kobieta i mezczyzna na randce

Jak powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba? 10 sprawdzonych sposobów

Kobiety często zastanawiają się, czy powinny i w jaki sposób zasygnalizować mężczyźnie, że wpadł im w oko. Ty też masz taki problem? Nie wiesz, jak powiedzieć chłopakowi, że  Ci się podoba? Podpowiadamy aż 10 sposobów, jak to zrobić!

Jak powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba?

Jeśli jakiś chłopak Cię zainteresował musisz mu dać o tym znać. Dlaczego? Nie każdy bowiem jest w stanie dostrzec to sam, albo waha się, czy aby na pewno sygnały, które do niego wysyłasz są jasne. Na szczęście liczne znaki potwierdzą go w przekonaniu, że wpadł Ci w oko. Co zatem zrobić? Poniżej znajdziesz 10 sprawdzonych sposobów:

1. Zadbaj o swój wizerunek

nie da się ukryć, że panowie są wzrokowcami. Nie staraj się jednak zmieniać diametralnie o 360 stopni tylko i wyłącznie ze względu na faceta.

Wystarczy wprowadzić drobne poprawki, na przykład odświeżyć kolor włosów, czy bardziej podkreślać piękne oczy. Bądź najlepszą wersją siebie, nie udawaj kogoś kim nie jesteś, bo to prędzej, czy później się wyda.

Nawet lekka metamorfoza może Ci pomóc. Jak? Zadbana kobieta jest pewniejsza siebie, czuje się piękniej, poza tym to pozwala pozbyć się również pewnych kompleksów i porównywania z innymi kobietami.

2. Naturalny flirt

Flirtuj według wielu badań komunikaty niewerbalne działają na panów mocniej niż sam wygląd. Mowa ciała, gesty, wzrok – to wszystko ma znaczenie. Aczkolwiek pewne wymuszone zachowania, takie jak ciągłe trzepotanie rzęsami, albo nerwowe poprawianie włosów wyda się sztuczne, a nawet groteskowe.

Facet może uznać Cię wtedy za głupiutką. Co robić? Kontakt wzrokowy, przypadkowa bliskość i uśmiech oraz kobiecy sposób poruszania się działa zdecydowanie lepiej. To naturalne, subtelne oznaki, że jesteś mężczyzną zainteresowana. Spontaniczne reakcje są najlepsze!

  Kiedy związek nie ma sensu? 10 oznak rychłego rozstania

3. Uśmiechaj się!

On mówi więcej niż słowa. Pamiętaj, że wesołe i uśmiechnięte osoby są lepiej odbierane przez otoczenie. Taki mały gest nie kosztuje Cię wiele, a zobaczysz, że naprawdę działa.

4. Zmniejsz dystans

Skróć dzielący was dystans, ale zrób to z głową by nie wystraszyć chłopaka, albo nie dać mu zupełnie innych sygnałów. Postaw na proste, ale naturalne gesty, między innymi usiądź obok niego odrobinę bliżej niż zawsze, usuń okruszki z jego ramienia bądź przez przypadek dotnij jego dłoni. To są oczywiste sygnały, że starasz się do niego zbliżyć. Pokonanie dystansu fizycznego pozwala wam poczuć  się w swoim towarzystwie swobodniej.

5. Wzbudź w mężczyźnie zainteresowanie

nie bądź nachalna w swoich działaniach. Adoruj faceci to uwielbiają, ale nie przesadzaj. Pokaż, że masz zainteresowania, jesteś wartościową dziewczyną, z którą można porozmawiać na wiele ciekawych tematów. Osobisty profil na kanałach social media bywa pomocny.

Mężczyzna, dzięki temu czegoś się o Tobie dowie. Nie staraj się na siłę tworzyć pozorów, bo zamiast sobie tym pomóc to zaszkodzisz, bo na przykład uzna Cię za wulgarną. Stylizacja, fryzura, poza, otoczenie – każdy aspekt na zdjęciu ma większe znaczenie niż myślisz.

6. Dowiedź się o facecie wszystkiego

To może być okazja, aby spotkać go przypadkiem w jego ulubionym miejscu, albo zainicjować wspólne wyjście, na przykład na film jego ukochanego reżysera. Wybadaj dobrze grunt, a gwarantujemy, że tematów do rozmów wam nie zabraknie.

Słuchaj co mówi facet, w ten sposób pokażesz zainteresowanie, a także dasz mu do zrozumienia, że Ci się podoba. Mężczyzna zauważy, że się nim interesujesz i skupiasz uwagę na jego osobie.

7. Przejmij inicjatywę

Nie bój się zaczepić mężczyzny, jako pierwsza. Napisz, zadzwoń, albo skomentuj jego zdjęcie bądź relacje w social mediach. Daj mu subtelny znak, że nie jest Ci obojętny. Okazji do wykonania pierwszego kroku jest więcej niż myślisz.

  20 gotowych opisów na Tindera dla faceta

Czasami, gdy będziesz zwlekać jakaś odważniejsza dziewczyna może Cię uprzedzić i poderwać go. Nie odbieraj sobie szansy na okazanie zainteresowania. Nie ma co odkładać – trzeba działać!

8. Nie bój się pokazywać emocji

Bądź sobą, taką jak jesteś na co dzień. Zapomnij o schematach, gdzie dziewczyna ma być tajemnicza i niedostępna. Kluczem do zbudowania prawdziwej relacji jest szczerość oraz otwartość na drugą osobę.

9. Bądź zabawna

Dziewczyny z poczuciem humoru są niezwykle seksowne. Żartuj, opowiadaj anegdotki, ponadto pokaż, że masz do siebie dystans. Okazanie, że czujesz się swobodnie w jego towarzystwie będzie dla niego pewnego rodzaju sygnałem.

10. Nie narzucaj się

Nachalna dziewczyna może zniechęcić chłopaka nawet jeśli i on jest nią zainteresowany. Daj mu czas na przemyślenie pewnych zdarzeń, pozwól na chwilę oddechu. Nie osaczaj faceta, bo możesz wyjść na desperatkę. Zrobiłaś krok, poczekaj na jego reakcję.

Czy powiedzieć chłopakowi wprost o tym, że nam się podoba?

Masa dziewczyn ma dość czekania, albo stawiania małych kroków i woli powiedzieć wprost facetowi, że wpadł im w oko. Czy to aby na pewno dobry pomysł? Nigdy nie rób tego na samym początku znajomości, ponieważ na wszystko jest odpowiedni czas. Dużo lepiej poinformować mężczyznę o tym fakcie, gdy się znacie i wiecie o sobie coś więcej. Zrób to, gdy będziecie tylko we dwoje.

Przygotuj sobie grunt do tak poważnej rozmowy, na przykład rzuć kilka komplementów, ale nie słodź za bardzo. Poczekaj na dogodny moment i daj mu jasny komunikat, na przykład powiedz mu sformowanie typu – „Wiesz, bardzo Cię lubię, spodobałeś mi się”. Taka wypowiedź nie pozostawi mu żadnych wątpliwości.

Teraz wystarczy czekać na jego reakcję. Tak naprawdę powiedzenie wprost o tym, że chłopak nam się podoba może spowodować wiele odpowiedzi. Nie jesteś w stanie przewidzieć, jak on na taką informacje zareaguje. I to właśnie strach przed odrzuceniem masę kobiet zniechęca by wykonać tak odważny krok.