kobieta w rozowym swetrze trzyma sie za brzuch

Jak przyspieszyć okres? 5 prostych sposobów

Niestety, ale zdarza się tak, że miesiączka pojawia się w niezbyt korzystnym momencie. Towarzyszący ból i częste wizyty w łazience mogą nam zepsuć wyjazd wakacyjny, albo ważną uroczystość rodzinną. Czy da się przyspieszyć okres? Jak to zrobić? Sprawdź 5 prostych, a co najważniejsze bezpiecznych sposobów!

Wykorzystaj leki do przyspieszenia okresu

Cykl menstruacyjny rządzi się swoimi prawami, składa się on z licznych faz, jedną z nich jest okres. W tym czasie pojawia się krwawienie, poza tym wiele kobiet odczuwa dokuczliwe bóle w podbrzuszu. Do tego mogą dojść jeszcze inne negatywne objawy, takie jak osłabienie organizmu, mdłości, wymioty, a nawet kiepski nastrój. To wszystko podczas wyjazdu, czy ważnego dnia może być dla nas niezwykle kłopotliwe.

Można za pomocą tabletek hormonalnych przyspieszyć okres. Warto to rozwiązanie skonsultować z lekarzem ginekologiem, by dobrać odpowiednie środki – potrzebne będzie badanie i wywiad. To skuteczna metoda na zmianę daty krwawienia, w której stosuje się leki antykoncepcyjne.

Co ważne nie należy robić przerwy, a więc w czasie miesiączki zaczynamy kolejny blister. To spowoduje, że okres będzie się pojawiał w okresie, w którym nie będą przyjmowane środki farmakologiczne. Należy pamiętać, iż to rozwiązanie sprawdza się tylko i wyłącznie przy tabletkach jednofazowych!

Wiele pań wykorzystuje do przyspieszenia miesiączki zupełnie inne leki, między innymi tabletki z kwasem acetylosalicynowym, albo popularną aspirynę. Jednak trzeba bardzo uważać, bo za duża dawka może mieć poważne konsekwencje, między innymi mocne rozrzedzenie krwi. 1-2 tabletki to maksymalna porcja.

Domowe patenty na przyspieszenie miesiączki

Jeśli nie chcesz stosować środków farmakologicznych, aby przesunąć miesiączkę możesz spróbować kilku domowych patentów. Nie wymagają one zbyt wiele, a naprawdę u sporej części pań przynoszą pożądany efekt. Poniżej znajdziesz 5 najskuteczniejszych rozwiązań, które należy powtarzać regularnie przez kilka dni z rzędu:

  • Aktywność fizyczna – ruch pomoże przyspieszyć okres, do tego dostarczy Ci masę pozytywnych endorfin. Nie przesadzaj jednak z intensywnością i ilością treningów, bo może skończy się to kontuzją, albo przetrenowaniem.
  • Stosunek seksualny może przyspieszyć miesiączkę.
  • Nasaż gorącym strumieniem wody, albo gorąca kąpiel w wannie – uważaj by woda nie była za gorąca, bo może dojść do poparzenia skóry!
  • Okłady termoforem w okolicy podbrzusza – zwróć uwagę na temperaturę wypełnienia, ma być ciepło, a nie gorąco.
  • Kieliszek czerwonego wina – ten napój alkoholowy pomoże Ci się rozluźnić, przyspieszy także okres.
  Jak zatrzymać okres? Skuteczne sposoby na zatrzymanie okresu

Spokojnie możesz połączyć kilka wyżej wymienionych domowych naturalnych sposobów na przyspieszenie okresu, na przykład aktywność fizyczną z kąpielą w wannie, a także z piciem wina. Zachowaj jednak zdrowy rozsądek i nie przesadzaj z niczym! Potrzebne jest tutaj wyciszenie, bo nerwowość może opóźnić krwawienie. Wobec tego się zrelaksuj i odpocznij.

Miesiączka – przygotuj się odpowiednio na czas krwawienia

Bywa i tak, że stres powoduje, że miesiączka się opóźnia. W sytuacji, gdy domowe sposoby zawiodły pozostaje nam się przygotować na nadchodzące krwawienie. Do wakacyjnej torby zatem należy zabrać środki higieniczne, takie jak podpaski oraz tampony, poza tym przydadzą się chusteczki do higieny miejsc intymnych. Warto też pomyśleć o spakowaniu środków przeciwbólowych.