byla dziewczyna

Jak zapomnieć o byłej dziewczynie? 15 sprawdzonych metod

Jak zapomnieć o byłeś miłości? To wyzwanie, które będzie ciężkie, bo to doświadczenie podobne do utraty kogoś bliskiego, wobec tego przypomina tradycyjną żałobę. Uczucia są skomplikowane, a ból po zakończeniu relacji może niejednego faceta przytłoczyć. Jak zapomnieć o dziewczynie? W naszym artykule znajdziesz 15 sprawdzonych metod!

Czy da się zapomnieć o byłem dziewczynie?

Zerwanie to trudny moment dla obojga. Nagle kończy się bliska relacja, z którą przecież wiązaliście plany na wspólną przyszłość. To zwrotny moment w życiu, który powoduje, że pojawia się mieszanka różnych emocji, głównie tych negatywnych. Żal, tęsknota, utrata wiary, czy odczuwalna pustka – to tylko kilka z nich.

Nie tylko kobiety cierpią po zakończeniu związku. Panowie również to przeżywają, ale zazwyczaj na swój sposób, bardziej skrycie, bo nie są aż tak emocjonalni. Proces zapominania wymaga sporo czasu oraz cierpliwości. To możliwe, aczkolwiek nie przyjdzie łatwo. Rozstanie bez względu na to ile byliście parą i tak będzie przykrym doświadczeniem. W tym momencie w głowie pojawiają się głównie czarne scenariusze, ponieważ nie wyobrażamy sobie życia bez drugiej połówki.

15 sposobów, które pozwolę Ci zapomnieć o byłej!

Jak zapomnieć o byłej dziewczynie? To pytanie nurtuje wielu facetów, którzy rozstali się z ukochaną. Poniżej znajdziesz 15 sposobów, dzięki którym będzie Ci dużo łatwiej przetrwać w nowej sytuacji. Oto one:

1. Przyjmij do wiadomości, że to już koniec

Najtrudniejsze będzie zaakceptowanie, że nie jesteście już razem, a wasze drogi się rozeszły już na zawsze. Powrót do normalnego funkcjonowania dla wielu panów to wyzwanie. Co zrobić? Nie wracaj do przeszłości, a myśl wyłącznie o przyszłości. Daj sobie czas na przyzwyczajenie się do nowej rzeczywistości i uporządkowanie życia na własnych zasadach. Nigdy przed sobą nie udawaj, bo to pogarsza sytuację. Zamknij za sobą to co było i otwórz się na nowe.

2. ”Wyjdź z emocjonalnej dziury”

Po rozstaniu nagle mamy masę wolnego czasu, a to zaczyna zwyczajnie przytłaczać. Dla jednych sport jest odskocznią od codzienności, inni natomiast kochają podróże. W zależności od tego co przynosi Ci najwięcej frajdy korzystaj z tego ile możesz. Wyjście z przysłowiowego dołka spowodowanego rozstaniem wymaga pracy i czasu. Czynności, które poprawiają kondycję, psychikę oraz samopoczucie mogą okazać się zbawienne. Staraj się efektywnie wykorzystać nadmiar wolnego czasu zamiast pogrążać się w bólu.

3. Porządki

Po rozstaniu uporządkuj nie tylko swoje emocje, ale i rzeczy. Wyrzuć, oddaj, albo głęboko schowaj wszelkiego rodzaju pamiątki, które mogą Ci przypominać o byłej. Jak to mówią co z oczu to z serca. Zadbaj również o usunięcie z kanałów social media profili dziewczyny. To pozwoli Ci w pewnym stopniu ograniczyć kiepski nastrój, bo nie będziesz otrzymywać bodźców, przez które wspomnienia mocniej wracają.

4. Pomyśl o sobie

Rozstanie to idealny moment, aby zacząć skupiać się wyłącznie na sobie. Zajmij się rozwijaniem swoich pasji, zmianą wizerunku, czy pomyśl o podróżach. Zrób coś dla siebie, w ten sposób zyskasz nową energię.

