kobieta zagaduje do mezczyzny w kawiarni

Jak zagadać do chłopaka? 10 praktycznych wskazówek

Obecnie coraz częściej to panie przejmują inicjatywę i to właśnie one rozpoczynają kontakt z nieznajomym. Nie wiesz jak zagadać do chłopaka? Spokojnie, dzięki naszym wskazówkom stanie się to prostsze niż myślisz!

10 sposobów na zagadanie do chłopaka

Śmiałe, odważne i pewne siebie kobiety nie mają najmniejszego problemu z rozpoczęciem rozmowy z zupełnie nieznajomą osobą. Jednak jeśli chodzi o kontakt z facetem, który się podoba czują nutkę niepokoju oraz niepewności, jak wszystkie panie. Na szczęście bez względu na to jaki masz charakter możesz jako pierwsza zagadać do chłopaka. Jak to zrobić? Poniżej znajdziesz 10 praktycznych wskazówek:

1. Nie bój się zagadać!

Zacznij klasycznie, czyli od „cześć” – to banalna, ale jakże skuteczna metoda by zaczepić chłopaka. Przywitaj się i poślij mu uśmiech. Wielu panów to odwzajemni i kto wie może to oni dalej pociągną rozmowę. Spróbuj!

2. Zapomnij o kiepskich tekstach na podryw

Zapomnij o stosowaniu oklepanych tekstów na podryw typu „Wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia?, „A może powinnam przejść obok Ciebie jeszcze raz”, czy „Jesteś niewiarygodnie przystojny, że my się jeszcze nie znamy”.

To kiepski pomysł na rozpoczęcie znajomości, co więcej u wielu panów takie sformułowania budzą zażenowanie. Wyuczone i popularne zaczepki na rozpoczęcie rozmowy to banał.

3. Zaczep go

Zagadaj do mężczyzny i od razu rzuć komplement, na przykład na temat jego stroju, czy tatuażu. To działa, co więcej masz już wstęp do rozmowy. Trzeba tu jednak uważać, aby nie wyjść na za bardzo nachalną, ogranicz wobec tego ilość komplementów.

4. Wykorzystaj sytuacje i z nim pogadaj!

Wykorzystaj sytuacje – to idealna opcja na podryw. Nawiąż do miejsca, w którym się znajdujecie. Kto wie może od razu znajdzie się wspólny temat do rozmowy.

  Jak poderwać chłopaka? 25 sprawdzonych sposobów

5. Zapytaj o radę

To stara metoda, ale bardzo skuteczna. Panowie lubią być pomocni, a zatem wykorzystaj to. Możesz zaczepić go w sklepie, kinie, na siłowni, tak naprawdę każde miejsce może okazać się pretekstem, by poprosić go o pomoc nawet przy dość banalnej czynności.

6. Wykorzystaj proste pytania 

Zapytaj o godzinę, odjazd autobusu, czy najbliższy sklep. Kto wie może będzie chciał Cię osobiście odprowadzić w poszukiwane miejsce, albo wsiądziecie do tego samego autobusu. Tutaj znajdziesz dobrą listę naszych pytań.

7. Znajdź punkt wspólny

Punkt wspólny jest idealną opcją na podryw. Macie telefon tej samej marki, albo buty? Wykorzystaj to do rozpoczęcia rozmowy.

8. Social media

Tu coraz częściej nawiązujemy nowe znajomości, ponieważ jest dużo łatwiej niż w realnym świecie. Co zrobić? Polub jego zdjęcie, skomentuj relacje, albo oglądaj stories. Daj mu delikatny sygnał, jeśli będzie zainteresowany znajomością z pewnością się odezwie.

9. Tinder

Ta aplikacja randkowa daje Ci mnóstwo możliwości. Zaczepiając chłopaka nie zaczynaj od standardowego „cześć, co słychać”, lepiej nawiązać do jego opisu, albo zdjęcia. Kreatywna zaczepka go zaskoczy, a Ty od razu zyskasz w jego oczach. Poczucie humoru mile widziane.

10. Bądź sobą!

Nigdy nie udawaj nikogo, pokaż facetowi jaka jesteś. Kłamstwo i tak wyjdzie, prędzej, czy później, a Ty stracisz w jego oczach.

Rozpoczęcie rozmowy z chłopakiem

Nie da się ukryć, że aby rozpocząć rozmowę z nieznajomym chłopakiem, który wpadł nam w oko musimy się przełamać. Podejdź do tego na luzie oraz z uśmiechem, bądź miła, ale nie natarczywa. Spontaniczność i naturalność jest mile widziana.

Jeśli Ci się nie uda nie załamuj się, bo praktyka czyni mistrzem. Pamiętaj, że bardzo ważne jest zalezienie punktu wspólnego, dzięki temu rozmowa potoczy się naturalnie. Unikaj podtekstów oraz mówienia od razu o swoich odczuciach. Na wszystko przyjdzie czas, a pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz.

  Znaczenie godzin w miłości i życiu - jak je odczytywać? Kobiecy poradnik

Nic na siłę, więc jeśli mężczyzna nie jest zainteresowany zwyczajnie odpuść. W innym wypadku możesz wyjść na desperatkę, albo nachalną osobę. Daj mu sygnał i poczekaj na reakcję, jej brak pokazuje, że nic z tego nie będzie.

Zadbaj o siebie! To podniesie Twoją pewność siebie i zrobisz lepsze wrażenie na facecie, przecież nie wiesz gdzie na niego wpadniesz. Nie oznacza to jednak, że masz biegać w sukience oraz w szpilkach bez przerwy, lepiej postaw na najlepszą wersję siebie. Podkreśl swoje największe atuty – zrób lekki makijaż oraz odpowiednio dobierz stylizację do sylwetki. Schludny wygląd, dobre nastawienie, a także uśmiech to droga do sukcesu i serca mężczyzny.