zamyslona kobieta

Jak rozpoznać geja? 10 najczęstszych sygnałów

Wiele osób zastanawia się, jak rozpoznać geja. W tym temacie krąży wiele mitów, poza tym wciąż sporo ludzi się ukrywa z homoseksualizmem. W naszym artykule znajdziesz 10 najczęstszych sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że ktoś jest gejem. Koniecznie go przeczytaj!

Najczęstsze cechy charakteru geja

Cechy charakteru geja są różne, dlatego że zależą od osobowości jednak zdecydowanie przeważają tu te pozytywne. Takie osoby są bowiem bardzo lojalne, otwarte, tolerancyjne, ponadto chętnie udzielają pomocy, a także są wyrozumiałe. Uśmiech nie schodzi z ich twarzy, bije od nich dobry nastrój, dzięki temu łatwo nawiązują kontakty i zjednują sobie innych. W pracy są ambitni, wspierający oraz uwielbiają uczyć się nowych rzeczy. Co ważne, geje w dużym stopniu mają wiele kobiecych cech, między innymi sporo empatii. To nie wszystko, wyróżnia ich także doskonałe wyczucie estetyki, wrodzona delikatność i umiejętność słuchania innych.

Jak rozpoznać geja? 10 najważniejszych sygnałów

Krąży wiele stereotypów o gejach, ale nie wszystkie z nich pokrywają się z prawdą. Poniżej znajdziesz 10 sygnałów, które pozwolą Ci rozpoznać mężczyzn o tej orientacji seksualnej:

1. Dbają o siebie bardziej niż faceci hetero

Geje mocny nacisk kładą na swój wizerunek. Panowie uwielbiają korzystać z rozmaitych zabiegów, czy stosować liczne kosmetyki. Doskonale wiedzą co zrobić, żeby wyglądać dobrze. Dbają o swoje ciało na różnych polach, od ćwiczeń po pielęgnację. To może być jeden z symptomów świadczących o tym, że facet jest gejem.

2. Kobiece tematy nie są im obce

Moda, uroda i inne typowo babskie tematy dla gejów nie są tabu. Oni doskonale orientują się w tych dziedzinach. Potrafią stworzyć odpowiednią stylizację, ułożyć włosy i o siebie zadbać. Tak naprawdę wielu tych umiejętności może im pozazdrościć niejedna kobieta.

3. Otaczają się wianuszkiem kobiet

Geje mają wiele przyjaciółek, kobiety ich dosłownie uwielbiają. Potrafią oni słuchać, prowadzić wartościowe rozmowy i dobrze doradzić. Wyjście razem na zakupy, do kosmetyczki, czy na drinka z dziewczyną to norma.

  Jak flirtować przez SMS-y? 15 najważniejszych zasad

4. Korzystają z życia

Homoseksualiści to ludzie otwarci, którzy korzystają z życia pełnymi garściami. Podczas wycieczek dużo zwiedzają, poznają kultury i języki, bo są otwarci. Lubią bywać w miejscach związanych ze sztuką, trenować oraz wydawać pieniądze na drogie przedmioty. Geje czerpią z życia pełnymi garściami. Nuda nie jest dla nich!

5. Facet nie zwraca uwagi na kobiety

Czasami da się zauważyć, że geje nie zwracają kompletnie uwagi nawet na bardzo atrakcyjne kobiety. Ich wzrok przyciągają tylko panowie. Przy bliżej obserwacji widać tę różnicę, choć niektórzy mogą się skutecznie z tym dobrze kryć.

6. Unika tematyki życia osobistego

Wielu gejów wciąż się ukrywa i to z różnych powodów. Wtedy niechętnie mówią o swoim życiu prywatnym. Zdarza się również, że często kłamią i pewne fakty koloryzują, aby nikt niczego się nie domyślił.

7. Obraca się głównie w środowisku gejów

Sygnałem świadczącym o tym, że ktoś jest gejem może być fakt, że ma w swoim otoczeniu masę znajomych bliższych i dalszych właśnie z tego kręgu. Faceci Ci są dość blisko i spędzają razem masę czasu.

8. Flirtują z facetami

Gej może komentować wygląd innego faceta, spora część z nich właśnie tak robi. To dla wielu wyraźny sygnał, że wolą mężczyzn. Flirt, czy subtelne szukanie kontaktu fizycznego z przedstawicielami tej samej płci również może o tym świadczyć.

9. Brak kontaktu z kobietami

Nieśmiałość może powodować, że faceci są samotni i unikają kobiet. Jednak w większości przypadków to ich orientacja na to wpływa.

10. Zachowuje się nietypowo

Weekendy z bliskim przyjacielem, znikanie z imprezy z nieznajomy, czy zawieszanie wzroku na męskich zdjęciach w magazynie – to nietypowe zachowania, które wzbudzają w innych przeświadczenie, że ktoś może być gejem.

Wyżej opisane sygnały mogą jedynie sugerować, że ktoś jest gejem. Niektórzy się ukrywają, a  to powoduje, że wątpliwości może rozwiać jedynie szczera rozmowa.

Biseksualista, metroseksualista czy gej?

Niektórzy nie rozróżniają geja, faceta metroseksualisty oraz biseksualisty. To błąd, bowiem każdy z nich należy do innej grupy. Poniżej znajdziesz krótką charakterystykę:

  • Osoba biseksualna czuje podobny pociąg fizyczny, emocjonalny i romantyczny do przedstawicieli obu płci, choć do jednej z nich może mieć większą słabość. Nie ma tu jednak sztywnej reguły, dlatego spokojnie może być w związku zarówno z kobietą, jak i z mężczyzną.
  • Metroseksualista jest to zadbany facet, który jest przeciwieństwem typowego maczo. Co go wyróżnia? Zna się na modzie, dba o siebie, podąża za trendami i rozwija się intelektualnie. Co ważne, niekoniecznie jest on gejem! Jego zachowanie, styl życia oraz wygląd może świadczyć o metroseksualizmie. Wcale poprzez to nie musi być mniej męski, bo ma w sobie wiele cech typowych dla przedstawicieli tej płci, choć zdecydowanie przeważają te żeńskie. To uczciwy, wrażliwy, skoncentrowany na urodzie mężczyzna, który może być jednocześnie czuły, silny i zdecydowany. Często zarzuca im się narcyzm, a nie zawsze tak jest.
  • Gej jest mężczyzną o orientacji heteroseksualnej, a więc pociągają go przedstawiciele tej samej płci, zarówno seksualnie, emocjonalnie, a także romantycznie. Z kobietami mogą ich łączyć bliskie, przyjacielskie relacje i nic więcej.  
  Jak zdobyć faceta? 15 skutecznych sposobów na zdobycie serca faceta

Gej w związku z kobietą – dlaczego to robią?

Bardzo dużo gejów jest w związku z kobietą, nawet w formalnych relacjach małżeńskich. Dlaczego tak robią? Presja otoczenia, niepewność co do swojej orientacji, strach przed ujawnieniem się, czy zwyczajne ukrywanie się przed bliskimi – to najczęstsze przyczyny tego zjawiska. W społeczeństwie mimo wszystko wciąż króluje tradycyjny model rodziny, gdzie jest mąż i żona.

Gej w związku z kobietą nie zwraca na nią zbytniej uwagi. Jest ona dla niego aseksualna, dlatego też unika zbliżeń i jakichkolwiek innych form kontaktu fizycznego. Facet może również chętnie opowiadać o relacji, aby zyskać „przykrywkę”, a więc odsunąć od siebie podejrzenia. Partnerka staje się tylko i wyłącznie „zasłoną dymną”, a to dla niej krzywdzące.