kobiecy foch

Kobiecy foch – czym się objawia i jak sobie z nim poradzić?

Kobiecy foch – takie sformułowanie pojawia się często nie tylko w rozmowach pomiędzy facetami. Panowie nie boją się używać takiego tekstu wobec pań w różnym wieku. Czym się objawia to zjawisko? Jak sobie z nim poradzić? W naszym artykule masz wszystkie szczegółowe informacje dotyczące kobiecego focha!

Kobiecy foch – czym jest?

Kobiecy foch jest to inaczej rozgniewanie się, boczenie, czy też zirytowanie i nadąsanie. U każdego ma nieco inne objawy, a więc każda dziewczyna stosuje rozmaite mechanizmy. Czasem pojawiają się złośliwości, innym razem obojętność. Takie zachowanie zdarza się nagle, poza tym dla wielu wydaje się niezrozumiałe względem zaistniałej sytuacji.

Mówi się, że foch to niewerbalny sygnał komunikacji, który ma za zadanie oznajmić  konkretny problem. Niestety, ale większość facetów nie jest w stanie go prawidłowo odczytać, a to z kolei rodzi kolejne kłopoty z dziewczyną.

Jak rozpoznać kobiecego focha?

Kiedy mamy do czynienia z kobiecym fochem faceci z reguły nie wiedzą co tak naprawdę się wydarzyło. Jednak pewne przesłanki mogą sugerować, że to te zachowanie. Foch kobiecy powstaje pod wpływem emocji, jak i natłoku myśli. To nagła reakcja, która sprawia, że odzew danej osoby ulega zupełnej zmianie. Gadatliwa dziewczyna milczy, a ta kochająca bliskość nagle się oddala. Może ona być zimna, złośliwa, a nawet zupełnie obojętna. Mimika twarzy wbrew pozorom dużo mówi! To tylko kilka przykładów, jak rozpoznać kobiecego focha. Mimo wszystko postawa dziewczyny jest inna niż zwykle.

Czy kobiece fochy są popularne?

Bez wątpienia kobiecy foch to częste zjawisko, zarówno w krótkich, jak i w długich związkach, choć zdarza się również przy mniej formalnych układach. Taka reakcja pań występuje już od najmłodszych lat. Dzieci, w ten sposób okazują obrażenie. Płacz, krzyk, robienie na złość, czy marudzenie – to ich patent na sprzeciw dorosłych. Nastolatkowie również chętnie tak manifestują swój punkt widzenia.

  INTJ (osobowość typu Architekt) - cechy, zalety, wady, znani Architekci

U panów foch jest rzadszy, dlatego że oni z reguły jasno komunikują swoje potrzeby oraz mają silne charaktery. W ich wypadku to zazwyczaj chwilowe milczenie oraz obrażenie, a u pań mamy dużo większy wydźwięk.

Najczęstsze przyczyny kobiecego focha

Kobiecy foch to huśtawka nastrojów. Co powoduje takie zachowanie? Przede wszystkim:

 • Brak czułości

Kobieta potrzebuje bliskości, a jej brak powoduje u niej irytacje. Kiedy facet okazuje jej za mało czułości nawet poprzez proste, codzienne gesty może pojawić się foch. Wtedy zdarza się zdystansowanie i oziębienie, które ma mu uzmysłowić błąd. Niedostępność, a także niezadowolenie działa jednak zazwyczaj zupełnie odwrotnie niż miało.

 • Kara

Dla niektórych kobiecy foch jest pewnego rodzaju karą. Niewłaściwe zachowanie, nie spełnienie jej pragnienia, czy jeszcze inne powody bywają przyczyną zmiany nastroju. Dziewczyna poprzez swoje działanie pragnie ukarać mężczyznę, dać mu lekcje.

 • Brak komplementów

Wszystkie panie bez względu na wiek uwielbiają komplementy i okazywanie podziwu. Kiedy jednak facet przestaje to robić wiele kobiet zamyka się w sobie. Uważają, że zmiana stanowiska spowoduje, że mężczyzna zacznie doceniać ich urodę, seksapil, czy dokonania.

