symbole milosci

Symbole miłości – 10 najpiękniejszych, które wiele znaczą

Miłość to piękne uczucie, które budzi w nas liczne skojarzenia. Można okazać i odzwierciedlić swoje emocje względem drugiej osoby na liczne sposoby, między innymi poprzez słowa oraz gesty. To nie jedyna opcja! Symbol miłości wbrew pozorom może być różny, bo często ma charakterystyczną „postać”. W naszym zestawieniu znalazło się 10 najpiękniejszych z nich. Koniecznie je sprawdź!

Czym są symbole miłości?

Symbol ma ukryte znaczenie, zazwyczaj to znak umowny. To mogą być nawiązania do osoby, czy też do przedmiotu, które niekiedy mają określenie przenośne, a więc nie wprost. Nie każdy wie, że symbol miłości ma korzenie w historii, między innymi w tej mitologicznej. Oczywiście nie brakuje odniesień do natury, przede wszystkim do roślin oraz zwierząt, czy do charakterystycznego koloru czerwonego.

Symbol miłości to nie tylko wypowiedziane słowa „Kocham Cię”, bo to uczucie można okazywać przecież poprzez pewne gesty, podarunki, czy też dużo bardziej niekonwencjonalnie. Warto to robić, aby docenić w ten sposób ukochaną osobę i pokazać jej, że jest ważna w naszym życiu. Możliwości są naprawdę spore, a symbol miłości jest tylko jednym przykładem.

Uczucie pary jest unikatowe, dlatego też symbol miłości również taki może być. Ma on obrazować waszą relację, poza tym przywoływać w myślach oraz w sercu naszego ukochanego.  Warto poznać ich konkretne znaczenie, wtedy będzie zdecydowanie łatwiej dopasować do związku. Zdziwisz się, jakie te znaki mają ogromną moc!

10 symboli miłości i ich znaczenie

Symbol miłości to nieodzowny element w życiu zakochanych. W sezonie Walentynkowym przeróżne motywy pojawiają się na wielu gadżetach. Dobrze jednak przez cały rok pielęgnować to uczucie, a nie tylko od święta. Zapewniamy, że druga połówka z pewnością to doceni. Symbol miłości jest to dość uniwersalny, niewerbalny sposób na pokazanie myśli oraz emocji jakie dana osoba w nas wzbudza.

Symbole reprezentujące miłość to coś więcej niż tylko serce, choć to zdecydowany numer jeden od lat. W tym wypadku dużo zależy od kultury, choć istnieje wiele umownych znaków, które są uniwersalne, więc bardzo znane i łatwo rozpoznawalne na całym świecie. Oto one:

1. Obrączki

Symbol miłości i jednocześnie małżeństwa to będą oczywiście obrączki. Zupełnie gładkie, czy z grawerowaną datą lub inicjałami? To jest bez znaczenia. Nie mają one ani końca ani początku, więc w pewien sposób określają nieskończoność. To scalenie uczucia, pewnego rodzaju przypieczętowanie związku. Dodatkowo jest to synonim wierności, ciągłości i niezmienności. Te dwa okrągłe pierścionki w pewnym stopniu cementują miłość zakochanych, gdy wymieniają się nimi w dniu ślubu po złożeniu sobie przysięgi.

  Związek z kobietą z dzieckiem - jak wygląda i czy warto się wiązać z rozwódką?

obraczki

2. Czerwona róża

Kobiety uwielbiają dostawać kwiaty, a panowie chętnie je dają. Zakochani decydują się na czerwoną różę, czyli na roślinę o mocnej barwie i o zmysłowym zapachu. To był atrybut Bogini miłości – Afrodyty, więc wywodzi się z mitologii. Natomiast w średniowieczu ten piękny kwiat był wyrazem miłości dwornej. Obecnie jest to prawdziwa klasyka, gdy chodzi o zakochanych. Ten symbol miłości nawiązuje do doskonałości, mądrości, a także do piękna oraz młodości. Trudno wyobrazić sobie piękniejszy prezent! Pamiętaj, że płatki róż można również być rozsypywane na podłodze, pościeli, czy włożyć do środka listu miłosnego.

