wstydliwy zakochany mezczyzna

19 sygnałów, że mężczyzna jest zakochany i stara się to ukryć

Zdarza się tak, że faceci próbują skryć swoje zakochanie, ale na szczęście pewne znaki pozwalają kobiecie to całkiem prosto rozszyfrować. Jakie zagrywki zakochanego faceta można zauważyć? Poznaj 15 sygnałów, że mężczyzna jest zakochany, ale stara się to ukryć!

19 sygnałów, że mężczyzna jest zakochany i stara się to ukryć

Zakochany facet może starać się ukrywać swój stan i to na wiele sposobów. Powodów tego zjawiska jest kilka, między innymi to nieśmiałość, niepewność, czy obawy przed nawiązaniem głębszej relacji, albo strach przed ewentualnym odrzuceniem. Mężczyzna ukrywa zakochanie, a sztuka rozszyfrowania męskich sygnałów wielu paniom sprawia spore problemy.

Mimo, iż pojawiają się pewne oczywiste znaki to i tak, niektóre kobiety mają kłopot z ich jednoznacznym odczytaniem. W jaki sposób zakochany mężczyzna stara się ukryć uczucie? Nie wiesz? Poniżej znajdziesz 19 sygnałów, które można zaobserwować:

1. Mężczyzna stara się zrobić wrażenie

Stara się zrobić na Tobie, jak najlepsze wrażenie, a więc zachowuje się bardzo szarmancko, do tego jest pomocny i uczynny. Wykazuje się na wielu polach, dzięki temu punktuje w Twoich oczach. W ten sposób pokazuje Ci, że możesz na niego liczyć w różnych sytuacjach.

2. Nie potrafi Ci odmawiać

Chętnie przyjmuje Twoje zaproszenia i co ważne nigdy nie odmawia. Kiedy nie ma czasu, albo coś mu wypadnie od razu szuka innego najbliższego terminu, szuka ponadto pretekstów do spotkań, aczkolwiek pod drobnymi sprawami kryje się chęć spędzenia razem choćby chwili.

3. Nie spotyka się z innymi kobietami

Unika rozmów i spotykania się z innymi kobietami. Jeśli wspomni o kimś to zapewnia, że to tylko dobra znajoma nic więcej. Daje sygnał, że w jego życiu nie ma nikogo. Zdecydowanie unika tematu płci przeciwnej, aby dać Ci do zrozumienia, że nie masz konkurencji.

4. To te drobne gesty!

Jest blisko zarówno Twoich spraw i życia, jak i fizycznie. Drobne gesty pokazują, że jest Tobą zainteresowany, ale one są niezwykle subtelne oraz naturalne. W ten sposób sprawdza, jak zareagujesz na jego dotyk i przypadkowy bliższy kontakt.

Bada grunt, ale robi to dyskretnie i bardzo zachowawczo, tak byś nic nie zauważyła. Strzepnięcie okrucha z ramienia, czy odgarnięcie włosów z Twojej twarzy to tylko niektóre z zachowań.

5. Widać po nim zazdrość

Jest zazdrosny o facetów z Twojego otoczenia, aczkolwiek nie okazuje tego wprost. Raczej się z nich nabija, żartuje lub przekomarza. To jednak nie są obraźliwe, a tylko niewinne przytyki. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że pod tym kryje się zazdrość.

  Komplementy dla dziewczyny - jak to zrobić z gustem? 100 najlepszych komplementów

6. Sprawdza czy nie interesujesz się innymi

Stale sprawdza na różne sposoby, czy jesteś wciąż samotną singielką i nie masz nikogo na oku. Pod różnymi pretekstami dopytuje o Twoje nowe znajomości, bada zwyczajnie grunt.

7. Facet ciągle o sobie przypomina

Facet stale Ci przypomina, że jest wolny, co więcej stara się w subtelny sposób wzbudzić w Tobie zazdrość, ale tak by nie zepsuć relacji ani Ciebie nie urazić. Chce przekonać się, czy ma u Ciebie jakiekolwiek szanse i wzbudza w Tobie jakieś głębsze uczucia niż tylko te przyjacielskie.

Jak rozmawia ukrywający zachowanie facet?

Może Cię to zdziwić, ale może być chłodny i przestać odpisywać, czy zacząć milczeć, aby sprawdzić Twoją reakcję. Oczekuje kroku z Twojej strony, który w pewien sposób da mu pewność, że jesteś nim zainteresowana.

Równie dobrze podczas rozmowy jest niezwykle szczery. Często pojawia się ponadto zakłopotanie i zawstydzenie, tak naprawdę nie wie co zrobić, bo nie chce palnąć nic głupiego.