  Związek na odległość - czy może przetrwać?

5. Pomyśl o swojej przyszłości

Wszystkie plany po rozstaniu od razu stają się nieaktualne. To oznacza, że trzeba tworzyć nowe, własne. Masz więcej czasu, możliwości i perspektyw niż się wydaje. Znajdź sobie zajęcia, a nie będziesz mieć chwili, aby wracać do przykrych wspomnień.

6. Zdobywaj doświadczenie w kontaktach międzyludzkich

Wychodzenie do ludzi pozwala nam doskonalić wiele umiejętności, nie tylko komunikacyjnych. Zdobywasz doświadczenie w rozmowie, podrywie, czy też dowiadujesz się masy nowych rzeczy od innych. W towarzystwie dużo łatwiej poradzić sobie z pustką po byłej dziewczynie.

7. Poznawaj kobiety

Nie chodzi o to, żeby od razu rzucać się w wir randkowania i podryw. Rozmowy z dziewczynami sprawią, że Twoja pewność siebie wróci, ponadto przestaniesz mieć czas myśleć o byłej. Pamiętaj jednak, aby zamknąć przeszłość nim zdecydujesz się na nową relację, ponieważ w innym wypadku kogoś skrzywdzisz.

nowy zwiazek

8. Zmień swoje nastawienie

Związek powoduje, że jesteśmy szczęśliwi i mamy masę energii. Kiedy to się kończy nagle pogrążamy się w smutku, bo wydaje nam się, że nic dobrego nas już nigdy nie spotka. Wbrew pozorom to tylko chwilowy stan, ale warto go skrócić. Zmiana nastawienia, a także odrobina optymizmu – to pomoże przetrwać najgorszy moment.

9. Wybaczenie

W przypadku zdrady niezbędne jest wybaczenie, bo bez tego nie uda się iść dalej. Przebaczenie jest konieczne, aby zamknąć przeszłość i zapomnieć o byłej. Jak to zrobić? Co ważne, wcale nie musisz decydować się na rozmowę z nią, bo wystarczy zdanie sobie sprawy, że już jej przebaczyłeś i nie masz w sobie urazy.

10. Zmień życie, aby jej nie spotykać

Czasami była partnerka jest w naszym życiu mimo rozstania, a to zdecydowanie utrudnia proces zapominania. Jeśli masz szansę to dobrze zmienić otoczenie, aby jej nie widywać. Zobaczysz, że to pomoże, choć zapewne wymaga to sporo wysiłku, czy wręcz pewnych wyrzeczeń.

11. Wyciągnij wnioski z przeszłości

Rozstanie to moment na refleksję. Przemyśl swoje poprzednie relację, bo być może powielasz ten sam schemat, przez który miłość kończy się tak, a nie inaczej. To spowoduje, że zyskasz cenne doświadczenie na przyszłość.

12. Nie obwiniaj się

Wiele związków się rozpada i to naprawdę normalne. Nie możesz winić siebie, bo poprzez to tylko bardziej się dołujesz. Ucz się na błędach, a więc wyciągaj wnioski i z nich korzystaj. Wszystko się dzieje z jakiejś przyczyny – pamiętaj o tym.

13. Przyjmij pomoc bliskich

Po rozstaniu nagle jesteśmy sami. Z pewnością rodzina i przyjaciele będą próbować na różne sposoby złagodzić Twój ból. Pozwól im okazać Ci wsparcie. W gronie najbliższych zdecydowanie łatwiej radzić sobie z trudnymi momentami.

14. Łzy

Mówi się, że prawdziwi faceci nie płaczą, ale czasami łzy są naprawdę oczyszczające. W ten sposób można pozbyć się negatywnej energii, poczuć ulgę lub wyrzucić z siebie uczucie żalu.