czerwona roza

3. Gołąb w kolorze białym

Gołąb w kolorze białym przywodzi na myśl łagodność, a także szczęście. Bardzo często na weselach pojawia się punkt programu, gdzie Para Młoda wypuszcza dwa takie ptaki tuż po złożeniu sobie przysięgi. Dlaczego? Ten gatunek symbolizuje miłość oraz wierność, ponadto dodatkowo w niektórych kulturach oznaczają one również dobrobyt. Gołębie dotykające się dzióbkami można zobaczyć na wielu gadżetach, zwłaszcza tych sprzedawanych w Walentynki lub dla Pary Młodej.

bialy golab

4. Łabędź

Kolejny symbol miłości to również będą ptaki w kolorze białym. Łabędź oznacza uczucie na całe życie, ponieważ masa osób uważa, że ten gatunek wiąże się na zawsze. Mimo iż badania naukowe nie potwierdzają tej tezy warto podarować ukochanej osobie prezent z motywem tego zwierzęcia, a będzie wiedzieć, że znaczy dla nas naprawdę wiele.

labadz

5. Amor

Amor nazywany bywa również Kupidynem lub Amorkiem. Dla wielu jest to chyba największa symbolika głębokiego uczucia. Amor to był Bóg miłości w mitologii greckiej, a jednocześnie niespełnionego pragnienia – to znaczenie od słowa „cupido”. Znajdziesz masę gadżetów z motywem tego bożka, między innymi są to kartki, breloki, czy poduszki. Pojawia się na nich grubiutki, mały chłopiec z charakterystycznym łukiem oraz strzałą to właśnie Amor. Ten symbol miłości jest jednym z najbardziej znanych motywów na świecie.

amor

6. Nieskończoność

Niestandardowy symbol miłości to znak nieskończoności, a więc jakby „kopnięta” 8. Pojawia się on głównie na biżuterii, ceramice, czy też na odzieży. Taki podarunek to będzie pewnego rodzaju symbol wierności, oddania drugiej osobie, a przede wszystkim szczerego uczucia względem niej. Co ważne, zdecydowana większość ludzi kojarzy ten znak z przyjaźnią, choć równie dobrze spisze się też przy dużo głębszym uczuciu.

  Zapisani Sobie - na czym polega fenomen tego portalu randkowego?

symbol nieskonczonosci

7. Skrzydła

Mówi się, że nic tak nie uskrzydla, jak miłość. Nic dziwnego w tym, że to właśnie skrzydła dla wielu ludzi to znak gorącego uczucia. Ten dość niestandardowy symbol miłości pokazuje wolność, ale przede wszystkim docenienie drugiej osoby za to jaka jest, czyli pojawia się całkowita akceptacja wad i zalet partnera. Warto wiedzieć, że skrzydła głównie odnoszą się do wysokiego poziomu zaufania.

skrzydla

8. Kotwica

Ten znak należy do marynistycznych, bo mocno kojarzy się z nadmorskim stylem. W jaki sposób łączy się z gorącym uczuciem? To symbol miłości, ponieważ w starożytności uważano, że to wyróżnik nadziei oraz bezpieczeństwa. W samym związku oznacza chęć stabilizacji. Niektórzy twierdzą, że kotwica obrazuje siłę męską, a także damską, które razem tworzą jedność.

kotwica

9. Jabłko

Biblijne jabłko skusiło Adama, ale co ma wspólnego z miłością? W Chinach ten owoc kojarzy się z przyjaźnią oraz pokojem, za to sam kwiat jabłoni to znak pożądania. Jabłko przecięte na pół w pewien sposób obrazuje kobiecy srom, czyli piękno oraz kobiecą miłość. W większości przypadków jednak to symbol miłości skrywający w sobie, między innymi ekstazę, płodność, a także dostatek.

jablko

10. Czerwone serce

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć oczywiście serca, czyli prawdziwej klasyki, gdy chodzi o zakochanych. Ten symbol miłości jest najbardziej znany ze wszystkich i bez trudu można go znaleźć w każdej kulturze. Nawet małe dzieci wiedzą, że serce w kolorze czerwonym kojarzy się automatycznie z miłością. Trzeba pamiętać, że ten znak ma naprawdę mocną symbolikę, bo nie oznacza tylko gorącego uczucia, ale także nadzieję, oddanie, przyjaźń, mądrość, jak i „siedzibę duszy” oraz namiętność.

Miłość niejedno ma imię, dlatego też symbolika tego głębokiego uczucia bywa naprawdę odmienna. Romantycy uwielbiają takie odniesienia, choć nie tylko oni, bo w zasadzie każdy zakochany chętnie uosabia tę emocję na różne sposoby.

serce