kobieta pisze wiadomosc

Co napisać facetowi, żeby oszalał i cały czas o mnie myślał? 10 skutecznych sposobów

Poznałaś mężczyznę, który zawrócił ci w głowie? Znasz faceta, który wydaje się być doskonałym materiałem na partnera jednak do tej pory nie zwrócił na ciebie uwagi? A może tworzysz związek i zauważasz, że brakuje w nim ognia? We wszystkich tych przypadkach kluczowe znaczenie ma odpowiednia komunikacja. Czasem jedna wiadomość może sprawić, że mężczyzna zauważy cię, zacznie się tobą interesować lub poczuje się doceniony. Nie da się jednak ukryć, że wiele kobiet nie wie co napisać mężczyźnie by nie urazić go lub nie zostać źle zrozumianą. Z myślą o nich stworzyliśmy krótki poradnik, który podpowie ci co napisać facetowi, by zająć jego myśli. Poznaj nasze propozycje.

Artykuł powstał dzięki redaktorce Kasi Nowak z Kobietadoskonala.pl.

Chcesz poderwać faceta? Spraw żeby o Tobie myślał!

Nawiązanie nowej znajomości z mężczyzną w dzisiejszych czasach nie ogranicza się do spotykania się na randkach, do których możemy starannie się przygotować. W dobie internetu możemy odezwać się do siebie w każdej chwili za pomocą jednego z komunikatorów. Z jednej strony daje nam to szansę by szybciej lepiej się poznać, z drugiej zaś nieodpowiednio poprowadzona rozmowa może przekreślić nasze szanse na związek z mężczyzną, który wydaje nam się być interesujący. Dlatego też kluczowe znaczenie w budowaniu relacji na początku jest przykucie uwagi faceta. Musisz zadbać o to, by mężczyzna myślał o Tobie, analizował Twoje odpowiedzi, zachowanie, to o czym mówisz. W jaki sposób to zrobić? Trudno jest udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy mężczyzna jest inny i kręci go coś innego. Istnieje jednak kilka istotnych kwestii, o które możesz zadbać by sprawić, że będzie o tobie myślał. Oto one:

 1. Bądź autentyczna. W prowadzeniu rozmowy z mężczyzną chcesz przedstawić się z jak najlepszej strony, co jest oczywiste i zrozumiałe. Mimo to jednak zadbaj o to, by nie przekłamywać swojej postaci. Nie dodawaj sobie zalet i umiejętności, których nie posiadasz – prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw. Zadbaj o szczerość, mów o tym jak czujesz, kim jesteś i co robisz w sposób ciekawy ale zgodny z tym jaka jest rzeczywistość.
 2. Nie narzucaj się. Każdy z nas ma różne momenty w swoim życiu. Czasem w wyniku natłoku innych spraw mężczyzna po prostu może nie mieć siły lub czasu by ci odpisać. Jego myśli mogą być zaprzątnięte czymś innym lub po prostu akurat czuje się gorzej. Może to oznaczać, że nie odpisuje na twoje wiadomości – w takiej sytuacji po prostu poczekaj do 24 godzin. Jeśli nie odezwie się i nie wytłumaczy choć krótko powodów swojego milczenia – z powodzeniem możesz zablokować go bez wyrzutów sumienia. Nie decyduj się jednak na wysyłanie kolejnych wiadomości, jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi. Sama z pewnością również nie lubisz być osaczona. Wymuszanie ciągłego kontaktu nie jest sposobem na zainteresowanie sobą faceta.
  Drugim problemem, z jakim możesz się spotkać jest spadek zainteresowania mężczyzny – odpowiada rzadziej lub zdawkowo. Wynikać to może z wyżej wspomnianego zapracowania czy złego samopoczucia, ale również być spowodowane utratą wspólnego “flow”. Dzieje się tak np. gdy perorujesz o czymś, co kompletnie go nie interesuje. W takiej sytuacji grzecznie zakończ rozmowę. Z pewnością pobudzi to jego ciekawość i w niedługim czasie sam nawiąże kolejną próbę rozmowy na temat, który pozwoli mu brać udział w dyskusji.
 3. Bądź zabawna. Nie da się ukryć, że osoby, które mają pozytywne podejście do życia, potrafią żartować i rozbawiać innych są znacznie lepiej postrzegane niż te, które wiecznie dostrzegają jedynie negatywne strony życia. Nie oznacza to oczywiście, że musisz zamienić się w kabareciarza i sypać żartami jak z rękawa, jednakże w rozmowie z facetem warto czasem dowcipnie odpowiedzieć, zażartować z jego lub swojej wiadomości. Z pewnością wyda mu się to interesujące i pobudzi go do myślenia o Tobie.
 4. Nie manipuluj. Choć to ostatni punkt na naszej liście dotyczącej wzbudzania zainteresowania tak naprawdę powinien być pierwszym. Oczywiście, że jawne manipulacje takie jak granie na uczuciach czy wzbudzanie uczucia zazdrości w mężczyźnie wpłynie na jego zachowanie i z całą pewnością sprawi, że będzie on o Tobie myślał. Zastanów się jednak nad tym, czy zależy Ci na budowaniu relacji na takich fundamentach? Czy sama chciałabyś brać udział w grze faceta, który oszukuje Cię by wzbudzić w Tobie zazdrość i wymusić na Tobie działania i deklaracje, na które być może nie jesteś gotowa? No właśnie…
  Pigging - co to jest? Jak się przed nim bronić?

