kobieta trzyma spiace niemowle na rekach

Niebieskie pudełko – co to jest i co można w nim znaleźć?

Każda świeżo upieczona mama odczuwa radość przybycia na świat swojego dziecka. Ta mała istotka słodko kwili, uśmiecha się i pragnie jak najczęściej czuć obecność mamy przy sobie. To jeden z bardzo ważnych jak nie istotnych etapów w życiu kobiety i jej dziecka. Po urodzeniu dziecka można otrzymać niebieskie pudełko. Jak je dostać i co w nim jest? Odpowiadamy na te pytania. 

My kobiety mamy tę swoistą wartość w sobie, która daje nam wrażliwość, spokój i cierpliwość dla tej małej nowo narodzonej istotki. Dzięki temu pomimo wielu wyzwań macierzyństwa potrafimy obdarzyć ją miłością i ciepłem. Matka natura wyposażyła nas również w wiedzę na temat obchodzenia się i pielęgnacji takiego maluszka.

Natomiast współczesny świat wychodzi naprzeciw potrzebom młodych mam. Dzięki temu mamy szansę w komfortowych warunkach i bez wysiłku zadbać o nasze maleństwo. Dlatego na powitanie nowego życia każda mama może otrzymać wyjątkowy prezent dla swojego dziecka, jako wyprawkę na nowe życie maluszka, w postaci Niebieskiego Pudełka.

Niebieskie pudełko jako wyjątkowy prezent dla maluszka

Ciężki etap porodu już masz za sobą. Teraz pozostaje ci cieszyć się niczym niezmąconym macierzyństwem i radością nowego życia. To też fantastyczny okres w życiu młodej mamy, kiedy to obdarowywana jest prezentami.

Nie tylko rodzina i znajomi przychodzą z podarunkami, ale też instytucje, którym zależy na tym, aby twoje dziecko prawidłowo się rozwijało, zdrowo rosło, a tym samym uszczęśliwiało matczyne oczy. Takim pierwszym prezentem, który możesz dostać bezpośrednio w szpitalu, jest właśnie Niebieskie Pudełko.

Zawartość wyprawki

W 2020 roku zawartość niebieskiego pudełka nie zmieniła się i pozostaje jednakowa jak przez ostatnie kilka lat.

Pierwsza wyprawka dla noworodka, często uważana za swego rodzaju chwyt marketingowy firm farmaceutycznych i producentów środków czystości i kosmetyków dla niemowląt, to swego rodzaju start up dla twojego dziecka. Pomimo całej tej otoczki kampanii marketingowych, zawartość jego nie jest przypadkowa.

  Najładniejsze imiona dla dziewczynek w 2022 roku - jakie wybrać?

W tym wypadku znane na rynku firmy, produkujące kosmetyki do pielęgnacji noworodków oraz środki czystości i produkty spożywcze oraz ubranka zadbały o to, aby nie brakowało ci tego, co jest niezbędne dla twojego dziecka. Dlatego w Niebieskim Pudełku znajdziesz próbki wielu znanych produktów dla niemowląt, takich jak:

  • pampersy
  • chusteczki do pielęgnacji delikatnej puby niemowlęcia
  • krem na odparzenia oraz pielęgnacji delikatnej skóry dziecka
  • skarpetki dla maluszka lub śliniaczek
  • miseczkę, łyżeczkę lub butelkę do karmienia
  • płyn do kąpieli
  • termometr do wanny
  • proszek do prania ubranek niemowlęcych
  • kaszki oraz napoje dla noworodka

W pudełku mogą się również znaleźć próbki mleka modyfikowanego następnego. Ze względu na to, iż karmienie piersią w pierwszych miesiącach życia dziecka jest bardzo istotne dla jego prawidłowego rozwoju, z tego też względu próbka mleka modyfikowanego nie może być dla noworodków. Koncerny produkujące sztuczny pokarm dla niemowląt obeszły ten przepis, wkładając do pudełka próbkę mleka modyfikowanego już dla starszych niemowląt.

Prezenty również dla mamy

W Niebieskim Pudełko nie zapomniano również o samych mamach, które w tym okresie też potrzebują opieki i troski. Dlatego krem do pielęgnacji brodawek oraz balsam na rozstępy i pielęgnacji ciała również powinien znaleźć się na wyposażaniu Niebieskiego Pudełka.

Ponadto oprócz samych próbek, znajdziesz też dużo ulotek reklamowych, które nie cieszą się popularnością wśród mam, ale pomimo wszystko warto je przejrzeć. Wśród nich również znajdują się fachowe porady i poradniki odnośnie do np. pielęgnacji noworodka oraz ważne wskazówki dla samej mamy, jak ma zadbać o siebie w tych pierwszym okresie karmienia piersią.

Zazwyczaj znajdziesz tam przesłanki, jaką dietę zastosować, aby twoje dziecko nie miało kłopotów z układem pokarmowym oraz żadnych alergii skórnych, kiedy jest karmione piersią. Przy okazji dowiesz się, jak zadbać o siebie, aby wrócić szybko do formy.

  Chłopięce kurtki z kapturem, czyli zimowa moda dla najmłodszych. Przegląd propozycji

Warto też wspomnieć o kuponach rabatowych na zakup produktów dla niemowląt w znanych sieciach sklepów dla dzieci i niemowląt. Zawartość Niebieskich Pudełek może się nieco różnić od regionu, w którym mieszkasz oraz pory roku.

Jak je otrzymać? Co muszę zrobić?

Niebieskie Pudełko powinnaś dostać w szpitalu po porodzie, kiedy twój malec jest już z tobą lub na drugi dzień. Położna przynosi ci twoją wyprawkę wraz z ankietą do wypełniania- to konieczny warunek, aby otrzymać ten wyjątkowy prezent na start-up twojego dziecka.

W ankiecie podajesz datę porodu dziecka, płeć, imię dziecka oraz swoje dane osobowe. Dzięki temu w kolejnych miesiącach życia twojego dziecka, aż do roku czekają cię miłe niespodzianki. A mianowicie okresowo będziesz otrzymywać produkty dla niemowląt, dostosowane do danego okresu rozwojowego twojego dziecka, wraz ze stosownymi poradami. Ja otrzymałam roczną prenumeratę czasopisma „Mama i Ja”.

Niebieskie Pudełko nie jest wysyłane pocztą, ponieważ zawiera produkty potrzebne dla dziecka w pierwszych dniach jego życia.

Czy muszę się zarejestrować?

Niebieskie Pudełko otrzymujesz wraz z ankietą do wypełnienia. W ankiecie wpisujesz dane dziecka oraz twoje dane osobowe. To pozwala na rejestrację twojego maluszka w systemie Niebieskie Pudełko. Dzięki temu na każdym etapie jego rozwoju (mniej więcej co 2-3 miesiące) będziesz otrzymywać produkty dopasowane do wieku twojego malucha oraz odpowiednie poradniki. Taka promocja może trwać rok, a nawet do dwóch lat.

Jeżeli w twoim szpitalu nie dostałaś wyprawki dla maluszka, to zawsze możesz zarejestrować się przez stronę internetową Niebieskie Pudełko i podać potrzebne dane osobowe twoje i dziecka. Dzięki temu również będziesz otrzymywała porady i produkty niezbędne dla twojego maluszka na każdym etapie jego rozwoju.