Okres a basen – czy chodzić w trakcie miesiączki?

Zamknięty basen jest dostępny przez cały rok, i to bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Otwarty świetnie sprawdza się w upały. W wodzie można się zrelaksować, jak i wzmocnić mięśnie. Dodatkowo jest to świetna rozrywka. Czy można chodzić na basen w trakcie miesiączki? Koniecznie to sprawdź!

Wyjście na basen w trakcie okresu

Tak naprawdę nie ma medycznych przeciwwskazań dotyczących korzystania z basenu w trakcie okresu. To jest tylko i wyłącznie sprawa indywidualna każdej kobiety. Dobrze jest się do takiego wyjścia przygotować, aby uniknąć nieprzyjemnej sytuacji. Niezbędne będą środki higieniczne. Najlepszym rozwiązaniem są tampony – dyskretne i zapewniające odpowiednią ochronę. Wkładki, czy klasyczne podpaski nie sprawdzą się zbytnio w kontakcie z wodą. Mogą się odkleić, czy przesunąć w trakcie pływania. 

W drogeriach oraz w aptekach dostępne jest mnóstwo środków higienicznych, większość z nich kupisz za mniej niż 10 złotych. Co ważne musisz pamiętać o doborze rozmiaru. Każdy produkt ma inną wielkość, a co za tym idzie odmienny stopień chłonności. Dzięki temu w zależności od dnia okresu możemy używać różne.

Tampony kupisz osobno lub w zestawie, na przykład kilka modeli większych i mniejszych. Czasami zdarza się tak, że mamy od razu aplikator, który pomaga nam umiejscowić ten rodzaj zabezpieczenia w odpowiednim miejscu. To doskonała opcja dla młodych dziewczyn lub osób, które nie wiedzą w jaki sposób aplikować tampony. 

Możesz podczas wyjścia na basen zastosować klasyczny tampon ze sznureczkiem, albo ten bez. Ta druga opcja jest mniej dostępna, a także droższa, choć ma wielu zwolenników, ponieważ jest całkowicie niewidoczna. Dzięki temu nie musisz się martwić, że sznureczek pojawi się na zewnątrz. 

  Melatonina - czym jest i czy warto po nią sięgnąć?

Okres, a basen – najczęstsze obawy kobiet

Spora część kobiet unika chodzenia na basen w trakcie miesiączki. W dużej mierze jest to spowodowane, tym że pojawia się w głowię lęk. Dotyczy on tego, że będzie widać czerwoną plamę na kostiumie, albo w wodzie. Dzisiejsze środki higieniczne gwarantują 100% ochrony. Tampony bez względu na ruch pozostają ciągle w tej samej pozycji. Nie ma więc ryzyka, że dojdzie do niekontrolowanego przecieku. 

Trzeba pamiętać, że tampony w zależności od wersji zapewniają nam ochronę na 4-8 godzin. To pozwala nam w trakcie wizyty na basenie zapomnieć o wymianie tego produktu. Ilość krwi nie będzie wcale duża, choć zależy to od dnia miesiączki.

Na basen koniecznie zabierz chusteczki w wersji mokrej, najlepiej te do higieny intymnej. Pozwolą Ci się odświeżyć zarówno przed, jak i po wizycie w wodzie. To też skuteczny trik na uniknięcie ewentualnych infekcji.

Pływanie rozluźnia mięśnie, a więc przy bolesnych miesiączkach poczujesz od razu ukojenie. Dodatkowo zyskasz endorfiny szczęścia i poprawisz swoje samopoczucie, które w trakcie okresu bywa niezbyt dobre. 

Tampony na basenie – zalety

Wiesz już, że lepiej zabrać na basen tampony niż podpaski. Ten niewielki środek higieniczny nie tylko gwarantuje nam 100% ochrony, ale również pozwala nam założyć bardziej kusy kostium kąpielowy, który jest mocniej wycięty. W trakcie korzystania z tej atrakcji wodnej nie będziesz odczuwać nawet przez chwilę tego, że w środku jest tampon.

Jeśli jednak masz dyskomfort to znaczy, że został umieszczony w niewłaściwy sposób! Dlatego warto go wkładać przy pomocy aplikatora, który zapewnia odpowiednie ułożenie. Do tego tampony są niewielkich rozmiarów, to pozwala schować je nawet w dłoni. W ten sposób nie będziesz się krępować podczas wizyty w toalecie, bo nikt nawet nie zauważy, że masz go ze sobą.

  Villanova Dental Clinic - co warto wiedzieć o przygotowaniu i przebiegu wizyty stomatologicznej?

Dobrą alternatywą dla jednorazowych tamponów są kubeczki menstruacyjne. Zasada ich aplikacji jest bardzo podobna. Za każdym razem należy dokładnie umyć pojemnik.

Nie na każdym basenie będziesz mieć swobodny dostęp do bieżącej wody, miej to na uwadze. Kubeczki menstruacyjne też mają kilka rozmiarów, a nawet wersji kolorystycznych. Ten eko środek higieniczny będzie służył Ci kilka lat, ponieważ jest wielorazowy.