kobieta cwiczy na silowni

Jak zgubić boczki? Ćwiczenia na brzuch i boczki

Wystający brzuch i boczki to najczęstszy problem do eliminacji. Z wiekiem w tych częściach ciała najczęściej gromadzi się tkanka tłuszczowa. Pierwsze symptomy przybierania na wadze, powodują najczęściej wzrost centymetrów w obwodzie brzucha i bioder. Dlaczego tak się dzieje? Otóż te miejsca są najbliżej naszego układu pokarmowego. Dlatego w procesie metabolizowania związków pokarmowych, nasz organizm nadmiar substancji magazynuje najbliżej naszego systemu trawiennego, aby w razie okresu niedoborów stamtąd najszybciej pobierać materiał do spalania i odżywiania całego organizmu.

Co prawda ten schemat nie u wszystkich się powtarza, niektórzy zaczynają tyć w innych miejscach, zależy to w dużej mierze od predyspozycji indywidualnych. Są osoby, które mają wręcz od urodzenia uwarunkowania genetyczne do figury w stylu jabłka, czyli w obrębie talii i bioder posiadają nadmiar tkanki tłuszczowej. Natomiast w innych miejscach mają jej niedobory. Co niekoniecznie zaraz musi świadczyć o nadwadze. Pojawia się zatem pytanie, jak zrzucić boczki i brzuch. Sprawa nie jest prosta, ale możliwa do wykonania, co prawda wymaga cierpliwości i czasu, aby osiągnąć pożądany efekt.

Jak zgubić boczki i brzuch?

Należy w tym wypadku postępować kompleksowo. A więc odpowiednia dieta oraz zestaw ćwiczeń, dedykowany eliminacji boczków i zmniejszenia wymiarów brzucha. Dlaczego nie sama dieta ? Otóż nasz organizm w trakcie zmiany nawyków żywieniowych, na te powodujące zmniejszenie wagi, we wszystkich obszarach ciała zmniejsza nasze wymiary, niekoniecznie tylko w samej talii. Dlatego sama dieta nie da nam wymarzonej figury klepsydry, ponieważ problem może się nieco zmniejszyć, ale efekty nie będą nas do końca satysfakcjonować.

W tym wypadku musimy też popracować nas rzeźbą całego ciała, a dokonamy to odpowiednimi zestawami ćwiczeń.

  Staniki sportowe marki Adidas i Nike

1. A więc zanim zaczniesz cały proces zrzucenia boczków i brzucha, wyposaż się w notes lub kalendarz. Każdego dnia najlepiej rano zapisuj sobie wagę oraz obwód brzucha i bioder.

2. Ćwiczenia wykonują 4 razy w tygodniu po około 30 minut.

3. Włącz do kuracji odpowiednią dietę.

Jak spalić boczki? Dieta na redukcję wagi

Przede wszystkim wyeliminuj lub ogranicz spożywanie białego pieczywa, prostych węglowodanów, słodyczy i tłuszczów nasyconych. Wprowadź do swojego jadłospisu chude mięso np. chudą wołowinę, pierś z kurczaka lub indyka, ryby oraz niskotłuszczowe produkty mleczne. Bazę twojej diety powinny stanowić warzywa i owoce, również zdrowe przekąski np. marchewka, jabłka czy grejpfruty.

Ćwiczenia na brzuch

Typowe ćwiczenia na brzuch, które możemy znaleźć w internecie, mają na celu wzmocnienia bardziej mięśni brzucha. Natomiast sama warstwa tłuszczu nie znika, dlatego ćwicząc je wytrwale, nie mamy zamierzonych efektów, a jedynie mocny brzuch.

Jednak aktywność fizyczna jest nade wszystko ważna. Ćwiczenia siłowe na ukośne mięśnie brzucha skutecznie zwalczają oponkę na brzuchu. W tym wypadku warto wykonywać ćwiczenia aerobowe, bieganie, pływanie czy jazdę na rowerze lub aerobik.

Te dyscypliny sportowe skutecznie eliminują tłuszcz z brzucha i warto zdecydować się na jedną z nich tą, która najbardziej nam odpowiada. Pamiętaj, aby otrzymać zamierzone efekty w ćwiczeniach na brzuch, które wykonujesz, rób w tempie skutecznie podwyższającym puls, czyli organizm musi wykonać wysiłek.

Ćwiczenia na boczki i brzuch

Na boczki skuteczny system to ćwiczenia na mięśnie brzucha, które modelują sylwetkę oraz biodra. A także podnoszą puls w trakcie treningu. Ćwiczenia na boczki wykonujemy w szybkim tempie, aby puls oscylował między 130 a 140 uderzeń na minutę. Takie tętno sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej. Ponadto wykonujemy je w dwóch szybkich seriach po 30 sekund. Poniżej przedstawiamy kilka efektywnych ćwiczeń na boczki.

  Dieta online przy wsparciu dietetyka - dlaczego warto skorzystać z takich usług

Ćwiczenie 1

Pajacyki – skacz w równym tempie po ok. 30 sekund

Ćwiczenie 2

Skoki z łączeniem łokieć kolano. Skacz w równym tempie i unoś po skosie zgięte kolano i łącz je z przeciwległym łokciem. Wykonuj ćwiczenia naprzemiennie.

Ćwiczenie 3

Stan prosto z lekkim rozkrokiem. Zrób jedną nogą wypad do boku, następnie ugnij kolano i wypychając biodra, zrób przysiad. Druga noga się wyprostowana w kolanie. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz to z druga nogą.

Ćwiczenie 4

Plank – to ćwiczenie jest idealne na napięcie mięśni bioder, pośladków i brzucha. W podstawowej wersji wygląda ono następująco: Kładziesz się na brzuchu. Podnosisz całe ciało na rękach ugiętych w łokciach i nogach opartych na palcach nóg. Wygląda to tak, jakbyś robiła pompki, tylko trzymasz tę pozycję w bezruchu. W takiej pozycji wytrzymujesz ok. 30- 60 minut.

Inny przykład to plank bokiem. Układasz się bokiem i podnosisz z jednej strony tułów, wisząc na jednej z rąk zgiętej i podpartej w łokciu oraz na stopach. Ćwiczenie powtarzasz dla drugiej strony.

Ćwiczenie 5

Brzuszki bokiem. Kładziesz się na plecach, nogi złącz, ugnij kolana i połóż je na jednym boku. Ręce za głowę. Górna część pleców jest przyklejona do ziemi. Następnie zrób spięcie mięśni brzucha. Ćwiczenie powtarzaj przez ok. 30 sekund. Potem zmień stronę.