15. Nigdy nie rób nic na siłę!

Po rozstaniu masz mętlik w głowie, dlatego na spokojnie sobie wszystko poukładaj. Nie poddawaj się presji otoczenia, bo nie musisz od razu kogoś szukać ani decydować się na przygodne znajomości. Nigdy nie rób nic na siłę, a tym bardziej wbrew sobie.

  Dlaczego facet wpatruje się w kobietę? 10 najczęstszych powodów

Zastosuj te 5 kroków, aby zapomnieć o byłej dziewczynie!

Jak zapomnieć o byłej? Poniżej znajdziesz 5 skutecznych kroków:

1. Zmiany wprowadzaj stopniowo, czyli daj sobie chwilę na przyzwyczajenie się do nowej codzienności

Jak zapomnieć o byłej? Metoda małych kroków jest najlepsza, bo daje większą szansę na sukces. Zacznij od zmiany swoich przyzwyczajeń, czyli rutyny. Staraj się próbować nowych rzeczy, więcej wychodzić ze znajomymi i rozwijać pasje. Zmotywuj się do pracy nad sobą, korzystaj z możliwości jakie daje Ci świat.

2. Zerwij łączność!

Po rozstaniu obowiązkowo trzeba postawić na radykalne kroki. Oczywiście pojawia się brak kontaktu i to jakiegokolwiek, ponieważ forma nie ma znaczenia. Usuwanie kanałów social media to w obecnych czasach obowiązek, podobnie jak blokowanie numeru telefonu. Nie dopytuj znajomych ani nie twórz kont „widmo”, aby wiedzieć co słychać u byłej. Zapomnij o niej!

3. Rozwijaj się!

Jak zapomnieć o byłej dziewczynie? Rozwijaj się, dzięki temu Twoje życie stanie się lepsze, a pustka w pewien sposób się wypełni. Postaw na rozwój intelektualny, duchowy, czy też zadbaj o ciało. Możliwości masz przecież liczne.

4. Nie rozdrapuj ran

Wracanie do wspomnień, oglądanie zdjęć, czy wypytywanie znajomych o byłą – to wszystko sprawia, że jeszcze bardziej czujesz jej brak. To potęguje negatywne myśli. Staraj się robić mnóstwo rzeczy, aby nie mieć okazji wracać do rozdrapywania ran. Przepracuj ból, ale nie powoduj, żeby wracał.

5. Otwórz się na nowe

Jak zapomnieć o byłej? Otwórz się na nowe znajomości, doświadczenia i twórz przyszłość. Rozstanie to będzie punkt zwrotny w Twoim życiu i to od Ciebie zależy co z nim zrobisz.

mezczyzna walczy o kobiete

Nic nie pomaga i nie możesz zapomnieć o byłej? Spróbuj uratować związek!

Bywa tak, że nic nie pomaga na złamane serce. Ciągle myślisz o swojej byłej? Żałujesz, że wasza relacja się zakończyła? Brak Ci dziewczyny? Zwyczajnie tęsknisz? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś „tak” to sygnały świadczą o tym, że nie możesz zapomnieć o kobiecie, z którą byłeś. Co wtedy? Możesz spróbować ratować ten związek, choć wiadomo nie masz 100% pewności, że skończy się to sukcesem.

Ratowanie związku to trudna sprawa, bo przecież z jakiegoś powodu się rozstaliście. W zależności od przyczyny będą pewne rozbieżności w walce o ukochaną. Po zdradzie musisz zacząć na nowo budować zaufanie oraz poczucie bezpieczeństwa, natomiast gdy ciągle się kłóciliście trzeba znaleźć ponownie nić porozumienia. W niektórych przypadkach niezbędne jest skorzystanie z pomocy specjalisty, który pozwoli pewne rzeczy przepracować. Mimo wszystko zawsze to dwie strony muszą tak samo mocno pragnąć i  się starać. W innym wypadku powrót będzie niemożliwy.