ukryta w kapsułkach Witamina A, E oraz C. Można spotkać też tabletki na paznokcie, które w składzie mają jeszcze CLA i L-karnitynę.
W zależności od marki witaminy na paznokcie zawierają różne składniki. Największą popularnością cieszą się suplementy, takich firm jak Naturell, Revenal, Zdrovit i Bellissa. Tu koszt jest podobny, jak w przypadku roślinnych tabletek na paznokcie, czyli waha się w granicach 10-30 złotych. Choć na rynku są też droższe preparaty do 100 złotych.
Witaminy na paznokcie mają dobroczynny wpływ na cały organizm. Kompleksowo działają na różne sfery, od skóry, po włosy.
Źródło zdjęcia – Fashion photo created by freepik – www.freepik.com
Dziennikarka, blogerka – pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.