pierwsza randka

O czym rozmawiać na pierwszej randce? 10 najlepszych tematów

Pierwsza randka to wyzwanie, bo tak naprawdę nie wiemy czego możemy się spodziewać. Pojawiają się tu różne emocje, od pozytywnych, po te negatywne. Jak się przygotować do tego spotkania? O czym rozmawiać na pierwszej randce? Spokojnie, mamy 10 najlepszych tematów, które pomogą Ci stworzyć ciekawą konwersację!

Pierwsza randka – przygotuj tematy do rozmowy

Niestety, ale pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Podobnie jest z pierwszą randką, która nigdy więcej się nie powtórzy. Warto sobie wcześniej przemyśleć wszystko, a zatem przygotować tematy do rozmowy, dzięki temu będziemy czuć się pewniej, a stresu będzie mniej. Zapadająca nieręczna cisza może być kłopotem. Potęguje ona nerwowość, trudno się potem przełamać. O czym rozmawiać na pierwszej randce? Trzymaj się sprawdzonej klasyki i neutralnej tematyki.  W ten sposób rozmowa będzie płynna, ciekawa, a co najważniejsze nie odczujesz sztywnej atmosfery. Unikaj nagminnej wymiany pytań, bowiem randka to nie przesłuchanie.

Nieśmiałym osobom może być trudno się przełamać od razu. Potrzebują bowiem czasu oraz wyzbycia się stresu. Dla nich przygotowanie się do pierwszej randki jest niezmiernie ważne. Jak to zrobić? Wypisz sobie kilka pytań, czyli to co chcesz dowiedzieć się o drugiej osobie. Czego jesteś ciekaw? Zanotuj! Przeczytaj sobie kilka razy to co przygotowałeś, a zyskasz większą pewność, że nie pojawi się niebezpieczna pustka w głowie. Otwórz się na inną osobę, przede wszystkim jej słuchaj. W miarę możliwości dopytuj, aczkolwiek nie stawiaj na wariant pytanie – odpowiedz, bo rozmowa będzie sztywna.

10 sprawdzonych tematów do rozmowy na pierwszej randce

Ważne jest, aby pierwszej randki nie traktować bardzo serio. Luźne podejście, uśmiech oraz otwartość są obowiązkowe. Zadbaj o swobodną atmosferę i odrobinę żartu. To zwykle od konwersacji oraz od tego, czy złapiecie kontakt zależy dalsza znajomość. Wobec tego postaraj się przygotować na pierwsze spotkanie. Poniżej znajdziesz 10 sprawdzonych tematów, które warto poruszyć:

1. Zainteresowania

Każdy człowiek ma większe bądź mniejsze hobby, a nawet kilka. To doskonały pretekst do rozmowy. Oboje możecie zaangażować się w pogawędkę, poza tym taka tematyka pozwala lepiej się poznać. Może się okazać, że macie wspólne zainteresowania, albo też wzajemnie się nimi zarazicie w przyszłości. Zapewniamy, że ten temat tworzy luźną, miłą atmosferę i pretekst do długiej rozmowy, a nawet do wspólnego spędzania czasu.

  Jak działa obojętność na faceta? Poznaj potęgę obojętności!

2. Filmy, seriale i książki, czyli kultura

Jeśli chcesz kogoś bliżej poznać warto rozmawiać o książkach, filmach, czy o muzyce. W ten sposób wiemy kto co lubi, a poniekąd jakie ma zainteresowania i poglądy na różne inne sprawy. To także może być pretekstem do wspólnego wyjścia do kina, czy na koncert. Automatycznie zyskujesz okazję na ponowne spotkanie. Wykorzystaj to!

3. Marzenia

O czym rozmawiać na pierwszej randce? Oczywiście o marzeniach. W ten sposób dowiecie się o sobie więcej, do tego zobaczycie, czy macie podobny pomysł na życie. Czasami jednak nie ma co poruszać tej kwestii, gdy widzimy że druga strona niechętnie o tym mówi. Dla wielu pierwsze spotkanie to za szybko na odkrywanie w 100% siebie. Wybadaj delikatnie teren, a w razie konieczności przejdź do innej tematyki.

4. Zwierzęta

Spora część społeczeństwa posiada zwierzęta. Możesz na pierwszej randce podzielić się historyjkami o swoich domowych pupilach. To spowoduje, że pogawędka będzie ciekawa i zabawna. Wiele osób także rozmawia o tym, jakie gatunki chciałoby nabyć w przyszłości. Może się okazać, że macie podobne marzenia w tej kwestii.

