zdjęcie-od-tyłu-kobiet-siedzących-kobiet-na-kanapie-z-założonymi-rękami-za-głową

Wygodna kanapa do salonu i spania – jaką wybrać?

Salon to kluczowe miejsce w każdym domu. To tutaj spotyka się cała rodzina, między innymi wspólnie spędzając czas, czy jedząc posiłki. Niekiedy to pomieszczenie pełni też funkcję sypialni. Zatem najważniejszym meblem w salonie jest wygodna kanapa. Jaką wybrać? Czym się sugerować podczas zakupów? Podpowiadamy!

„Polowanie” na meble do salonu

W sklepach meblowych znajdziesz tysiące kanap o różnej wielkości, czy w rozmaitym stylu. Nie mniejszy jest wybór dostępnych tkanin, czy detali zdobniczych. Możesz kupić gotowy produkt lub zamówić wymarzony wariant na zamówienie. Czasem znajdziesz komplet wypoczynkowy – dwu, a nawet trójelementowy. Opcji jest wiele, aż trudno wybrać tylko jedną sofę do mieszkania.

W salonie musi się pojawić wygodna kanapa. Taka, na której można będzie i posiedzieć, i poleżeć. Może być rozkładana lub nie, większa bądź mniejsza. Wszystko zależy od układu pokoju oraz funkcji jaką ma pełnić ten mebel w Twoim mieszkaniu – czy ma tylko służyć do wypoczynku, czy także do spania.

Wygodna kanapa do salonu – jaką kupić?

Przed wyborem nowej kanapy dokładnie sprawdź ile miejsca możesz poświęcić na ten mebel. To znacznie zwęzi obszar poszukiwań. Koniecznie zwróć uwagę na rozmiar, to chyba najważniejsze. Na rynku są dostępne kanapy dwu, trzy lub więcej osobowe. Każde dodatkowe miejsce w dużym stopniu zwiększa powierzchnie sofy. Miej to na uwadze, czasem lepiej kupić dwie mniejsze niż jedną ogromną.

Dlaczego? To daje więcej opcji na aranżację wnętrza. Narożne modele pozwalają zaoszczędzić kilka metrów, ponieważ ulokowane są tylko w jednym kącie. 

Kolejną ważną rzeczą jest materiał obicia. Wykonane z grubych tkanin sofy są odporne na uszkodzenia, w tym także przetarcia. W przypadku rodzin z dziećmi dobrze byłoby, aby wygodna kanapa do salonu posiadała zdejmowany pokrowiec. W ten sposób zdecydowanie łatwiej jest utrzymać czystość. Natomiast właściciele zwierząt powinni szukaj produktów z obiciem antarowym, czyli takim do którego sierść najzwyczajniej w świecie nie przywiera.

  Klasyczny, a może nowoczesny? Elektryczny czy na gaz? Wybieramy idealny czajnik kuchenny!

Ostatnią opcją są meble ze skóry, niestety, to najdroższe rozwiązanie. Pamiętaj, że te modele potrzebują specjalnej ochrony i pielęgnacji, aby przez długie lata wyglądać, jak nowe. 

Z pewnością ciemne obicia będą dużo praktyczniejsze niż jasne. Mniej kłopotu sprawi utrzymanie ich w czystości, czy usunięcie ewentualnych plam. Wyższe oparcie pozwoli Ci swobodnie rozprostować plecy, tak samo jak wersja z regulacją wysokości. Za to podnóżek zapewni odpoczynek nogom. 

Wygodna kanapa do salonu musi gwarantować wysoki komfort użytkowania bez względu na zajmowaną pozycję. Poduszki, miękkie obicia oraz podłokietniki, podnóżki, schowki, półki z boku, utwardzona nakładka  – wiele detali może podnieść funkcjonalność tego mebla. 

Wygodna kanapa do spania – co warto wiedzieć przed zakupem?

Zwłaszcza w małych pomieszczeniach liczy się każdy metr kwadratowy. Tam zazwyczaj kanapa przeznaczona jest nie tylko do relaksu w ciągu dnia, ale również do spania. Możesz wybrać najpopularniejszy na rynku model rozkładany, czyli tak zwaną wersalkę. Bardzo często ma ona pojemnik na pościel, dzięki temu zyskujesz dodatkowe miejsce na przechowywanie. Taka wygodna kanapa do spania pomieści spokojnie dwie dorosłe osoby. Ponadto łatwo się rozkłada, nie waży zbyt wiele, zatem w razie konieczności dość prosto ją przenieść lub przesunąć.

Wygodna kanapa do spania może mieć również formę narożnika. To dobre rozwiązanie do większych pomieszczeń, bo po rozłożeniu ten mebel zajmie dość sporo przestrzeni. Za to sofa ulokuje kilkoro osób zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem po rozsunięciu ukrytej dostawki. 

Kanapy z funkcją spania mają wiele kształtów. Te sofy są bardzo praktyczne, do tego wyróżnia je piękny design. Na pierwszy rzut oka nie zawsze widać, że można mebel rozsunąć, czy rozłożyć. Powierzchnia spania bywa różna – dwu lub trzyosobowa. Małe modele, czyli pojedyncze są idealne do dziecięcych pokoi, czy mikroskopijnych kawalerek. 

  Wybierz pościel, która zaprosi wiosnę do Twojej sypialni

Wygodna kanapa do salonu to niezbędny mebel w tym pokoju. Pozwoli Ci w komfortowy sposób spędzać dni, a rozsuwane wersje wieczorem bez najmniejszych trudności zamienisz w łóżko. Warto zadbać o estetykę pomieszczenia, kiedy nie korzystasz z łóżka lub kanapy a pomoże Ci w tym narzuta na łóżko 200×220. Jest wystarczająco duża aby zakryć większość mebli do spania.