kochaja sie para

Jak dbać o mężczyznę? 10 praktycznych rad

Jak dbać o mężczyznę? To pytanie trapi masę kobiet będących w związku. Nie można zapominać, że każda relacja wiąże się z przyjemnościami, poza tym z licznymi obowiązkami. Jak dbać o męża? W naszym artykule znajdziesz sporo pomocnych wskazówek. Koniecznie je poznaj i wykorzystaj, a Twój facet będzie oczarowany!

Jak kobieta powinna dbać o mężczyznę? 10 praktycznych rad

Jak dbać o mężczyznę? Nie ma jednej uniwersalnej rady, bowiem każda relacja jest zupełnie inna. Mimo wszystko są pewne rzeczy, o których należy zawsze pamiętać będąc w związku. Poniżej znajdziesz 10 praktycznych rad, w jaki sposób dbać o faceta:

1. Zrozumienie

Zrozumienie jest niezwykle ważne w związku. Każdy człowiek jest inny, dlatego też odmiennie przeżywa emocje, czy dane sytuacje. W przypadku mężczyzn zazwyczaj są oni mniej wylewni oraz bardziej wszystko w sobie duszą. Warto o tym pamiętać, ponieważ facet doceni fakt, iż starasz się go zrozumieć mimo licznych różnic. Nie wywieraj presji, zaakceptuj partnera takim jakim jest, a przede wszystkim go zrozum. Nie zawsze będzie miał to samo zdanie co Ty – pamiętaj!

2. Uważne słuchanie

W związku ważne jest dostrzeganie drugiej strony, dlatego nie można skupiać się tylko i wyłącznie na sobie. Rozmowa to dialog, wobec tego trzeba słuchać co ma do powiedzenia partner. Dopytuj, a więc okazuj facetowi zainteresowanie. Uważne słuchanie pokazuje empatię, poza tym to, że poświęcasz drugiej stronie należytą uwagę. Czasami między wierszami możesz wyczytać więcej niż myślisz!

3. Mówienie wprost

Niestety, ale wiele kobiet nie mówi wprost i liczy, że facet się domyśli. To straszny błąd! Z reguły nie jest on w stanie odnaleźć prawdziwej przyczyny sam co negatywnie wpływa na związek. Mówienie wprost powoli na lepszą komunikację, poza tym zapobiegnie niedomówieniom, czy obrażaniu się. Jak dbać o mężczyznę? Bez ogródek należy mówić o tym co się czuje bądź pragnie. Zapewniamy, że każdy partner to doceni!

  Czy ON jest simpem? Co to oznacza?

4. Wspieranie mężczyzny

Nie zawsze doradzanie oraz pomoc za wszelką cenę jest dobrym rozwiązaniem, gdy chodzi o mężczyzn. Dlaczego? Faceci zdecydowanie wolą się wygadać, być wysłuchani oraz czuć zrozumienie. Co ważne, lepiej powiedzieć „rozumiem”, „wspieram Cię w tej decyzji”, tudzież „możesz na mnie liczyć” niż proponować setki rozwiązań, które faceta będą osaczać i wręcz irytować.

5. Chwalenie partnera

Każdy człowiek chce być doceniony. Jeśli partnerka zauważa, że facet się stara i na każdym kroku dba o rodzinę trzeba mu o tym powiedzieć. Chwalenie spowoduje, że poczuje się on silny i bardziej męski. Nie słodź mu, ale mów szczerze, jak jesteś z niego dumna. To sprawdzony sposób, aby facet czuł się bardziej dowartościowany. Zapomnij natomiast o krytyce, która działa zupełnie odwrotnie!

zakochani

6. Zaskocz swojego faceta!

Jak dbać o męża? Od czasu do czasu zrób mu jakąś małą niespodziankę. Oni mają do nich tak samo wielką słabość jak kobiety, choć nie specjalnie się do tego przyznają. Prezent bez okazji, czy wyjście razem lub zakup biletów na mecz zawsze go ucieszy i poprawi mu humor. Co więcej, będziecie mieli pretekst, aby pobyć sam na sam. Zaskakiwanie faceta to sygnał, że nie jesteś bierną partnerką, ponadto nie boisz się przejąć inicjatywy. Dzięki temu wszystkiemu nie wkradnie się do waszej relacji nudna rutyna, która bywa najczęstszą przyczyną rozpadu związku.

7. Pozwól facetowi na wolność

Z reguły kobiety w związku mocno ograniczają wolność partnera. Facet potrzebuje przestrzeni, poza tym pobycia z kolegami. Nie możesz oczekiwać, że każdy wolny moment przeznaczy dla Ciebie, to egoistyczne. Facet może to również odbierać, jako zazdrość, czy też brak zaufania. Daj mu szansę na bycie samemu, niech nadal realizuje swoje pasje i marzenia.

  10 kobiecych zachowań, które mężczyźni uwielbiają

8. Uwiedź partnera

Najgorszą rzeczą, jaką można zrobić po zawarciu małżeństwa, czy zamieszkaniu razem jest zaniedbywanie intymności i zapominanie o adorowaniu drugiej strony. Dotykaj faceta kiedy masz ochotę, inicjuj zbliżenie, czy też flirtuj. Z czasem doskonale będziesz wiedzieć jakie znaki wysyła jego ciało, a także jakie potrzeby ma Twój mężczyzna. Bądź pewna, że nigdy Cię nie odrzuci, nawet jeśli będzie bardzo zajęty. Daj mu dużo bliskości, a facet będzie zachwycony! Wbrew pozorom mężczyźni są bardziej uczuciowy niż Ci się wydaje.

9. Zaspokajaj jego potrzeby

Bardzo często bywa tak, że kobieta kompletnie nie ma pojęcia jakie potrzeby ma jej mężczyzna, bo skupia się bowiem tylko i wyłącznie na sobie. Facet również pragnie poczucia bezpieczeństwa, rozmowy, wsparcia oraz pomocnej dłoni. Nigdy nie zostawiaj wszystkiego na jego głowie. Podczas rozmowy staraj się wybadać co potrzebuje, a także uważnie go obserwować.

10. Szanuj rodzinę partnera

Jak dbać o faceta? Musisz oczywiście szanować jego, do tego jego bliskich. W czasie kłótni lub sprzeczki unikaj wspominania o jego matce, siostrze bądź o innych krewnych. Nigdy nie wytykaj ich błędów, nie krytykuj. Inaczej nie tylko urazisz swojego faceta, ale sprawisz mu naprawdę przykrość. Nne mieszaj do waszego związku osób trzecich, bo inaczej się to źle skończy.