Spis treści
Relacje damsko-męskie budzą wiele wątpliwości, a w naszych głowach jest masa znaków zapytania. Jak odróżnić uprzejmość od zainteresowania? Czy to jest w ogóle możliwe? W naszym artykule znajdziesz 12 sygnałów, dzięki którym będziesz w stanie to stwierdzić. Koniecznie go przeczytaj, aby w przyszłości łatwiej to rozróżniać!
Uprzejmość a zainteresowanie – jak je odróżnić?
Przysłowiowa chemia nie pojawia się zawsze, a bez niej trudno o coś więcej, gdy chodzi o znajomość kobiety i mężczyzny. Bez przyciągania, a także zaangażowania relacja nie ma szans na przeistoczenie się w związek. Jak odróżnić uprzejmość od zainteresowania? Trzeba się bacznie przyglądać zachowaniu danej osoby, ponieważ ono bardzo dużo zdradza. Na co zwrócić uwagę? Skup się na tym co i w jaki sposób mówi, do tego na znakach niewerbalnych wysyłanych przez jej ciało. To klucz do odkrycia intencji!
Uprzejmość powoduje, że człowiek jest zwyczajnie miły względem innych, bo nie chce zrobić przykrości nikomu. Dodatkowo zachowuje się w stosunku do wszystkich kulturalnie, dlatego też nie będzie nieelegancko „spławiać”. Natomiast zainteresowanie to coś innego, bowiem kobieta bądź mężczyzna jest zaciekawiony i stara się lepiej kogoś poznać. Robi wszystko, aby się do danej osoby zbliżyć. Wtedy widać naprawdę chęci, otwartość i zaangażowanie. Tego zdecydowanie będzie brakować w znajomości budowanej na zwykłej uprzejmości.
12 sygnałów, które pomogą odróżnić uprzejmość od zainteresowania
Uprzejmość oraz zainteresowanie bywa niekiedy ze sobą mylona, bo wbrew pozorom pewne znaki są do siebie dość podobne. Bardzo łatwo wtedy o błędną interpretacje czyiś intencji. Dobrze nauczyć się to skutecznie rozdzielać, dzięki temu można uniknąć wielu nieporozumień, które mogą z tego powstać. Jak odróżnić uprzejmość od zainteresowania? To jest możliwe, choć wymaga głębszej analizy wielu zachowań. Poniżej znajdziesz 12 sygnałów, które rozwieją Twoje wszelkie wątpliwości:
1. Unikanie spotkań w cztery oczy to wyraźny sygnał, że dana osoba nie jest zainteresowana.
2. W gronie znajomych chętnie oddala się tylko z Tobą, aby chwilę pobyć razem – to jasne, że jest zainteresowana czymś więcej niż zwykłą znajomością.
3. Szukanie bliskości fizycznej niby przypadkowo świadczy o zainteresowaniu. Każda okazja jest dobra, aby chociaż na chwilę się zbliżyć Tego absolutnie nie będzie w przypadku uprzejmości!
4. Tłumaczenie z pewnych sytuacji jest częstym zjawiskiem, gdy ktoś jest zainteresowany. Zdecydowanie nie będziemy tego robić, gdy dana osoba nas w żaden sposób nie pociąga.
5. Nie rozwija tematu pomimo zadawania pytań, bo jest tylko uprzejmym człowiekiem.
6. Rozmowa, która nic nie wnosi i jest dość „oschła” to ewidentny znak, że nie ma zainteresowania, ponieważ to wyłącznie oznaka uprzejmości.
7. Po przerwanej konwersacji nie ma chęci na jej wznowienie, dlatego że toczyła się ona tylko i wyłącznie, bo druga osoba była dla nas miła.
8. W czasie rozmowy jedna ze stron nie jest na niej w pełni skupiona, co więcej, wzrokiem ucieka, bo jej nie przyciągasz. Utrzymuje dialog tylko ze względu na dobre wychowanie.
9. Mowa ciała zdradza, że się człowiek dystansuje. Dodatkowo może zmieniać ton głosu, a nawet mówić o swoich wadach specjalnie, aby ktoś stracił zainteresowanie. To jest jasny komunikat, że ta znajomość nie jest ważna.
10. W czasie spotkań towarzyskich dana osoba chętnie utrzymuje konwersacje z innymi. Nie zaczepia Cię, a nawet unika kontaktu – to znak, że bywa dla Ciebie miła, nic poza tym.
11. Kiedy rozmowy lub spotkanie kończą się szybko to nie spodziewaj się, że ta znajomość przerodzi się w coś więcej. Ktoś zachowuje się kulturalnie, ale unika dalszej konwersacji.
12. Osoba miła nie inwestuje w znajomość tyle samo co ta zainteresowania. Widać wyraźne dysproporcje w poświęcanej uwadze.
Czy uprzejmość może przerodzić się w zainteresowanie?
Wiele osób zastanawia się, czy zwykła uprzejmość z czasem może przerodzić się w zainteresowanie. Odpowiedź nie jest prosta, bo tak naprawdę wszystko zależy od człowieka. Czasami bliższe poznanie sprawia, że koleżeńska znajomość przekształca się w coś więcej.
Chcesz, aby uprzejmość przerodziła się w zainteresowanie? Nie zmieniaj nastawienia, ale postaw na inną taktykę. Jaką? Wokół jest masa ciekawych osób, z którymi możesz nawiązać relacje. Wzbudzenie zazdrości powoduje niekiedy, że postawa drugiej strony się zmienia.
Trzeba pamiętać, że bywa tak, że ktoś udaje jedynie zainteresowanie, ponieważ:
- chce się w ten sposób dowartościować
- tak zabija swój wolny czas, bo nie ma w zasadzie nic lepszego w planach
- potrzebuje kogoś do pomocy, a akurat Ty jesteś zainteresowany, więc w pewien sposób wykorzystuje intencje, aby na tym zyskać.
Oczywiście czasami warto spróbować zawalczyć o zainteresowanie drugiej osoby, aczkolwiek gdy widzimy kompletny brak chęci, niedostępność i „zabawę uczuciami” to lepiej sobie odpuścić. Na siłę nie uda się niczego prawdziwego zbudować, do tego toksyczna relacja może Ci bardziej zaszkodzić niż myślisz.
Dziennikarka, blogerka – pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.