para na plazy

Kiedy dla faceta zaczyna się związek? 10 najważniejszych sygnałów

Relacje damsko-męskie bywają naprawdę skomplikowane. Czasami trudno nam jest domyśleć się jak potoczy się dana znajomość. Nie zawsze wszystko jest bowiem jasne i oczywiste. Zastanawiasz się kiedy dla faceta zaczyna się związek? Nie masz pojęcia, w którym momencie to się zmienia? Spokojnie, zdradzamy 10 sygnałów, które to wyraźnie sugerują. Koniecznie sprawdź nasz artykuł!

Początek związku – czy to nie powinno być jasne?

Każda relacja przechodzi pewne etapy i to zupełnie normalne, że uczucia ewoluują. Miłość poprzedza zauroczenie, tak samo jak romantyczne początki, a dopiero potem tak naprawdę przychodzi związek kompletny. W dorosłym życiu nie ma mowy o zadawaniu pytań typy „będziesz ze mną chodzić?”. Tak robiło się w szkole, czyli w okresie dzieciństwa. Nastolatki oraz starsi podchodzą do tego zupełnie inaczej. Czasami od razu jest przysłowiowa chemia, która sprawia, że para od samego początku jest bardzo blisko, dlatego związek rodzi się szybko. W wielu wypadkach musimy poczekać na poważniejsze deklaracje i rozmowy, a zatem upłynie sporo czasu oraz spotkań nim to nastąpi. Co wtedy? Pojawia się niepewność. Warto obserwować zachowanie drugiej osoby, bo ono sporo zdradza o jego zamiarach. Zachowaj czujność, aby właściwie zinterpretować męskie znaki niewerbalne. Pamiętaj, że każdy zupełnie inaczej angażuje się w relacje, ponadto oboje musicie chcieć „przejść” do następnego etapu. Wszystko powinno być jasne, choć nie zawsze tak niestety jest.

para trzyma balona w ksztalcie serca

Kiedy dla faceta zaczyna się związek? 10 sygnałów

Masa kobiet zastanawia się nad wieloma kwestiami, gdy spotyka się z chłopakiem. Najwięcej wątpliwości budzi fakt kiedy facet angażuje się tak naprawdę i zaczyna się związek. Nie ma sztywnych ram czasowych, choć istnieją pewne wytyczne. Warto zawsze obserwować drugą osobę, bowiem zdradza poprzez swoje zachowanie oraz słowa, czyli wysyłane sygnały, że jesteście już parą. Po czym zatem to poznać? Nie masz pojęcia? Poniżej znajdziesz 10 najpopularniejszych znaków, które pojawiają się ze strony faceta:

1. Nie ma mowy o spotykaniu się z kimś innym

Wiele osób deklaruje, że spotykacie się na wyłączność, to wtedy jasne, że jesteście już razem. Niekiedy jednak nie padają żadne takie słowa. Usunięcie aplikacji randkowej, unikanie innych kobiet, a także odpuszczenie sobie poznawania nowych – to ewidentne znaki, że chłopak myśli o Tobie poważnie i pragnie związku. Dla niego to oczywiste, że inne dziewczyny przestają istnieć, bo liczysz się tylko i wyłącznie Ty.

  10 sposobów, które wzbudzą zazdrość chłopaka i męża

2. Bliskość fizyczna

Chodzenie za rękę to normalna rzecz, gdy ktoś jest w związku. Facet może zdecydować się na taki gest, tak samo jak na przyciąganie kontaktu wzrokowego oraz inne subtelne, choć czułe zachowania. Czasami to mówi więcej niż słowa!

3. Poznajesz znajomych i rodzinę faceta

Kiedy chłopak przedstawia Cię rodzinie oraz znajomym możesz mieć pewność, że zaangażował się w waszą relację. Jego podekscytowanie, lekki stres oraz nerwowa atmosfera może zdradzać, że bardzo mu zależy na tym, aby wszystko się udało. To sugeruje, że to dla niego poważny związek, a nie przelotna znajomość. Wobec tego dokładnie przeanalizuj jego zachowanie!

4. Przedstawia Cię oficjalnie jako dziewczynę

Spotkania ze znajomymi lub rodziną to poważny krok, aczkolwiek nie zawsze dla każdego mężczyzny oznacza to związek. Kiedy on mówi otwarcie innymi, że jesteś jego dziewczyną nie masz już żadnych wątpliwości co do tego, czy wkroczyliście w etap związku. On chwali się Tobą!

