kobieta cwiczy na silowni

Jak zgubić boczki? Ćwiczenia na brzuch i boczki

Wystający brzuch i boczki to najczęstszy problem do eliminacji. Z wiekiem w tych częściach ciała najczęściej gromadzi się tkanka tłuszczowa. Pierwsze symptomy przybierania na wadze, powodują najczęściej wzrost centymetrów w obwodzie brzucha i bioder. Dlaczego tak się dzieje? Otóż te miejsca są najbliżej naszego układu pokarmowego. Dlatego w procesie metabolizowania związków pokarmowych, nasz organizm nadmiar substancji magazynuje najbliżej naszego systemu trawiennego, aby w razie okresu niedoborów stamtąd najszybciej pobierać materiał do spalania i odżywiania całego organizmu.

Co prawda ten schemat nie u wszystkich się powtarza, niektórzy zaczynają tyć w innych miejscach, zależy to w dużej mierze od predyspozycji indywidualnych. Są osoby, które mają wręcz od urodzenia uwarunkowania genetyczne do figury w stylu jabłka, czyli w obrębie talii i bioder posiadają nadmiar tkanki tłuszczowej. Natomiast w innych miejscach mają jej niedobory. Co niekoniecznie zaraz musi świadczyć o nadwadze. Pojawia się zatem pytanie, jak zrzucić boczki i brzuch. Sprawa nie jest prosta, ale możliwa do wykonania, co prawda wymaga cierpliwości i czasu, aby osiągnąć pożądany efekt.

Jak zgubić boczki i brzuch?

Należy w tym wypadku postępować kompleksowo. A więc odpowiednia dieta oraz zestaw ćwiczeń, dedykowany eliminacji boczków i zmniejszenia wymiarów brzucha. Dlaczego nie sama dieta ? Otóż nasz organizm w trakcie zmiany nawyków żywieniowych, na te powodujące zmniejszenie wagi, we wszystkich obszarach ciała zmniejsza nasze wymiary, niekoniecznie tylko w samej talii. Dlatego sama dieta nie da nam wymarzonej figury klepsydry, ponieważ problem może się nieco zmniejszyć, ale efekty nie będą nas do końca satysfakcjonować.

W tym wypadku musimy też popracować nas rzeźbą całego ciała, a dokonamy to odpowiednimi zestawami ćwiczeń.

  Odzież outdoorowa na każde warunki

1. A więc zanim zaczniesz cały proces zrzucenia boczków i brzucha, wyposaż się w notes lub kalendarz. Każdego dnia najlepiej rano zapisuj sobie wagę oraz obwód brzucha i bioder.

2. Ćwiczenia wykonują 4 razy w tygodniu po około 30 minut.

3. Włącz do kuracji odpowiednią dietę.

Jak spalić boczki? Dieta na redukcję wagi

Przede wszystkim wyeliminuj lub ogranicz spożywanie białego pieczywa, prostych węglowodanów, słodyczy i tłuszczów nasyconych. Wprowadź do swojego jadłospisu chude mięso np. chudą wołowinę, pierś z kurczaka lub indyka, ryby oraz niskotłuszczowe produkty mleczne. Bazę twojej diety powinny stanowić warzywa i owoce, również zdrowe przekąski np. marchewka, jabłka czy grejpfruty.

Ćwiczenia na brzuch

Typowe ćwiczenia na brzuch, które możemy znaleźć w internecie, mają na celu wzmocnienia bardziej mięśni brzucha. Natomiast sama warstwa tłuszczu nie znika, dlatego ćwicząc je wytrwale, nie mamy zamierzonych efektów, a jedynie mocny brzuch.

Jednak aktywność fizyczna jest nade wszystko ważna. Ćwiczenia siłowe na ukośne mięśnie brzucha skutecznie zwalczają oponkę na brzuchu. W tym wypadku warto wykonywać ćwiczenia aerobowe, bieganie, pływanie czy jazdę na rowerze lub aerobik.

Te dyscypliny sportowe skutecznie eliminują tłuszcz z brzucha i warto zdecydować się na jedną z nich tą, która najbardziej nam odpowiada. Pamiętaj, aby otrzymać zamierzone efekty w ćwiczeniach na brzuch, które wykonujesz, rób w tempie skutecznie podwyższającym puls, czyli organizm musi wykonać wysiłek.

Ćwiczenia na boczki i brzuch

Na boczki skuteczny system to ćwiczenia na mięśnie brzucha, które modelują sylwetkę oraz biodra. A także podnoszą puls w trakcie treningu. Ćwiczenia na boczki wykonujemy w szybkim tempie, aby puls oscylował między 130 a 140 uderzeń na minutę. Takie tętno sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej. Ponadto wykonujemy je w dwóch szybkich seriach po 30 sekund. Poniżej przedstawiamy kilka efektywnych ćwiczeń na boczki.

  Trener personalny w Łodzi

Ćwiczenie 1

Pajacyki – skacz w równym tempie po ok. 30 sekund

Ćwiczenie 2

Skoki z łączeniem łokieć kolano. Skacz w równym tempie i unoś po skosie zgięte kolano i łącz je z przeciwległym łokciem. Wykonuj ćwiczenia naprzemiennie.

Ćwiczenie 3

Stan prosto z lekkim rozkrokiem. Zrób jedną nogą wypad do boku, następnie ugnij kolano i wypychając biodra, zrób przysiad. Druga noga się wyprostowana w kolanie. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz to z druga nogą.

Ćwiczenie 4

Plank – to ćwiczenie jest idealne na napięcie mięśni bioder, pośladków i brzucha. W podstawowej wersji wygląda ono następująco: Kładziesz się na brzuchu. Podnosisz całe ciało na rękach ugiętych w łokciach i nogach opartych na palcach nóg. Wygląda to tak, jakbyś robiła pompki, tylko trzymasz tę pozycję w bezruchu. W takiej pozycji wytrzymujesz ok. 30- 60 minut.

Inny przykład to plank bokiem. Układasz się bokiem i podnosisz z jednej strony tułów, wisząc na jednej z rąk zgiętej i podpartej w łokciu oraz na stopach. Ćwiczenie powtarzasz dla drugiej strony.

Ćwiczenie 5

Brzuszki bokiem. Kładziesz się na plecach, nogi złącz, ugnij kolana i połóż je na jednym boku. Ręce za głowę. Górna część pleców jest przyklejona do ziemi. Następnie zrób spięcie mięśni brzucha. Ćwiczenie powtarzaj przez ok. 30 sekund. Potem zmień stronę.

Katarzyna Tomaszewska

Dziennikarka, blogerka - pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.

View all posts by Katarzyna Tomaszewska →