Niebieskie pudełko – co w nim jest i co zrobić żeby je dostać?

Pojawienie się dziecka na świecie wszystko zmienia. Zwłaszcza na samym początku tworzy się silna więź między mamą, a jej pociechą. To wyjątkowy czas dla całej rodziny. Po urodzeniu dziecka masz szansę otrzymać Niebieskie Pudełko. Co w nim jest? Jak je dostać? Sprawdź!

Przyjście dziecka na świat

Masz 9 miesięcy, aby przygotować się do wyjątkowej chwili, czyli narodzin nowego członka rodziny. Warto wykorzystać ten okres, jak najlepiej i być w 100% gotowym na nową sytuację. Nie tylko nastawienie psychiczne jest ważne, ale również inne kwestie, bardziej materialne. Dobra organizacja oraz plan są niezbędne.

Ciąża to doskonały czas na zmiany, między innymi na zaaranżowanie pokoju malucha, tudzież przystosowanie mieszkania do pojawienia się małego dziecka. Należy również pamiętać o skompletowaniu wyprawki. Niebieskie Pudełko jest idealnym rozwiązaniem dla młodych mam. Dzięki niemu niemowlę będzie gotowe na pierwsze chwile życia. 

Co to jest Niebieskie Pudełko?

Niebieskie Pudełko to specjalna paczka dla mamy oraz dla jej nowo narodzonego dziecka. To podarunek na start. W środku znajdziemy przede wszystkim zestaw próbek. Zawartość czasem jest inna w zależności od regionu Polski, a także od pory roku.

Ten darmowy komplet możesz otrzymać w szpitalu tuż po porodzie. Co ważne, ta wyjątkowa paczka jest dostępna tylko i wyłącznie w placówkach, które współpracują z Niebieskim Pudełkiem. Szczegółowa lista miejsc jest oczywiście na ich stronie www. 

Co w nim jest?

W placówkach współpracujących z Niebieskim Pudełkiem tuż po porodzie młode mamy otrzymują od nich unikatowy prezent dopasowany do dziecka. Zawartość może być nieco inna, mimo to zawsze jest to darmowy zestaw.

  Pierwsze kolczyki dla dziecka - jakie wybrać i czego się spodziewać?

Od lat wnętrze Niebieskiego Pudełka nie zmienia się diametralnie, wciąż bazuje na tych samych produktach. Są to rzeczy niezbędne na samym początku życia dziecka, występują głównie w formie próbek. W środku Niebieskiego Pudełka znajdziemy przede wszystkim:

  • pampersy
  • środki pielęgnacyjne od pierwszych dni dziecka, na przykład kosmetyki na odparzenia, a także nawilżone chusteczki i płyn do kąpieli
  • specjalny proszek do prania przeznaczony dla niemowląt
  • jedzenie, czyli kaszki oraz napoje odpowiednie dla noworodka. Bywa i tak, że mamy próbki mleka modyfikowanego. 
  • skarpetki 
  • śliniak
  • zestaw naczyń składający się z miseczki, łyżeczki i butelki 
  • termometr do wanny ułatwiający pierwsze kąpiele dziecka. 

Nie tylko niemowlę otrzymuje prezent, ale także i mama, ponieważ w Niebieskim Pudełku są artykuły przeznaczone właśnie dla niej. Mamy w tej paczce, między innymi środki pielęgnacyjne, takie jak kremy na rozstępy, balsamy na brodawki i szereg innych kosmetyków. 

To nie wszystko, dlatego że Niebieskie Pudełko skrywa również masę praktycznych ulotek, które uczą pielęgnacji, do tego informują o podstawach karmienia piersią, czy zasadach diety mamy. Dodatkowo jest wiele rabatów, które pozwalają nabyć nam dane produkty w dużo korzystniejszej cenie.

Niebieskie Pudełko zawiera ponadto specjalny poradnik „Pierwszy Rok Razem”. To kompendium wiedzy młodej mamy i taty. Ta publikacja pomaga Ci poznać wiele szczegółów dotyczących 12 miesięcy życia dziecka. 

Co trzeba zrobić, aby dostać Niebieskie Pudełko?

Po pierwsze, Niebieskie Pudełko otrzymasz w wybranych placówkach. Po drugie, po odebraniu tego pakietu koniecznie musisz wypełnić dołączoną do niego ankietę rejestracyjną. W dokumencie znajdziesz kilka rubryk do uzupełnienia, między innymi wpisujesz tam swoje dane osobowe i dziecka.

Dzięki temu w późniejszym terminie, okresowo będziesz dostawać kolejne niespodzianki dopasowane do wieku malucha. Otrzymasz następne paczki miej więcej co 2-3 miesiące aż do chwili osiągnięcia przez dziecko 1-2 lat. 

  Jak pomóc dziecku w nauce?

Jeśli nie otrzymałaś Niebieskiego Pudełka w szpitalu nie martw się, ponieważ możesz zarejestrować się bezpośrednio na ich stronie www. To pozwoli Ci przystąpić do programu i korzystać z jego możliwości, czyli gratisów oraz porad.