kobieta martwi sie

Jak szybko usunąć malinkę? 8 skutecznych sposobów

Malinka zdarza się zakochanym bardzo często. Wystarczy chwila nieuwagi, poniesienie emocji i już pojawia się charakterystyczne znamię. Ślad po namiętnym pocałunku jest mocno widoczny, dla wielu to nie lada kłopot. Jak szybko usunąć malinkę? Podpowiadamy!

Malinka – co to takiego?

Tak zwana malinka jest to ślad po namiętnym pocałunku. Bardzo często pojawia się ona na szyi. Taka wybroczyna to nic innego, jak krwiak, który powstał w wyniku uszkodzenia naczyń krwionośnych oraz tkanek.

Nasz organizm jest sobie w stanie sam z nim poradzić. Na szczęście po kilku dniach malinka samoistnie się wchłonie i nie będzie po niej żadnego śladu. Znika miej więcej po upływie 4-12 dni. Wszystko zależy od intensywności namiętnego pocałunku oraz od rodzaju skóry.

8 skutecznych trików na usunięcie malinki

Czasami malinka pojawi się w widocznym miejscu i chcemy ją skutecznie zamaskować. Niestety, ale samo przypudrowanie, czy nałożenie korektora nie wystarcza. Zatem w jaki sposób usunąć malinkę? Poniżej znajdziesz najpopularniejsze metody na jej zlikwidowanie:

1. Zimny okład

Lód świetnie działa na stłuczenia, zbicia, a także na krwiaki. Zawiń zamrożone kostki wody w ręcznik i przyłóż w miejsce występowania malinki. Zimny okład obkurczy naczynia krwionośne, poza tym zmniejszy widoczny ślad. Taki zabieg należy powtarzać kilkukrotnie w ciągu dnia!

2. Aloes

Ta roślina jest popularna w świecie medycznym i kosmetycznym, ponieważ ma szereg właściwości zdrowotnych. Miejsce z malinką posmaruj żelem aloesowym, w ten sposób zmniejszysz stan zapalny i zdecydowanie skrócisz czas gojenia. Co ważne, dzięki temu zasinienie szybciej ustąpi!

  Samotne matki - jak wygląda jednoosobowe macierzyństwo?

3. Masaż

Delikatne masowanie malinki najlepiej wykonywać kilka dni po namiętnym pocałunku. Rób łagodne kręgi od środka do zewnątrz. Masuj raz dziennie, najlepiej wieczorem.

4. Pasta do zębów

To dość mało spotykany sposób, ale bardzo pomaga. Niewielką ilość tego kosmetyku rozmasuj w miejscu malinki. Po miej więcej upływie 10 minut zmyj resztki ciepłą wodą, na przykład za pomocą wacika kosmetycznego. Tę czynność powtarzaj 3 razy na dobę!

5. Banan

Wystarczy tutaj sama skórka tego egzotycznego owocu. Odetnij niewielki kawałek i przyłóż go na 30 minut w miejsce malinki. Potem przemyj ciepłą wodą.

6. Witamina K

Kup maść z dodatkiem tej witaminy i regularnie smaruj nią malinkę. Można również przyjmować doustnie preparat z witaminą K, albo jeść więcej produktów spożywczych, które są bogate w ten składnik. Idealnie sprawdzi się tutaj szpinak, jarmuż, brązowy ryż oraz brokuły.

7. Olejek miętowy

Im szybciej go po namiętnym pocałunku zastosujesz tym prędzej uporasz się z tym śladem. Niewielką ilość zaaplikuj na malinkę i wykonaj do tego delikatny masaż skóry. Pamiętaj jednak, aby nie używać za dużo tego środka, bo źle wpływa na kondycję naskórka.

8. Maść z arniki

Ten produkt na bazie żółtych kwiatów arniki można nakładać 2-4 razy na dobę. Warto jednak najpierw wykonać test uczuleniowy, bo skóra różnie reaguje na maść z arniki, często są liczne reakcje alergiczne.

Możesz wyżej wymienione triki stosować nawet jednocześnie, ale pamiętaj, że liczne dotykanie, smarowanie lub masowanie może jeszcze bardziej podrażnić malinkę. Niech zabieg od zabiegu dzieli co najmniej kilkanaście godzin!

W zależności od miejsca występowania malinki można próbować zakryć zaczerwieniony ślad ubraniem, czy dodatkami. Jeśli pocałunek był w szyję przyda się apaszka, golf lub top z zabudowaną górą. Kiedy decydujesz się na użycie pudru bądź korektora musisz pamiętać, że pewne części ciała są jaśniejsze niż twarz.

  Kryptogej - jak go rozpoznać? 10 najczęstszych sygnałów

Wobec tego musisz dobrać odpowiednią barwę kosmetyku, aby zamaskować, a nie jeszcze mocniej podkreślić malinkę za jasnym bądź za ciemnym preparatem. Pamiętaj, że zielony i żółty korektor skutecznie zatuszuje zaczerwienienie.

Uważaj na malinkę!

Malinki nie należy nigdy wystawiać na promienie słoneczne, ponieważ mogą pojawić się nieestetyczne przebarwienia na skórze! Unikaj także rozgrzewania tego miejsca, dlatego że ciepło często powoduje, że ślad robi się jeszcze większy, a nawet dochodzi do stanu zapalnego.