lozka w pokoju dzieciecym

Łóżko do pokoju dziecięcego – jakie wybrać?

Okres wchodzenia w wiek nastoletni jest zazwyczaj czasem licznych zmian, także tych związanych z przestrzenią, jaką chce się otaczać dorastający człowiek. Dlatego też remonty pokojów młodzieżowych są bardzo częste, a jednym z kluczowych elementów, który podlega wymianie jest łóżko. Nastolatek chce aby było wygodne nie tylko do spania, ale i spędzania na nim długich godzin w towarzystwie przyjaciół czy podczas nauki. Drewniane łóżka dla dzieci w starszym wieku to modny trend, na który warto zwrócić uwagę.

Drewniane łóżka dla dzieci – rozwiązanie do każdego pokoju

Łóżka drewniane dla dzieci cieszą się ogromną popularnością. Ich uniwersalność i ponadczasowe piękno sprawiają, że doskonale wpasowują się w praktycznie każde wnętrze zaaranżowane na potrzeby dorastającego dziecka. Bez względu na wielkość młodzieżowego pokoju bez trudu znajdziemy na rynku drewniane łóżko, które zarówno wyglądem jak i wymiarami, pasować będzie do całościowej koncepcji pomieszczenia. Drewno bowiem jest bardzo estetyczne i eleganckie, a z drugiej strony, dzięki ciekawym rozwiązaniom – nowoczesne. Takie właśnie nietuzinkowe propozycje łóżek dla nastolatków znajdziesz na stronie  Pinio.com.pl/łóżko-dla-dzieci.

Najczęściej wybieranym kolorem drewnianych łóżek dla dzieci jest biel, co zupełnie nie dziwi, ponieważ to właśnie biały kolor idealnie łączy się właściwie z każdą kolorystyką, a dodatkowo rozjaśnia wnętrze. Bardzo dobrze komponuje się z wszelkiego rodzaju tekstyliami i jest całkowicie uniwersalne, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w pokoju nastoletniego chłopca jak i dziewczynki.

Łóżka dla dzieci  drewniane – inwestycja na lata

Choć wiele osób obawia się białych łóżek drewnianych dla dzieci, jest to bezzasadne. Drewno, wbrew pozorom, to materiał łatwy do utrzymania w czystości. Wystarczy zaledwie raz na jakiś czas przetrzeć je wilgotną szmatką, a następnie wytrzeć do sucha.

  Ogród zimowy - jak zaprojektować i urządzić?

Bez wątpienia ogromną zaletą drewnianych łóżek dla dzieci jest ich trwałość, która zdecydowanie przewyższa meble wykonane z innych materiałów. Poza tym drewno jest w pełni naturalne, co dla wielu rodziców jest jednym z głównych argumentów przemawiających za kupnem właśnie łóżka drewnianego. Z pewnością doceni to także nie jeden eko-świadomy nastolatek.

Łóżko dla dzieci – rozkładane czy nie?

Zanim zdecydujemy się kupić łóżko drewniane dla dziecka, warto zastanowić się nad jego wielkością. Standardowo jest ono wymiarów 200×90. Jeśli jednak nasz nastolatek marzy o większym łóżku, a pokój jest w stanie je pomieścić, rozważmy takie o wymiarach 200×120 lub 200×140. Większe drewniane łóżko to większa wygoda spania, ale także przestrzeń do siedzenia czy rozkładania książek i zeszytów, jeśli to właśnie na nim dziecko lubi się uczyć.