Mężczyzna często całkowicie nieświadomie mimo, iż stara się mocno ukrywać zakochanie pokazuje charakterystyczne niewerbalne znaki, które świadczą o tym, że nie jesteś mu obojętna. To będzie, na przykład fakt, że:

8. Skraca dystans między wami

Szuka kontaktu fizycznego, ale w subtelny sposób i nigdy nie przekracza pewnej granicy.

9. Oczy zwierciadłem duszy

Jego oczy błyszczą, mało tego po nich widać, że z Tobą jest szczęśliwy – źrenice mu się rozszerzają, a brwi wędrują w górę, a tego nie da się tak łatwo ukryć, bo dzieje się to samoistnie, a nawet niekiedy facet nie ma pojęcia, że wysyła takie znaki.

10. Cały czas na Ciebie patrzy

Patrzy na Ciebie ukradkiem, ponadto skupia się mocno na twarzy zwłaszcza na okolicy ust oraz oczu. Jego wzrok może wędrować po całej twarzy.

11. Łatwo go zawstydzić

Mężczyzna bywa zawstydzony, a jego twarz oblewa rumieniec.

12. Zwróć uwagę na jego postawę ciała

Wyprostowane plecy i stopy ustawione w stronę dziewczyny dają jednoznaczny sygnał, że facet chce prezentować się przy kobiecie, jak najlepiej i pokazać wszystkie swoje atuty.

13. Piękny uśmiech mówi wszystko

Szczerze i szeroko się do Ciebie uśmiecha, a u większości facetów to oczywista oznaka, bo przecież przez większość czasu starają się oni zachować kamienną twarz.

14. Zwróć uwagę na to jak siedzi

W pozycji siedzącej mężczyzna ma znacznie rozszerzone nogi, czyli chce przyciągnąć Twoją uwagę, a jednocześnie okazuje również w ten nietypowy sposób zainteresowanie Twoją osobą.

15. Ciągle dąży do kontaktu

  Jak odzyskać faceta? 15 skutecznych sposobów

Położona otwarta dłoń, na przykład na blacie stolika to pewnego rodzaju pytanie, czy może przełamać dystans i Cię dotknąć. Nieśmiałość, albo fakt, że chce ukryć zainteresowanie Tobą nie pozwala mu jednak pójść o krok dalej, a więc pokonać odległość.

Jeśli znacie się dłużej, a dopiero niedawno zauważyłaś, że stał Ci się bliższy i bardziej dba o swój wizerunek, mało tego zabiega w pewien sposób o Twoje względy, a mimo to nie daje Ci jednoznacznych oznak, że pragnie czegoś więcej może to wskazówka pokazująca, że ukrywa uczucie.

16. Łaskotki 

Jeżeli wpadłaś facetowi w oko, to możesz spodziewać się od niego chęci kontaktu. Choćby w postaci łaskotek.

17. Przedstawienie znajomym

Mężczyzna który myśli o Tobie poważnie może chcieć przedstawić Ciebie znajomym. Może to się zdarzyć całkowicie spontanicznie, a mężczyzna może nie być świadomy tego oczywistego sygnału.

18. Poznajesz jego rodzinę

Jeżeli mężczyzna zaczyna poznawać Ciebie ze swoja rodziną to wiedz, że coś się dzieje!

19. Facet stara się Ciebie rozśmieszyć

Zakochany mężczyzna stale próbuje Ci zaimponować. Może to robić między innymi poprzez próby rozśmieszenia różnymi żartami.

Zrób test i sprawdź czy facet ukrywa uczucie!

Czasem pojawiają się naprawdę sprzeczne sygnały, który powodują, że kobieta tak naprawdę nie wie już, czy facet jest zakochany, czy nie.

Trudno jest jednak spytać wprost, dlatego lepiej wybadać sytuację, na przykład podpytać wspólnych znajomych lub zrobić pewnego rodzaju test. Jaki? W otoczeniu mężczyzny wspomnij niby przypadkowo o facecie, który wydał Ci się interesujący i obserwuj jego reakcję.

Kiedy jego nastrój się zepsuje, zauważysz, że jest milczący, albo wręcz przeciwnie stara się od razu zmienić temat na zupełnie inny to może świadczyć o tym, że poczuł się zazdrosny i w pewien sposób urażony. Nie drąż tematu ani nie podawaj szczegółów, bo możesz sprawić mu przykrość, a nawet podkopać jego pewność siebie.

U wielu chłopaków sygnał o konkurencji powoduje, że stawiają wszystko na jedną kartę, a zatem rezygnują z ukrywania zakochania i decydują się wobec tego na poważniejsze kroki, na przykład na śmielsze działanie lub szczerą rozmowę.

Istnieje jednak poważne ryzyko, że po wiadomości o kimś w Twoim życiu wycofa się całkowicie z relacji z obawy przed odrzuceniem, poza tym jego pewność siebie może spaść. Rozważ, czy warto ryzykować!