znudzona kobieta na randce

Jak poznać ciekawego faceta? 15 sprawdzonych sposobów

Jak poznać chłopaka? To pytanie zadaje sobie wiele samotnych kobiet. Ty także? Mamy dla Ciebie aż 15 sprawdzonych sposobów!

Jak poznać ciekawego faceta? nasze kobiece rady

Czasami trudno jest nam kogoś poznać, zwłaszcza nieśmiałym kobietom. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby by spotkać ciekawego faceta. Jak poznać chłopaka? Poniżej znajdziesz 15 przydatnych wskazówek:

 1. Wybierz dobre miejsce – zapomnij o klubach i o dyskotekach poszukaj swojego wybranka gdzie indziej. Jeśli lubisz sport to siłownia będzie idealna, bo facet będzie miał prawdopodobnie podobne zamiłowanie co Ty. Gdy interesujesz się nauką języków zapisz się na kurs bądź na lekcje, tak naprawdę kierując się tym tropem masz milion możliwości. Niepozorna kawiarnia, czy kolejka w sklepie to również dobry pomysł.
 2. Szukaj miejsc, gdzie jest duże skupisko mężczyzn, wtedy masz realną szansę jakiegoś poznać. Siłownia, zajęcia sportowe, restauracje, w których emitują mecz piłki nożnej – wbrew pozorom takich lokalizacji jest więcej niż Ci się wydaje.
 3. Wychodź ze znajomymi – zyskasz otoczenie ludzi, przy których czujesz się swobodnie, poza tym nie będziesz wyglądać na desperatkę. Dodatkowe wsparcie pomoże Ci, gdy jesteś nieśmiała. Co więcej może znajomy przedstawi Cię ciekawemu facetowi, którego zna od dawna, a spotkaliście go przez przypadek.
 4. Odważ się wychodzić do różnych miejsc, czy nawet zmienić drogę powrotną do domu. To daje Ci możliwość spotkania kogoś nowego całkiem przypadkowo.
 5. Otwórz się na ludzi. Siedzenie w czterech ścianach nie sprawi, że na Twojej drodze pojawi się ciekawy facet. Szukaj okazji do poznawania ludzi i świata.
 6. Nie bój się zagadać jako pierwsza, czy uśmiechnąć do nieznajomego faceta. Dasz w ten sposób zielone światło mężczyźnie. Na początku może być Ci trudno, jednak pamiętaj, że praktyka czyni mistrzem, również w kwestii flirtu.
 7. Zadbaj o siebie zarówno o wygląd, jak i o ubiór, dzięki temu zyskasz większą pewność siebie, i będziesz śmielsza w kontaktach z płcią przeciwną. Pamiętaj jednak, aby nie zmieniać się na siłę, bo fałsz szybko wyjdzie na jaw. Swobodny strój podkreślający atuty sylwetki oraz odpowiedni makijaż uwydatnią Twoje piękno.
 8. Wyluzuj się – dobry humor to podstawa, gdy wyruszasz na podryw. Symboliczna ilość alkoholu wielu pomaga przełamać lody, tak samo jak sukienka, w której czujemy się piękne.
 9. Przygotuj się – dobrze przemyśleć sobie kilka scenariuszy rozmowy, dzięki temu w realu będzie nam dużo łatwiej nawiązać ciekawą konwersację. Jeśli ułożysz sobie pewne schematy nie będziesz się stresować ani tym bardzo analizować wypowiadanych słów.
 10. Bądź sobą – udawanie kogoś innego na dłuższą metę się nie uda. Tylko naturalność i autentyczność się obroni. Pokaż się z jak najlepszej strony.
 11. Nie bądź desperatką – spotkanie na kawę, czy spacer nie traktuj, jak ostatniej szansy. Daj czas relacji na rozwinięcie, przecież nie każda znajomość z mężczyzną musi kończyć się związkiem. Nowy przyjaciel, czy kolega i tak może dużo wznieść do Twojego życia.
 12. Dobrze się rozglądaj – czasami stary znajomy, czy chłopak, którego codzienne spotykamy w autobusie może okazać się wartościową i godną uwagi osobą. Miej oczy szeroko otwarte!
 13. Wakacje – często słyszy się o wakacyjnych miłościach. Letni klimat, odpoczynek i luz sprzyjają miłej atmosferze. Piękny plener to wręcz wymarzone miejsce na randkę. Być może okaże się, że w czasie urlopu spotkasz kogoś ze swojej okolicy i później będziecie mogli kontynuować znajomość.
 14. Koncerty to świetne miejsce na spędzenie fajnych chwil, a także poznanie drugiej połówki. Wesoły klimat pomaga w nawiązywaniu relacji, poza tym jeśli jesteście w tym samy miejscu to macie podobne zainteresowanie, a więc automatycznie pojawia się temat do rozmowy, czy do zaczepienia drugiej osoby.
 15. Randka w ciemno z nowo poznanym chłopakiem w aplikacji randkowej bądź na którymś z popularnych kanałów social media to coraz częstsze zjawisko. Osoby nieśmiałe w sieci mają prościej nawiązać relację. Pamiętaj jednak, aby umówić się w miejscu publicznym to zapewni Ci bezpieczeństwo.
  Kiedy romans przeradza się w związek lub miłość?

Poznaj ciekawego faceta! Podsumowanie

Nie należy nikogo skreślać na początku znajomości, niektórzy są nieśmiali, albo trzymają w pierwszej chwili dystans.

Dopiero po kilku spotkaniach, czy rozmowach możesz dowiedzieć się więcej o danej osobie. Bywa, że pierwsze wrażenie jest mylne, a człowiek zyskuje przy bliższym poznaniu.

Tak naprawdę poznać chłopaka można wszędzie bez względu na miejsce i okoliczności. Liczy się otwartość, pozytywne nastawienie oraz pewność siebie.