mezczyzna przytula

Sposoby przytulania – jak rozumieć przytulenia mężczyzny?

Sposobów na okazanie uczucia jest wiele. Przytulanie to tuż obok pocałunków jedna z najskuteczniejszych metod, aby wyrazić swoją wielką sympatię. Jak rozumieć gesty mężczyzny? Jakie istnieją sposoby przytulania? W naszym artykule znajdziesz wszystkie szczegóły!

Rodzaje przytulania i jego znaczenie

Sposoby przytulania są rozmaite. Takie gesty mówią czasem więcej niż słowa. Warto wobec tego dobrze obserwować zachowanie faceta i znaki jakie wysyła. Poniżej znajdziesz popularne rodzaje przytulania:

  • sztywne objęcie połączone z poklepywaniem po plecach
  • przytulenie od tyłu
  • przytulanie i masowanie
  • objęcie mocne
  • przytulenie z podnoszeniem
  • przytulanie oraz chwyt w talii.

Każdy typ ma zupełnie inne znaczenie. Tak naprawdę facet może wykorzystać nadarzającą się okazję, aby się do Ciebie zbliżyć i Cię objąć. Uprawianie sportu, pomoc przy ubieraniu okrycia wierzchniego, oferowanie pomocnej dłoni – to tylko kilka pretekstów do nawiązania kontaktu fizycznego.

Co oznacza gdy mężczyzna obejmuje kobietę w talii?

W sytuacji, gdy mężczyzna obejmuję kobietę w talii to może sugerować iż facet jest Tobą mocno zainteresowany, co więcej pożąda Cię. Im niżej są jego dłonie tym ma na Ciebie większą ochotę! To oznaka, że szuka Twojej bliskości fizycznej i jest gotowy na zdecydowanie poważniejsze kroki niż trzymanie się za ręce.

Obejmowanie kobiety w talii na początku bycia w związku pokazuje również, że myśli o Tobie poważnie, a nie jak o przelotnym flircie. Dotykanie się biodrami jest bardzo intymne, choć może także sugerować gotowość mężczyzny do zacieśnienia więzi emocjonalnej.

  Jak zerwać z chłopakiem? 10 kroków do rozstania

Objęcie ramieniem przez faceta – co może oznaczać?

Zazwyczaj na początku znajomości pojawia się objęcie ramieniem przez faceta. Co oznacza? Jest pomiędzy wami pewny dystans, tak naprawdę mężczyzna nie jest pewny co do dalszych losów waszej znajomości. Wobec tego, gdy facet obejmuje ramieniem to raczej miły gest niż sygnał świadczący o czymś więcej.

przytulanie mezczyzny

Przytulenie od tyłu – co oznacza?

Przytulanie od tyłu może świadczyć o miłości mężczyzny. Wasze ciała są blisko siebie, poza tym czujesz jego oddech na karku. Pokazuje Ci, że w jego ramionach możesz być bezpieczna. Kiedy facet mocno przytula to podkreśla swoją męską, a także dominację.

Objęcie o tyłu dwiema rękami to znak, że facet Cię chroni i dba o Ciebie. Jesteś dla niego bardzo cenna!

Bywa również tak, że przytulanie od tyłu jest formą zbliżenia się do Ciebie, aczkolwiek mężczyzna ma wątpliwości, czy nie zostanie przez Ciebie spławiony. Ten wyjątek pojawia się z reguły na początku znajomości.

Przytulenie z poklepaniem po plecach – znaczenie

Rodzaje przytulania są mniej lub bardziej intymne, niestety te z poklepywaniem po plecach to przyjacielskie objęcie. Z pewnością z tej relacji nie będzie nic więcej, bowiem dla mężczyzny jesteś tylko dobrą znajomą nikim poza tym. To sztywna forma przytulania to jasna sugestia, że nie możesz liczyć na miłość.

Objęcie i podniesienie do góry

Sposoby przytulania są często zaskakujące. Wariant objęcia z uniesieniem do góry to prawdziwe szaleństwo. Facet pokazuje Ci, w ten sposób że cieszy się z Twojej obecności. Co więcej to drobny sygnał, że czuć między wami chemię, miłość. Często takie uściski pojawiają się po długiej rozłące i oznaczają tęsknotę, a także przywiązanie. Są spontaniczne, a tyle mówią!

Jak przytula zakochany facet?

Sposoby przytulania zakochanego faceta znacząco różnią się od tych jakie wykonuje chłopak zainteresowanym flirtem, czy przyjaciel. Kiedy pojawia się miłość to mężczyzna przejmuje inicjatywę i nie boi się pokazać, że mu zależy. Wtedy facet mocno przytula, stara się być blisko Ciebie. Często głaszcze Twoje plecy, szepcze miłe słówka do ucha, albo dodatkowo całuje po karku.

  Psychopata w związku - jak go rozpoznać? 15 sygnałów, które go wskażą

Gdy facet obejmuje jedną ręką bardzo mocno to jest zaborczy. Silne objęcie to też oznaka przywiązania, a tulenie od tyłu –  pożądania. Stara się być bardzo blisko, dlatego kontakt fizyczny jest normalnym zjawiskiem. Miłość okazywana jest również poprzez przytulenie także w sypialni.