5-pomyslow-na-szybka-metamorfoze-sypialni

5 pomysłów na szybką metamorfozę sypialni

Czasami wygląd naszej sypialni jest monotonny. Możemy go jednak odmienić, zmieniając tylko niektóre detale lub dodatki. Odważ się i odśwież swoją sypialnię, aby nadać jej zupełnie inny charakter.

1. Poszukaj innowacyjności w palecie kolorów

Kolory to podstawa. W zależności od tego, czy dany kolor jest taki, czy inny, będziemy czuć się tak czy inaczej. Odnosimy się do psychologii kolorów. Dlatego ważne jest, aby znaleźć kolory, które sprawiają, że czujemy się dobrze i komfortowo.

Zmieniając kolory w pomieszczeniu, zmienia się cały jego wygląd. Nie mówimy tu tylko o kolorach ścian (które mają duże znaczenie wizualne), ale także o kolorach wszystkich dodatków, tak aby nie było zbyt dużego kontrastu. Sprawdź, jaka jest najlepsza pościel dla Twojego łóżka.

Możesz na przykład pomalować jedną ścianę na jeden kolor, wyróżniający się na tle pozostałych trzech. Istnieje wiele możliwości. Pomyśl jednak, że lepiej, jeśli będą to jasne kolory, aby wzmocnić wrażenie świetlistości.

2. Zmień dekorację ścian

Czasami możemy się znudzić, widząc zawsze to samo na naszych ścianach. Jest to bardzo łatwe do rozwiązania. Wystarczy tylko zmienić dekoracje. W tym celu można zdecydować się na dekorację nowymi zdjęciami z podróży. Inną możliwością jest pokrycie jednej ze ścian tapetą.  A jeśli chcesz uzyskać bardziej uderzającą zmianę, możesz pozostawić ścianę całkowicie czystą, aby stworzyć na niej mural. Najważniejsze jest to, żeby pasował do wystroju sypialni.

znaczenie-tekstyliow-i-innych-akcesoriow

3. Znaczenie tekstyliów i innych akcesoriów

Choć nie zajmują dużo miejsca, to mają spore znaczenie wizualne. Ważne jest, aby uzupełniały się one wzajemnie, zarówno pod względem kolorystycznym, jak i wzorniczym. Przykładem tego są poduszki, dywaniki, pościel itp. Możemy również bawić się ich teksturą, aby uzyskać bardzo różne wyglądy. Prawda jest taka, że są one najlepszym rozwiązaniem, jeśli nie dysponujemy zbyt dużym budżetem. Możesz również zamienić zasłony na rolety lub odwrotnie. Upewnij się, że nie są one zbyt przeźroczyste, aby światło z zewnątrz nie przenikało do pomieszczenia.

  Jak wybrać umywalkę do przytulnej i nowoczesnej łazienki?

4. Stwórz więcej miejsca do przechowywania rzeczy

Z biegiem czasu gromadzimy coraz więcej osobistych przedmiotów, których nie chcemy się pozbywać. Dlatego od czasu do czasu jesteśmy zmuszeni do metamorfozy całego pomieszczenia, a także przy okazji do zrobienia generalnych porządków. Oprócz tego dobrze byłoby stworzyć więcej przestrzeni, w której można by przechowywać rzeczy w sposób uporządkowany. Aby to zrobić, można użyć górnej części półek i szafek lub części pod łóżkiem. Pudełka i kosze są do tego bardzo przydatne. Można je również umieścić w szafach, na półkach i komodach, aby uporządkować mniejsze przedmioty. Można je znaleźć w różnych rozmiarach i wzorach, dzięki czemu można je łączyć na wiele różnych sposobów.

5. Zrób metamorfozę w sypialni bez wymiany mebli

Jeśli nie masz zbyt dużego budżetu, zmiana mebli nie wchodzi w grę. Możesz jednak wziąć je pod uwagę, aby nieco odmienić wygląd pomieszczenia. Na przykład: jeśli powierzchnia mebli jest dość gładka, można umieścić na nich dekoracyjne winyle. Są one dość łatwe do nałożenia i usunięcia, a w dodatku dadzą zabawny oraz oryginalny akcent. Inną opcją jest nałożenie nowej warstwy farby, co sprawi, że będą one nie do poznania. Możesz namalować kilka szczegółów, takich jak małe kwiaty, liście, motywy geometryczne.

Jak widać, metamorfoza pokoju nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać, nawet jeśli nie mamy na to zbyt dużego budżetu. Przy odrobinie stylu i praktycznego umysłu, rezultat będzie piękny, a przede wszystkim unikatowy.