kobieta w okularach zastanawia sie

Nie chce ze mną być, ale chce się spotykać – co to znaczy? 9 potencjalnych powodów

Nie każda znajomość przebiega tak, jakbyśmy tego chcieli. Czasami pomimo przysłowiowej chemii i miliona randek relacja nie zmierza w kierunku związku. Nie chce ze mną być, ale chce się spotykać – dlaczego? W naszym artykule staramy się odpowiedzieć na to pytanie, które nurtuje wiele pań. Koniecznie sprawdź szczegóły!

Nie chce ze mną być, ale chce się spotykać – co to znaczy?

Spotykanie się z kimś może bardzo przypominać związek, ale nie ma tu wielu aspektów typowych dla bliskiej relacji. Pojawiają się oczywiście rozmowy, wspólne wyjścia, a nawet seks, choć brak głębszych emocji, takich jak wsparcie, pomoc, zaangażowanie, czy troska. To układ, który ma swoje wady i zalety. W pewien sposób facet wykorzystuje kobietę, która darzy go uczuciem.

9 powodów, dla których facet nie chce związku, a mimo wszystko kontynuuje znajomość z kobietą

Wejście w bliską relację jest marzeniem niejednej osoby, choć są i takie, które tego celowo unikają. Nie chce ze mną być, ale chce się spotykać – co to za znaczy? Z pewnością nie jest to tradycyjny związek, dużo bardziej bliżej mu do romansu. Dlaczego faceci unikają poważnych zobowiązań. Poniżej znajdziesz 10 powodów, przez które mężczyzna nie chce być w związku, a mimo to nie zamierza kończyć tej znajomości, bo pragnie spotkań. Oto one:

1. Brak czasu

Relacja wymaga dużo czasu, aby mogła się rozwijać. To najczęstsze wytłumaczenie, które nie zawsze musi być zgodne z prawdą. Wielu facetów woli zamiast tego skupiać się na sobie, na rozrywkach, czy na pracy. Tłumaczą się brakiem wolnego czasu, a znajomość z kobietą traktują jedynie, jako formę pewnego rodzaju odskoczni od swojej codzienności.

  Jak zrobić malinkę? Praktyczny poradnik robienia malinek

2. Jesteś tylko opcją

Facet, który się z Tobą spotyka, aczkolwiek nie oferuje zbyt wiele i często wykręca się przed spotkaniem może traktować się wyłącznie jako jedną z opcji. To znaczy, że nie jesteś dla niego poważną kandydatką, a przy najbliższej okazji zamieni Cię na inną.

3. Nie zamkną jeszcze swojej przeszłości

Niekiedy facet po rozstaniu, czy ze zranionym sercem wciąż ma niezamknięte sprawy, które do niego wracają. To wpływa na waszą znajomość negatywnie, bo nie poświęca się jej w pełni. W jego życiu tak naprawdę nie ma wolnego miejsca na nowy związek, bo on wciąż mentalnie tkwi w poprzednim. Z pewnością nawet przez myśl mu nie przejdzie się ponownie angażować, więc kobieta jest na starcie na straconej pozycji.

4. Wieczny poszukiwacz

Niektórzy mężczyźni stale polują na nową zdobycz i nie zależy im na zacieśnianiu więzi z jakąkolwiek kobietą. Poszukują nowych doznań, a w ich otoczeniu jest wiele adoratorek, a Ty tylko i wyłącznie jesteś jedną z nich. To chwilowy stan, który prędzej, czy później minie, bo Twoje miejsca zajmie inna kobieta.

5. Zraniony facet

Złe doświadczenia z kobietami powodują, że masa facetów później boi się zaufać i tak naprawdę zaangażować. To bezpośrednio wpływa na ich nowe znajomości, które automatycznie kończą się fiaskiem, bo facet chce się spotykać, ale nie chce być razem. Ostrożność oraz brak zaufania powoduje, że człowiek zachowuje się inaczej niż powinien. Nie przepracował jeszcze wszystkiego, więc nie ma zamiaru się z nikim wiązać, aby ponownie nie być skrzywdzony.

kobieta w niebieskiej bluze zastanawia sie

6. Nigdy nie daje z siebie wszystkiego, bo tego nie chce

Chłopak, który nieangażuje się w pełni w znajomość z kobietą może tak robić, bo mu wcale na niej nie zależy. Spotykanie się i brak związku jednoznacznie pokazuje, że nie żywi głębszych uczuć. Możesz naprawdę się starać, a to w zasadzie niczego nie zmieni. Od samego początku to Ty poświęcasz się tej znajomości w pełni, w przeciwieństwie do niego.

  Kiedy nie warto ratować małżeństwa i po prostu się rozwieść?

7. Nie chce Cię w swojej przyszłości

Pary zawsze planują wspólną przyszłość, a chłopak, który nie chce związku, a jedynie spotykania z pewnością nie uwzględnia Cię w swoim życiu. Dlaczego? Bez skrupułów przesunie spotkanie, albo i odwoła, ponadto będzie non stop zmieniać zdanie. W jego hierarchii wartości zajmujesz bardzo niskie miejsce.  Dzieje się tak, dlatego że on nie traktuje Cię poważnie. Jesteś tylko chwilowym etapem w jego życiu, a nie solidnym fundamentem przyszłości.

8. Brak gotowości emocjonalnej

Każda znajomość przechodzi różne etapy. Mężczyzna, któremu brak gotowości emocjonalnej stoi w miejscu i nie zamierza podejmować żadnych decyzji. Dla niego to bezpieczne rozwiązanie spowodowane wewnętrzną blokadą.

9. Nietypowe wartości życiowe

Spora część społeczeństwa marzy o rodzinie, domu i małżeństwie, choć wiele osób woli zapewnić sobie przede wszystkim stabilizację finansową, i to na niej budować przyszłość. Tacy faceci są nastawieni na robienie kariery, poza tym na rozwój osobisty oraz angażują się w swoje pasje. W ich życiu zwyczajnie nie ma miejsca na poważną relację, bo wolą spotykanie się od czasu do czasu niż wiązać się na stałe.

W wyżej opisanych przypadkach najzwyczajniej kobieta marnuje swój czas łudząc się, że coś się z czasem zmieni na lepsza, a zatem mężczyzna zapragnie związku. Niestety, ale tak nie będzie, a spotykanie się z takim facetem tylko powoduje złość, frustrację oraz rozczarowanie.