 • Brak zainteresowania

Związki przede wszystkim te dłuższe mają problem z monotonią. W sytuacji, gdy mężczyzna mało rozmawia i okazuje niewielkie zainteresowanie partnerce to ona postanawia się od niego oddalić.

 • Zasłona dymna

Zdarza się tak, że foch kobiecy to pewnego rodzaju broń, gdy nie chcą one rozmawiać na dany temat, albo dzięki temu pragną sprowokować kłótnię. To też wymuszenie, aby ktoś zmienił plany, czy też zdanie.

W przypadku pań foch występuje też, gdy coś nie idzie po ich myśli bądź są wyczerpane i nie mają już siły. Burza hormonów również bywa winowajcom takiego zachowania, podobnie jak zły nastrój spowodowany, na przykład niepomyślnym obrotem spraw. To  indywidualna kwestia, dlatego u każdej kobiety czynniki prowokujące są odmienne.

Jak poskromić kobiece fochy?

Kobiecy foch jest dla facetów trudny, bowiem czasem co by nie robili to jeszcze bardziej pogarsza całą sytuację. Znajomość charakteru oraz zachowań dziewczyny jest tu mile widziana, bo pozwala lepiej załagodzić tego typu zdarzenie. Jak zatem poskromić kobiecy foch? Poniżej znajdziesz kilka patentów, które możesz wykorzystać:

 • Szukaj kontaktu
  Samiec alfa - kto to jest? Cechy i zachowania

Zadzwoń, wyślij wiadomość, albo zabawne zdjęcie. Zwyczajnie pokaż jej, że o niej myślisz i próbujesz naprawić swój błąd, nawet jeśli dobrze nie wiesz co spowodowało kobiecy foch. Szczery komplement z pewnością przyniesie sporo dobrego, więc nie bój się powiedzieć co czujesz. Kluczowe jest szukanie kontaktu dopiero po chwili, gdy dziewczyna ochłonie!

 • Szczerość

Kiedy naprawdę nie jesteś w stanie wywnioskować skąd pojawiła się zmiana zachowania zwyczajnie zapytaj. Staraj się jednak być delikatny, aby „bomba” nie wybuchła. Uważaj na słowa, aby nie pogorszyć sytuacji!

 • Przytulenie

Przytulenie to wymowny gest, który może sprawić, że kobiecy foch minie. Na początku dziewczyna może się opierać i unikać bliskości fizycznej, aczkolwiek Twoja determinacja oraz wyczucie złamie ją. Pokażesz jej, że chcesz załagodzić konflikt i jak bardzo Ci na niej zależy. Czasami to ona sama zacznie inicjować coś więcej.

 • Przeczekaj całą sytuację

Wielu facetów decyduje się przeczekać aż kobiecy foch sam minie. To może być zarówno dobra, jak i zła taktyka, dlatego że dużo zależy od dziewczyny. Wiele pragnie bliskości i jakichkolwiek gestów, inne wolą ochłonąć z emocji.

 • Dowcip z wyczuciem

Kiedy facet nie jest w stanie pokonać kobiecego focha tradycyjnymi metodami ryzykuje  żartem. Chce rozładować napięcie, załagodzić sytuacje oraz humorem okiełznać powstały konflikt. Dobrze przemyśl wszystko, aby mocniej nie pogorszyć stanu rzeczy. Dowcip z wyczuciem pozwoli zapomnieć o niesnaskach.

 • Przyjemności na przeprosiny

Zabierz dziewczynę do ulubionej knajpki, do kina, albo kup jej kwiaty. Samodzielnie ugotuj coś, tudzież wykonaj jej masaż. Koniecznie wykaż inicjatywę! Zapewniamy, że takie drobne gesty na przeproszenie są banalne, ale naprawdę działają.