blondynka mysli

Pierwsze soczewki kontaktowe – postaw na fachową pomoc i gwarancję bezpieczeństwa

Soczewki kontaktowe, podobnie jak okulary, są narzędziem ułatwiającym nam codzienne funkcjonowanie. Warto więc wybrać te, które będą odpowiednie do naszej wady wzroku, a także bezpieczne i wygodne w użytkowaniu.

Soczewki jako wyrób medyczny dostępne są bez recepty, jednak poszukując swoich pierwszych soczewek należy bezwzględnie skorzystać z porady doświadczonych ekspertów czy okulisty. Dostępne na rynku soczewki kontaktowe dedykowane są konkretnej wadzie wzroku, różnią się także dopuszczalnym czasem noszenia czy przeznaczeniem.

Na co zwrócić uwagę wybierając pierwsze soczewki kontaktowe? O co pytać ekspertów? Najważniejsze informacje znajdziecie poniżej.

  1. Pierwsze soczewki kontaktowe – zadbaj o fachową pomoc
  2. Soczewki kontaktowe – przeciwwskazania
  3. Soczewki kontaktowe – rodzaje i parametry

Istnieje także szereg przeciwwskazań do noszenia soczewek kontaktowych, dlatego też wybierając pierwsze soczewki, warto skorzystać z porady profesjonalisty.

Pierwsze soczewki kontaktowe – zadbaj o fachową pomoc

Jeśli dalej zastanawiasz się, dlaczego pierwsze soczewki musi dobierać specjalista zaraz rozwiejemy Twoje wątpliwości. Wybór pierwszych soczewek kontaktowych powinien być poprzedzony profesjonalnym badaniem wzroku, podczas którego okulista oceni wadę wzroku, a także ogólną kondycję oka. Wizyta uzupełniona zostaje także szczegółowym wywiadem, dzięki czemu specjalista dobierze model soczewek odpowiedni nie tylko do Twojej wady wzroku, ale także stylu życia.

Podczas wizyty przedstawi także kilka podstawowych informacji dotyczących ich użytkowania, zakładania i właściwej pielęgnacji. Pod koniec wizyty będziesz mieć okazje wypróbować soczewki i przejść przez etap aplikacji pod okiem eksperta, który sprawdzi czy soczewki odpowiednio przylegają do oka oraz mają właściwą ruchomość. Źródłem fachowej wiedzy mogą stać się także strony takie jak https://twojepierwsze.pl/, na których bez problemu znajdziecie informacje dotyczące faktów i mitów związanych z użytkowaniem soczewek, a także macie możliwość samodzielnego zadania pytań ekspertowi.

  Kto jest narażony na osteoporozę?

Po zakończonej wizycie, przez ustalony ze specjalistą okres czasu, testujecie dobrane soczewki. Następnie podczas wizyty kontrolnej weryfikujecie komfort użytkowania i skuteczność działania soczewek, co pozwoli na ewentualną korekcje błędów. To również moment, w którym wspólnie ze specjalistą możecie przedyskutować wszelkie wątpliwości oraz ewentualne problemy, które mogły pojawić się podczas użytkowania.

Soczewki kontaktowe – rodzaje i parametry

Po badaniu wzroku i rozpoznaniu problemu okulista dopasowuje soczewki o odpowiedniej mocy, średnicy i promieniu krzywizny, odpowiadającym budowie naszej gałki ocznej.

W przypadku osób z krótko- i dalekowzrocznością właściwe są soczewki sferyczne, u osób starszych zwykłe najlepiej sprawdzają się soczewki progresywne, z kolei u osób cierpiących na astygmatyzm – soczewki toryczne.

Różnorodność dostępnych modeli soczewek, a także łatwy dostęp za pośrednictwem sklepów internetowych sprawia, że bez problemu możemy wybrać soczewki kontaktowe odpowiadające naszym potrzebom.

Dostępne są bowiem zarówno soczewki jednodniowe, niezwykle wygodne i praktyczne, nie wymagają bowiem dodatkowej pielęgnacji, ponieważ służą nam jedynie przez jeden dzień, a także soczewki wielokrotnego użytku (dwutygodniowe, miesięczne czy kwartalne).

soczewki kontaktowe - twoje pierwsze

Soczewki kontaktowe – przeciwwskazania

Brak fachowej wiedzy i doświadczenia sprawić może, że wybierając soczewki samodzielnie przeoczymy kilka istotnych kwestii, które przekładają się nie tylko na komfort użytkowania soczewek, ale także bezpieczeństwo. Istnieje bowiem szereg przeciwwskazań, które wykluczają możliwość noszenia soczewek kontaktowych.

Zwykle jednak przeciwwskazania dotykają niewielkiego odsetka z nas. Warto jednak zapoznać się z kilkoma podstawowymi, jak na przykład skłonność do infekcji oczu, zespół suchego oka, alergie czy uszkodzenia rogówki.

Część z nich stanowi bezwzględne przeciwwskazanie do tego typu korekcji wzroku, natomiast w przypadku niektórych dobór odpowiedniego typu soczewek pozwoli na ich bezpieczne użytkowanie.

Komfortowe i bezpieczne użytkowanie soczewek w dużej mierze uzależnione jest od właściwego ich dopasowania nie tylko do naszej wady wzroku, ale i stylu życia, dlatego też tak ważne jest, aby pierwsze soczewki dobierać, korzystając z fachowej wiedzy i wsparcia specjalisty.