5. Jedzenie

Kulinaria to szeroka tematyka. Randka w restauracji to świetny pretekst do poruszenia tej dziedziny. Wymiana doświadczeń kulinarnych jest niebywale ciekawa. Kto wie może z tego zrodzić się pretekst do udziału w kursie kulinarnym, czy wyjścia do nowo otwartego lokalu. Nie bez powodu mówi się, że przez żołądek do serca.

para na pierwszej randce

6. Podróże

Podróże to równie bogata tematyka, jak kulinaria. Na randce nigdy jednak nie przechwalaj się co do swoich wojaży. Podziel się wspomnieniami, doświadczeniami oraz trikami na tanie wycieczki. Co więcej, możecie zahaczyć również o temat wymarzonych podróży. Bardzo łatwo będzie wam poruszyć jeszcze inne poboczne wątki, na przykład dotyczące kuchni.

7. Praca i wykształcenie

To jeden z konkretniejszych tematów, które można poruszyć na pierwszej randce. Warto tu być szczerym, choć niekoniecznie od razu należy mówić o finansach. Daj się poznać drugiej osobie, a zatem przybliż jej swój świat. Kariera zawodowa jest ważnym elementem życia każdego człowieka. Pamiętaj, aby nie opowiadać dokładnych szczegółów związanych z pracą, by kogoś nie zanudzić.

8. Anegdoty

Pierwsza randka jest odrobinę stresująca. Co można zrobić, aby poczuć się lepiej? Dobrym pomysłem jest przemycenie do rozmowy kilku anegdot, które rozluźnią atmosferę. Humorystyczne historyjki to ciekawe dopełnienie pogawędki. W ten sposób wywołasz uśmiech, a co ważne, pokażesz, że masz poczucie humoru, a także dystans do siebie. Uważaj jednak na to co mówisz, aby nie przekroczyć pewnych granic. To dopiero pierwsze spotkanie, więc nie znacie się za dobrze.

  O czym rozmawiać z chłopakiem? 30 tematów do rozmowy z facetem

9. Bieżące wydarzenia

Czasami nie trzeba specjalnie daleko szukać, aby pojawił się pretekst do rozmowy. Bieżące wydarzenia są idealnym rozwiązaniem. Jesteście w restauracji? Pogadajcie o jedzeniu, podróżach lub o nowo otwartych miejscach w mieście. Tematy społeczne też są ciekawą opcją, za to zapomnij o polityce, czy o innych kontrowersyjnych wątkach. Niestety, one zbudują między wami napięcie.

10. Kolejna randka

W sytuacji, gdy czujecie, że rozmowa jest ciekawa, płynna i nadajecie na podobnych falach warto zasugerować kolejne spotkanie. Możecie wspólnie zaplanować, gdzie chcecie iść, albo co zobaczyć. To będzie miły moment, do tego taka rozmowa pokaże, że oboje jesteście sobą zainteresowani. 

O czym NIE rozmawiać na pierwszej randce?

Pierwsza randka zdarza się tylko raz. To jakie wrażenie po sobie zostawimy ma bezpośredni wpływ na dalszy przebieg znajomości. Jak nie popełnić wpadki? Pierwsza randka nie jest dobrą okazją, aby rozmawiać o:

 • byłych partnerach
 • polityce
 • dzieciach
 • religii
 • rozstaniach
 • problemach życia codziennego
 • doświadczeniach seksualnych
 • pieniądzach
 • rodzinie
 • traumach
 • chorobach.

Wobec tego koniecznie zapomnij o pytaniach typu:

 • Ile partnerów miałaś w przeszłości?
 • Chcesz mieć dzieci?
 • Masz jakieś choroby?
 • Dlaczego rozstałaś się z poprzednim partnerem?
 • Ile zarabiasz?
 • Chodzisz do kościoła?

Wyżej wymienione tematy są bardzo kontrowersyjne. Na takie rozmowy przyjdzie jeszcze czas, choć dopiero gdy zbudujecie głębszą wieź, a także kiedy pojawi się zaufanie. Pewne tematy mogą niestety, ale wywoływać kłótnie, zażarte dyskusje oraz wywierać w pewien sposób presje na drugiej stronie. Pamiętaj, że pierwsza randka nie jest miejscem na takie pogawędki. Na co jeszcze uważać? Unikaj ponadto powtarzania plotek, narzekania, poza tym nie mów o sobie źle. W innym wypadku zamiast kogoś oczarować to zwyczajnie go do siebie zniechęcisz.