koniec milosci miedzy partnerami

Koniec miłości – 10 znaków zwiastujących koniec związku

Czasami miłość się kończy, a związek rozpada. Pojawiają się jednak dużo wcześniej  pewne zwiastuny, które to przepowiadają. Wielu jednak je bagatelizuje, a potem dziwi się, że relacja przestała istnieć. Zobacz 10 znaków zwiastujących koniec związku!

Koniec związku – jak rozpoznać?

Nawet długoletnie relacje się rozpadają, a przyczyn tego zjawiska jest wiele. Bywa, że w związku pojawiają się pewne charakterystyczne zwiastuny, które mogą świadczyć o tym, że dzieje się coś niepokojącego w małżeństwie, czy w nieformalnym układzie partnerskim. Co to może być? Poniżej znajdziesz 10 znaków zwiastujących koniec związku:

1. Przestajecie rozmawiać

Nie ma długich pogawędek, relacji z przebiegu dnia, czy innych szczegółowych historyjek, zamiast tego pojawiają się tylko podstawowe pytania i zwroty grzecznościowe, na przykład podaj mi, albo wynieś śmieci.

2. Gorąca atmosfera nagle słabnie

Brak w relacji czułości, spontanicznych gestów i choćby słów kocham Cię. Seks praktycznie się nie pojawia, bo któraś ze stron ciągle szuka wymówek, by unikać zbliżenia.

3. Zmiana zachowania

Zmienia się Twoje zachowanie w otoczeniu partnera, mało tego bez niego czujesz się lepiej i swobodniej.

4. Ciągłe kłótnie w związku

Kłótnie są na porządku dziennym, nawet niewielka sprzeczka może przerodzić się w kilkugodzinną awanturę. Byle pretekst bywa przyczyną do rozpętania burzy.

5. Niezgodność w zdaniach

Wasze opinie są coraz bardziej od siebie oddalone. Zmieniliście się, nie macie już wspólnego frontu, a zdania w istotnych kwestiach zaczęły od siebie drastycznie odbiegać.

6. Niechęć do partnera

Partner coraz mniej myśli o drugiej połówce, niekiedy pojawia się wręcz niechęć.

7. Mało wspólnie spędzanego czasu

Spędzacie coraz mniej czasu wspólnie, gdzie wcześniej byliście praktycznie nierozłączni, bo łączyli was znajomi, pasje oraz wyjazdy.

  Rytuały miłosne - jak je samodzielnie odprawić, aby znaleźć miłość? 5 przykładów

8. Życie niemal osobno

Żyjecie razem, a jakby zupełnie osobno. Każdy ma własne sprawy i problemy, a łączą was tylko przyziemne rzeczy, takie jak na przykład wspólne mieszkanie.

9. Ciągle się oddalacie

Oddalacie się od siebie coraz bardziej. Nie ma randek, rozmów i wyjazdów, a wszystko wygląda tak, jakbyście się do kontaktu zmuszali.

10. Chłodna atmosfera

Pomiędzy wami panuje chłodna atmosfera, da się wyczuć wyraźny dystans.

Przyglądaj się waszej relacji na wielu polach, bo czasem nawet błahostki, o których zapominamy mogą sygnalizować o nadchodzącej rewolucji w związku.

Koniec miłości – to długi proces

Związki się kończą to normalne, tak samo jak kryzysy. Czasem jedna strona mówi, że odchodzi, a druga mimo pewnych sygnałów, które pojawiły się wcześniej i tak nie może w to uwierzyć. Koniec miłości to długi proces, który trwa. Wtedy pojawia się, między innymi:

  • skrytość
  • kłótnie
  • zazdrość
  • odmienne zdania w nawet prozaicznych kwestiach
  • brak komunikacji
  • rutyna
  • unikanie siebie
  • powrót do przeszłości, a więc wypominanie eks, albo minionych zdarzeń.

Jeśli dochodzi do przeprosin to są nieszczere, bo przestało partnerowi zależeć na tej relacji, chce mieć zwyczajnie święty spokój. Koniec miłości jest trudny bez względu na to, jak długo para była razem.