romans

Kiedy romans przeradza się w związek lub miłość?

Czy romans może przerodzić się w związek? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które trwa w takim układzie. Jak jest naprawdę? Co może się wydarzyć? Sprawdź, kiedy romans przeradza się w miłość i w związek!

Objawy, które zwiastują coś więcej niż romans

Romans jest to przelotna znajomość, która mało kiedy przeradza się w coś poważniejszego. Bazuje ona wyłącznie na bliskości fizycznej, a zazwyczaj zaczyna się od niewinnego flirtu, czy zwyczajnej rozmowy. To niezobowiązujący układ opierający się na najprościej mówiąc na uprawianiu seksu. Żar namiętności z czasem mija, a znajomość się kończy.

Czasami jednak pomiędzy romansującą parą pojawia się coś więcej niż tylko i wyłącznie bliskość fizyczna. Sygnałami zwiastującymi głębszą więź będzie, między innymi fakt iż jest:

  • Tęsknota

Mimo iż rozstaliście się kilka godzin temu doskwiera wam nieobecność kochanka lub kochanki. W klasycznym romansie nie pojawia się takie uczucie!

  • Zazdrość

Romans oznacza, że nie jesteście dla siebie na wyłączność, a mimo to bardzo czujecie się zazdrośni. To sygnał, że zależy wam na czymś więcej niż tylko na seksie.

  • Smutek

Kiedy rozstajecie się z kochanką bądź z kochankiem czujecie smutek. Coraz bardziej chcecie być razem, ale na zupełnie innych zasadach.

  • Pragnienie czegoś więcej niż seks

Bliskość fizyczna to fundament romansu, kiedy jednak pragniecie rozmów, a także innych gestów może to oznaczać, że sam seks to za mało i chcecie zacieśnić więzy też na innych polach życia.

  • Czas

Z każdym kolejnym dniem czujecie się sobie bliżsi i nie chcecie kończyć tej przelotnej znajomości. Pragniecie spędzać wspólnie wszystkie wolne chwile.

  • Zaangażowanie

Wasza znajomość zaczyna wykraczać, poza ramy romansu, a więc angażujecie się w ten układ coraz bardziej.

  Jak uwieść faceta? Wykorzystaj 10 prostych zasad

Czy romans może przerodzić się w związek?

Romans zakłada przelotną znajomość, aczkolwiek są tu od tej reguły wyjątki. Pewne przesłanki powodują, że para myśli o sobie inaczej niż powinna. Czują, że poprzedni związek jest skończony i trwanie w nim to jedynie przyzwyczajenie. Natomiast kochanka lub kochanek daje wszystko co potrzebują. Łączy was w tym momencie coś więcej niż wyłącznie dobry seks. Z tego powoduje wiele osób próbuje budować nową relację na zupełnie odmiennych zasadach niż romans. Koniec z ukrywaniem się, potajemnymi wiadomościami i telefonami, a także byciem ze sobą tylko na chwilę. Decydujecie się pokazać światu swoje uczucia.

Kiedy romans przeradza się w miłość? W sytuacji, gdy oboje nie widzą bez siebie życia, pragną być ze sobą cały czas, a nie tylko od święta. Pojawia się tęsknota, troska, a także inne typowe uczucia towarzyszące miłości.

Wiele osób zapomina, że romans nie powstał z niczego. Brak czegoś, chęć nowych doznań i inne czynniki pchnęły małżonka do tak radykalnej decyzji by związać się z kimś na boku. Czasem kochanka lub kochanek traci głowę i wierzy we wszystkie kłamstwa oraz obietnice. Intencje nie zawsze są szczere, dlatego też miłość nie jest prawdziwa. To trudne skomplikowane sprawy, które wymagają naprawdę poważnych przemyśleń.

Czy miłość powstawała podczas romansu może przetrwać?

Romans z miłosną historią w tle może przetrwać, jak każdy inny związek, który rodził się w tradycyjnych okolicznościach. Jeśli to poważna relacja opierająca się nie tylko na seksie, ale na przyjaźni, zrozumieniu i co ważne na zaufaniu ma ona rację bytu. Para musi pracować mocno na utrzymaniu uczucia, bowiem wiele osób będzie przeciwko nim.

Miłość jest trudna, bez względu na to, w jaki sposób się narodziła. Silna więź łącząca oboje jest konieczna, aby poradzili sobie we wspólnym życiu na zupełnie innych zasadach niż romans. Czeka na nich normalność, która nie jest łatwa. Miłość to głębokie uczucie, ale wymaga cierpliwości, kompromisów, a więc czegoś więcej niż namiętność, która tworzyła romans.

  10 zaklęć miłosnych - jak je rzucić?

Romans, czy przetrwa?

Związek z romansu jest możliwy, ale wpływ na to ma naprawdę wiele mniejszych i większych aspektów. Czasem okazuje się, że to tylko zauroczenie i czar po czasie zwyczajnie pryska. Przelotne spotykania raz na czas, czy pisanie online nie daje szansy się dobrze poznać. Kochankowie bazują wtedy tylko na pewnych wyobrażeniach, a życie codzienne je niestety, ale drastycznie weryfikuje. Mija namiętność i poczucie adrenaliny oraz tajemnicy, za to wkracza monotonia, przed którą zazwyczaj uciekali decydując się na ten układ.

Niewielki odsetek par zrodzonych z romansu decyduje się sfinalizować przygodną znajomość, a więc zawrzeć małżeństwo. Z reguły żyją razem tylko, na tak zwaną „kocią łapę”, czyli bez zbędnych formalności. Bywa, że obawa, że sytuacja się powtórzy sprawia, że kochanek nie chce zdecydować się na tak ważny krok, jak ślub.

Romans kiedy wychodzi na jaw krzywdzi wiele osób. Cierpi nie tylko małżonek, ale i dzieci oraz najbliżsi. Niekiedy kochankowie właśnie poprzez to nie są w stanie razem dalej być. To przytłacza, poza tym weryfikuje plany na wspólną przyszłość. Niestety, ale przeszłość na nich będzie ciążyła mimo wszystko, a nie każdy sobie z tym poradzi.