kobieta z bylym chlopakiem

Jak zapomnieć o byłym chłopaku? 10 skutecznych sposobów

Koniec związku, albo nieodwzajemniona miłość powoduje ból i cierpienie. Niestety, ale trudno się z tym faktem pogodzić. Jak iść naprzód? Jak zapomnieć o byłym chłopaku? Mamy aż 10 skutecznych sposobów, które Ci to ułatwią!

Jak zapomnieć o byłym chłopaku?

Tuż po zakończeniu związku trudno wyobrazić sobie swoją przyszłość bez drugiej połówki.  Człowiek ma milion złych myśli i niebywale ciężko mu pogodzić się ze stratą. W jaki sposób zmniejszyć ból? Jak zapomnieć o byłym chłopaku? Poniżej znajdziesz10 skutecznych sposobów, by szybko wyleczyć się z faceta:

 1. Zrób porządki w życiu i w szafie – wyrzuć wszystkie wspólne pamiątki, skutecznie pozbądź się wszystkiego co Ci o nim przypomina. Możesz to wyrzucić, odesłać mu, albo oddać potrzebującym. Zdziwisz się ile możesz mieć przedmiotów, które o nim przypominają.
 2. Zerwij z nim całkowicie kontakt – nie pisz, nie błagaj, a tym bardziej nie dzwoń. Wykasuj przede wszystkim jego numer telefonu, czy też przestań śledzić na kanałach social media. To pozwoli Ci zmniejszyć przykrości, gdyby już zaczął spotykać się z nową osobą, poza tym wspomnienia mogą powodować ból.
 3. Zapomnij o nim – wracanie myślami, analizowanie oraz obsesja na punkcie byłego do niczego dobrego nie doprowadzi. Zapomnij, nie przejmuj się, a tym bardziej nie zadręczaj. Jeszcze poznasz w przyszłości kogoś kto Cię pokocha.
 4. Pogódź się z faktami, że wasz związek się skończył, a on próbuje sobie układać życie na nowo. Ty powinnaś również pomyśleć o sobie i o swojej przyszłości.
 5. Skup się na sobie, a zatem zadbaj o swój wygląd, wróć do starych pasji, albo poszukaj nowego hobby. Nie trać czasu na rozpaczanie. Gwarantujemy, że wkrótce o wszystkim zapomnisz i życie wróci do normy. Wykorzystaj jednak ten okres najlepiej, jak potrafisz.
 6. Spędzaj czas z rodziną oraz z przyjaciółmi, dla wielu osób towarzystwo bliskich jest niezwykle potrzebne. Inni natomiast wolą przecierpieć wszystko w samotności i stopniowo wracać do wychodzenia do ludzi oraz do spotkań.
 7. Wygadaj się, w ten sposób będzie Ci lżej. Zaufana przyjaciółka, mama, albo psycholog na pewno pomogą pozbierać się po rozstaniu. Doradzą, wesprą oraz będą obok w trudnych momentach.
 8. Przepracuj ból – na początku będzie trudno bez niego. Złe samopoczucie pojawi się, mimo wszystko daj sobie czas na pozbieranie się i odbudowanie sił. Musisz zaakceptować to co się stało i iść dalej. Zajmij się czymś, wtedy będzie łatwiej pohamować złe myśli.
 9. Nie próbuj zabić uczucia pustki, na przykład imprezami, romansem ani używkami. To tylko pogorszy jeszcze bardziej sytuacje. Ulga będzie chwilowa, jednak szybko się skończy.
 10. Prowadź dziennik, dzięki temu będziesz mogła przelać wszystkie swoje emocje oraz myśli na papier. Taka forma terapii świetnie sprawdza się po rozstaniu. Możesz również napisać list do byłego, ale zamiast go wysłać to spal. Wszystkie złe emocje puść z dymem.
  Co napisać facetowi, żeby oszalał i cały czas o mnie myślał? 10 skutecznych sposobów

Jak zapomnieć o byłym chłopaku? Potrzebujesz na to czasu, a także dużo siły. Z czasem będzie coraz łatwiej, bo zniknie on nie tylko z Twojego życia, ale przede wszystkim z myśli.  Musisz pozwolić sobie na pozbycie się bólu, ale nie możesz się załamywać. Wszystko toczy się przecież dalej.

Koniec związku – jak sobie z tym poradzić?

Nie ważne, czy relacja trwała kilka tygodni, czy wiele lat i tak pojawią się złe emocje. Jak zapomnieć o byłym chłopaku? Ciesz się z bycia singielką, a więc korzystaj z życia. Samotność nie musi być zła, nie Ty jedna jesteś w takiej sytuacji. Jeśli chłopak:

 • Ma inną dziewczynę to nie czuj się gorsza, poza tym nie szukaj na nim zemsty
 • Jeżeli Cię zranił to mu zwyczajnie wybacz, ale to nie będzie proste, aczkolwiek pozwoli pozbyć się ciężaru i iść do przodu
 • Jest obecny w Twoim życiu, mimo iż się rozstaliście zaakceptuj sytuację, możesz zmienić pracę, krąg znajomych lub nawet miejsce zamieszkania, ale mimo wszystko bez pogodzenia się z rozstaniem nic się i tak nie zmieni.

Czas leczy rany, dlatego kiedyś będzie łatwiej. Nowe wyzwania, samorozwój, dużo zajęć oraz kontakt z ludźmi – to wszystko po rozstaniu okazuje się niezwykle pomocne. To przyczyni się do zwiększenia samozadowolenia, pewności siebie oraz wzmocnienia odczuwalnej wartości własnej osoby.