kobieta pisze smsa do faceta

10 sposobów, aby facet oszalał i myślał o Tobie

Pora na sprawdzone sposoby, dzięki którym mężczyzna oszaleje pod wpływem Twoich wiadomości i z pewnością będzie myślał o Tobie każdego dnia:

 1. Podziel się swoimi marzeniami i planami na przyszłość. Zapytaj o jego plany. Dyskutujcie na ten temat.’
 2. Bądź tajemnicza. Nie oznacza to posiadania sekretów czy zgrywania niedostępnej, pamiętaj jednak, że facet nie musi wiedzieć o wszystkim, warto zachować coś dla siebie i odkrywać swoje tajemnice z czasem.
 3. Wysyłaj mu niespodzianki, wiadomości, które go zaskoczą, albo pytaj o rzeczy, których jeszcze Ci nie mówił.
 4. Urozmaicaj wiadomości, dołączaj do nich piosenki, cytaty, pytaj go o to jak je interpretuje.
 5. Wyślij mu piękne zdjęcie selfie bez żadnego komentarza. Nie musi to być odważna fotka, ważne żeby zdjęcie było dla niego niespodzianką.
 6. Nie wahaj się zapytać o coś co może wydawać się kontrowersyjne. Często jest to dobry sposób by sprowokować dyskusję, która z pewnością będzie zaprzątała jego myśli jeszcze przez długi czas.
 7. Napisz mu, że jest niezastąpiony. Dla wielu mężczyzn świadomość, że są ważni dla kobiety sprawia, że chcą zrobić wszystko, by utrzymać swoją pozycję.
 8. Nie bój się pikantnych wiadomości. Jeśli go pragniesz lub jesteś zadowolona ze wspólnych chwil w sypialni napisz mu to. Taka wiadomość wcale nie musi być wulgarna, a możesz mieć pewność, że zadziała na zmysły faceta jak nic innego.
 9. Snujcie razem fantazje – mogą dotyczyć czegokolwiek, od wspólnych podróży, poprzez intymne chwile aż po przyszłość razem. Zostaną one w umyśle faceta i będą mu Tobie przypominać.
 10. Akceptuj go i staraj się zrozumieć. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka jego postępowanie czy poglądy nie są dla Ciebie niezrozumiałe nie skreślaj go. Daj mu się wypowiedzieć, bądź ciekawa, daj mu do zrozumienia, że jesteś na niego otwarta. Z pewnością to doceni.

Co jeszcze możesz napisać facetowi? Kilka pomysłów

Wiesz już jak powinna wyglądać komunikacja z mężczyzną by przyciągała ona jego uwagę i sprawiała, że będziesz obecna w jego myślach. Nie da się jednak ukryć, że pisanie z mężczyzną to nie tylko gra i działania, które mają go zbliżyć do Ciebie ale również realne uczucia i emocje, które potrafią być bardzo silne na początku znajomości. Często wówczas zdarza się, że nie wiemy jak je przekazać. Przykładowo chcemy pochwalić faceta, sprawić, by było mu miło lub poczuł się ważny a nic sensownego nie przychodzi nam do głowy. Jeśli to dotyczy również Ciebie z pewnością ucieszą cię nasze propozycje. Przygotowaliśmy kilka pomysłów dotyczących tego co możesz napisać mężczyźnie, by przekazać konkretne emocje lub sprawić, by on je poczuł.