5. Używa słowa „my”

W momencie kiedy chłopak zaczyna mówić „my” to jasno sugeruje, że jest między wami coś poważnego. Przestaje myśleć „ja”, bo staliście się już według niego jednością. Takie zachowanie pokazuje kobiecie, że relacja przeszła na wyższy poziom, czyli to na pewno  związek.

6. Zaprasza Cię na ważne wydarzenia

Kiedy chłopak zaczyna się angażować to stara się, aby kobieta stała się częścią jego życia. Nic dziwnego, że nie wyobraża sobie ważnych wydarzeń bez jej udziału. Planuje z Tobą wakacje, rodzinne uroczystości i wyjazdy do bliskich? Możesz mieć pewność, że to poważny krok oraz potwierdzenie tego, że jesteście parą!

7. Robi wszystko, aby spędzić z Tobą czas

Facet, który jest w związku zachowuje się specyficznie, bo sam inicjuje spotkania, ponadto wykorzystuje każdą chwilę, aby pobyć ze swoją kobietą. Poświęca swój czas, bowiem mu naprawdę zależy na tej relacji. Sugeruje, że nie widzi świata poza Tobą!

8. Wszyscy wiedzą, że chłopak nie jest sam

Przedstawianie rodzinie oraz bliskim znajomym to poważny krok w relacji, za to kiedy wszyscy wiedzą o tym, że ma kogoś jest już wyraźnym sygnałem, że chwali się Tobą bez przerwy. Pokazuje poprzez to, że jesteś wyjątkową osobą w jego życiu. Zmiana statusu na kanałach social media to tylko jedna z opcji, ponieważ on robi wiele rzeczy, aby każdy wiedział, że nie jest singlem.

  Jak działa obojętność na faceta? Poznaj potęgę obojętności!

9. Rozmowy o wspólnej przyszłości

Robienie weekendowych planów to nie jest to samo co poważne rozmowy o wspólnej przyszłości. Chłopak, który zaczyna poruszać takie wątki pokazuje dziewczynie, że chce z nią spędzić resztę swojego życia. To nie będą jednak konkretne plany, a jedynie subtelne zasugerowanie, że widzi Cię obok siebie w dalekiej przyszłości.

10. Wyznanie miłości, czyli pada „Kocham Cię”

Zdecydowanie najbardziej oczywistym sygnałem będzie wyznanie miłosne faceta. Chłopak jasno powie co czuje i to rozwieje wszelkie wątpliwości dziewczyny. Na to jednak zazwyczaj trzeba nieco poczekać, bo facet musi sobie dokładnie wszystko przemyśleć, aby zyskać pewność co do swoich emocji.

Przechodzenie do każdej fazy związku trwa, a osiąganie wyższego poziomu w relacji objawia się na różne sposoby. Pytanie o rady, planowanie wspólnej przyszłości, czułe gesty okazywane w towarzystwie innych – to tylko kilka rzeczy, które sugerują, że chłopak zaczyna myśleć o Tobie jak o swojej „dziewczynie”, a nie o zwykłej, atrakcyjnej znajomej.

kobieta przytula sie do mezczyzny

Podsumowanie

Oczywiście, że początek związku nie u każdego pojawi się w tym samym okresie. Czasami długo się wahamy lub obawiamy, czy druga strona czuje to samo i jesteśmy jakby w zawieszeniu. Według specjalistów 10-12 randek to moment, w którym następuje zaangażowanie faceta. Z reguły 3 miesiące wystarczają, aby być już oficjalnie parą. To zawsze jednak sprawa indywidualna, dlatego że u każdego proces ten wygląda zupełnie inaczej. Wiele zależy od doświadczeń, charakteru oraz od dojrzałości.

Nie każdy ma odwagę zapytać o to, czy to luźna znajomość czy coś poważniejszego. Dorosłe życie bywa skomplikowane, ponadto my niekiedy sami sobie utrudniamy wszystko, zwłaszcza kobiety. Kiedy dla faceta zaczyna się związek? Nie można zapomnieć, że z reguły panowie są bardziej skryci oraz zdystansowani, dlatego też niekiedy ich zachowanie nie mówi zbyt wiele o ich zamiarach względem dziewczyny. Charakter ma tu ogromne znaczenie! Szczera rozmowa to zawsze najlepsza opcja, bo od razu wszystko jest wiadomo. Trzeba uważać, bo gdy za szybko zdecydujesz się na taki radykalny krok to chłopak może się zwyczajnie przestraszyć. Wyczucie właściwego momentu jest zatem kluczowe.