druga randka

Druga randka – co można robić a czego lepiej nie robić?

Pierwsza randka to ogromny stres, za to druga pozwala nam na dużo swobodniejszą atmosferę i bliższe poznanie. Kolejne spotkanie to zupełnie inna historia. Co można robić na drugiej randce, a jakich zachowań lepiej unikać? W naszym artykule znajdziesz odpowiedz na te i na inne pytania!

Druga randka – na co można sobie pozwolić?

Drugie spotkanie nieco różni się od pierwszej randki. Lody zostały przełamane, odrobinę się poznaliście i ze sobą oswoiliście. To sygnał, że się polubiliście, a także że sobą zainteresowaliście. Kolejny krok to druga randka. Na co można sobie pozwolić? Po spotkaniu poznawczym te następne to już poważniejsza sprawa. Wtedy możesz:

 • postawić na zdecydowanie głębszą rozmowę, a nie tylko o pogodzie, czy o zainteresowaniach, wobec tego zadawaj pytania, staraj się lepiej poznać drugą osobę
 • pozwolić sobie na buziaka w policzek na pożegnanie, a nawet na pocałunek w usta, jednak wszystko zależy od sytuacji i od chemii między wami
 • powoli skracać dystans między wami, ale subtelnie by nie wystraszyć drugiej strony.

Czego absolutnie nie robić na drugiej randce?

Kiedy zbliża się druga randka ponownie pojawia się lekki stres, bo każdy chce wypaść, jak najlepiej. Czego absolutnie nie robić? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek:

 • Druga randka nie powinna absolutnie wyglądać, jak ta pierwsza. Złamcie schemat i idźcie w zupełnie inne miejsce. Nie decydujcie się z pewnością na operę, kino, albo na teatr, bowiem nie będziecie mieli szansy tam spokojnie porozmawiać.
 • Kiedy to dopiero drugie spotkanie unikajcie poznawania z przyjaciółmi, a tym bardziej z członkami rodziny. To jeszcze nie jest odpowiedni moment, dlatego też takie zachowanie może zostać odebrane, jako przedstawianie potencjalnego partnera. Na takie zdarzenia będzie czas w przyszłości kiedy relacja się rozwinie.
 • Podczas rozmowy nie powtarzasz wątków z pierwszego spotkania. Dobrze poukładaj sobie tematy w głowie, przygotuj kilka pytań. Staraj się okazać zainteresowanie osobie, ale nie być przy tym za wścibskim.
 • Jeśli chodzi o kwestie kontaktu fizycznego, możesz pozwolić sobie na delikatne sygnały, ale nie można przesadzać z bliskością. Nie znacie się za dobrze, co więcej nie chcesz drugiej osoby wystraszyć, więc trzeba być rozważnym i subtelnym w działaniach.
 • Nie udawaj nikogo, zwyczajnie bądź sobą. Pokaż się z jak najlepszej strony, jednak niczego nie ukrywaj. Wszystko i tak prędzej, czy później się wyda.
 • Nigdy na żadnej rance nie wspominaj o byłych partnerach. Takie zachowanie może tylko zniechęcić. Nikt nie chce słuchać intymnych zwierzeń i wspominek.
 • Nie zdradzaj wszystkiego od razu, zostaw nutkę tajemnicy i niedopowiedzenia. Druga osoba będzie chciała odkrywać Cię przy kolejnych spotkaniach. Daj wobec tego pretekst by chciał Cię poznać!
  Depresja narcystyczna - czym jest? Narcyzm a depresja

Pamiętaj, że drugie spotkanie nie jest gwarancją, że wydarzy się coś więcej w waszej relacji. Nigdy na nic się nie nastawiaj, bo możesz się rozczarować. Nie miej wymagań ani oczekiwań względem drugiej strony. Postaw na miłe spędzanie czasu, a przecież co ma być to będzie.

para na drugiej randce

Gdzie pójść na drugą randkę?

Gdzie na drugą randkę? Zapomnij o wyjściu w te samo miejsce, gdzie na pierwsze spotkanie. Unikajcie przede wszystkim:

 • głośnych klubów i barów
 • kina, teatru oraz opery
 • koncertów
 • wyjścia na mecz.

W tych lokalizacjach nie będzie, jak porozmawiać. Lepiej wybrać się, na przykład:

 • do nowo otwartej restauracji i wspólnie odkrywać miejsca
 • idźcie na spacer, ale nietypowo do zoo, czy dodatkowo na piknik w parku.

Warto postawić na miejsce, które łączy się w pewien sposób z waszymi pasjami i zainteresowaniami. W ten sposób możecie podzielić się hobby z drugą osobą. Dobrym pomysłem będzie także wspólna aktywność fizyczna, między innymi wyjście na rower, na rolki, czy na łyżwy. Opcji jest naprawdę sporo!

Jak ubrać się na drugą randkę?

Stylizacja jest bardzo ważna jeśli mowa o spotkaniach damsko-męskich. Druga randka co wybrać? Panowie w tym dniu postawią na look wygodny, a jednak oddający ich styl. Dużo zależy też od tego co będziecie robić. Jeśli spotkanie nie ma formalnego charakteru można sobie pozwolić na spodnie jeansowe, koszulę w kratkę, albo zupełnie gładką i na sportową marynarkę bądź sweter. Sneakersy, albo trampki dopełnią całość. Wiadomo, że na rower facet ubierze się zupełnie inaczej niż na kolację w restauracji.

Kobiety mają zdecydowanie więcej dylematów, gdy mowa o randce. Tu również pod uwagę bierzemy przede wszystkim miejsce spotkania i do niego w pewien sposób dopasowujemy outfit. Prosta oraz skromna stylizacja zawsze się sprawdza. Nie ma co odsłaniać za wiele ciała, ale dobrze podkreślić swoje auty sylwetki, na przykład zgrabne nogi poprzez dopasowane spodnie. Buty na niewielkim obcasie dodadzą Ci bardziej zmysłowego sposobu poruszania się, poza tym optycznie wydłużą figurę. Możesz do nich dodać ulubione jeansy i bluzkę, albo postawić na sukienkę oraz miękki dzianinowy kardigan. Nie staraj się na siłę być seksowna, a także uwydatniać figury. Postaw na sprawdzone zestawienie, w którym czujesz się pewnie.