1. Co napisać facetowi, żeby było mu miło?

Chcesz, aby mężczyzna, z którym nawiązujesz relację poczuł się miło? Wydawać się to może proste. Jednakże, patriarchalna kultura, z którą się zmagamy sprawia, że facetom ciężko jest przyznać, że potrzebują miłych słów, nam zaś je wyrazić. Co więc możesz napisać facetowi? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na wiadomości, które na pewno wywołają u niego ciepłe uczucia. Przede wszystkim:

 • Napisz pierwsza. Wciąż pokutuje opinia, że to tylko mężczyzna powinien nawiązywać kontakt. Tymczasem to nieprawda. Jeśli spontanicznie napiszesz do niego sama z pewnością poczuje się miło. Będzie wiedział, że Ty również o nim myślisz i zależy Ci na tej wiadomości.
 • Pamiętaj o szczegółach. Jeśli wiesz coś o jego pasjach, zainteresowaniach lub marzeniach, nawiąż do nich w wiadomości. Pokaże mu to, że go słuchasz i zwracasz uwagę na to, co dla niego ważne.
 • Skomplementuj go. Mężczyźni tak samo jak my mają kompleksy i często czują się niepewnie. Od czasu do czasu doceniaj jego dobry gust, podkreślaj elementy urody, które ci się podobają. Pamiętaj, żeby być w tym szczerą i nie popadając w przesadę. W przeciwnym razie facet może uznać Twoje pochwały za sztuczne.
 • Zatroszcz się o jego samopoczucie.: Zapytaj o jego dzień i pokaż zainteresowanie jego samopoczuciem. „Jak minął twój dzień? Czy jest coś, czym mogę ci pomóc?” – to proste wiadomości, które pokazują, że Ci zależy.
  Ciągłe kłótnie w związku - co to może oznaczać?

2. Co napisać facetowi, żeby poczuł się ważny?

Każdy z nas od czasu do czasu chce poczuć się ważny i istotny dla drugiej osoby. Szczególnie jeśli mówimy o początkach znajomości lub związku, gdy emocje sięgają zenitu. W jaki sposób możesz pokazać mężczyźnie, że jest dla Ciebie ważny? Jest kilka sprawdzonych sposobów:

 • Wyrażaj wdzięczność. Jeśli facet stara się dla Ciebie, podejmuje wysiłki, dba o Ciebie zauważaj to i doceniaj.
 • Zaskakuj miłymi słowami. Od czasu do czasu wysyłaj niespodziewane wiadomości, które wywołają uśmiech na twarzy.
 • Wykaż zainteresowanie jego osobą. Jako kobiety często mamy tendencję do tego by skupiać się na sobie, swoim życiu i problemach, o których wciąż mówimy nie zostawiając mężczyźnie przestrzeni na to, by mówił o sobie. Zmień to, pytaj o jego sprawy, problemy, daj mu czas na to, by opowiedział o tym co ważne w jego życiu.

kobieta pisze do mezczyzny

3. Co napisać chłopakowi żeby zatęsknił?

Tęsknota jest trudnym uczuciem, jednakże pozwala ono również zachować dynamikę w związku oraz sprawić, że obie strony dążą do kontaktu. Nic więc dziwnego, że czasem zastanawiamy się w jaki sposób możemy podsycić ją w facecie. Pomóc mogą wiadomości:

 • Z opisem Waszego kolejnego spotkania. Powiedz mu jak je widzisz, w co będziesz ubrana, jaki makijaż planujesz. Możesz mieć pewność, że będzie o Tobie myślał i ciężko będzie mu doczekać się kolejnej randki.
 • Opowiedz o swojej tęsknocie. Nie popadając w przesadę i zbyt ckliwe i banalne treści daj znać mu, że również odczuwasz pustkę i nie możesz się doczekać aż znowu go zobaczysz.

4. Co napisać chłopakowi żeby się wzruszył?

Wydawać by się mogło, że faceci nie są sentymentalni. Tymczasem to nie prawda. Emocje odgrywają w ich życiu równie ważną rolę jak w naszym. Dlatego też możesz dostarczyć swojemu mężczyźnie wzruszeń pisząc o:

 • Pierwszym spotkaniu. Przypomnij jak się czułaś, co o nim pomyślałaś, jakie emocje Ci towarzyszyły.
 • Wspólnych intymnych momentach. Opisz jak bardzo były dla Ciebie ważne, co czułaś, jak bardzo cenisz jego zachowanie i to, jak się Tobą zajął.
 • Planach na przyszłość: Wielu mężczyzn, którzy zaangażowali się w relację z kobietą chętnie czytają o planach na przyszłość snutych przez partnerkę. Pamietaj, że nie powinny mieć narzucającego charakteru lecz raczej mieć formę fantazji, którą zrealizujecie wspólnie.