Spis treści
Henna od dawien dawna jest używana w kosmetologii. To tani, naturalny sposób na koloryzację. Henna pudrowa, a zwykła – co je różni? Jaką wybrać? Jeśli masz wątpliwości to koniecznie sprawdź nasz artykuł!
Henna pudrowa – co to jest?
Henna pudrowa to sproszkowany proszek roślinny uzyskany z liści oraz pędów Lawsonia inermis L, czyli lawsonii bezbronnej. Nie wpływa ona na zmianę naturalnego odcienia włosków. Naturalnie podkreśla brwi, a co ważne dodatkowo je odżywia.
Proszek henny pudrowej miesza się z wodą i wychodzi pasta koloryzacyjna. To naturalny preparat barwiący zarówno włoski, jak i skórę.
Na czym polega zwykła henna?
Zwykła henna również powstaje z liści oraz pędów Lawsonia inermis L, czyli lawsonii bezbronnej. Dodaje się do niej różne barwniki, głównie pochodzenia naturalnego, między innymi indygowiec barwierski, czy ekstrakt z agrestu indyjskiego. Bywa jednak też tak, że zamiast tego pojawiają się chemiczne zamienniki.
Henna klasyczna po wymieszaniu z ciepłą wodą lub z kilkoma kroplami developera 3% tworzy koloryzacyjny barwnik. W zależności, od tego jaki efekt chcemy osiągnąć trzymamy ją krócej bądź dłużej na włoskach.
Zalety i wady henny pudrowej
Zabieg henny pudrowej tak, jak każdy inny ma swoje plusy, jak i minusy. W tym przypadku zaletą jest to, że:
- łączymy koloryzacje z odżywieniem
- nie niszczymy kosmyków brwi, wręcz przeciwnie, wzmacniamy
- to naturalna metoda
- efekt utrzymuje się długo, dużo dłużej niż po klasycznej hennie
- uzupełniamy ewentualne ubytki w łuku brwiowym
- gama kolorów jest spora, dlatego każda kobieta bez problemu znajdzie idealny odcień dla siebie
- może być od razu geometria brwi, a więc nadajemy pożądany kształt.
Zyskujemy zatem piękne, wymodelowane brwi, które są idealnie dopasowane do naszej urody. Dodatkowo włoski są lśniące, a także widocznie ładniejsze. Niestety, ale mamy też drobne minusy, dlatego że henna może uczulać, wobec tego test alergiczny jest konieczny. Jeśli prawidłowo zostanie dobrany kształt oraz kolor to tak naprawdę nie ma wad tego zabiegu.
Wady i zalety zwykłej henny
Klasyczna henna to stary sposób na przyciemnienie brwi. To tani patent na zmianę wyglądu włosów i to aż na kilka tygodni. Kolejnym plusem jest to, że:
- zapominamy potem o makijażu brwi
- to naturalny sposób, o ile nie dodano tu chemicznych składników do preparatu
- to prosta metoda, którą bez problemu można wykonać w domu.
Niestety, ale regularne wykonywanie henny może powodować osłabienie włosków. Tu podobnie, jak w przypadku typu pudrowego zaleca się zrobienie testu alergicznego, a więc próby w celu wykluczenia ewentualnych niepożądanych reakcji. Minusem jest zły dobór koloru i kształtu łuku brwiowego, zazwyczaj włoski są za ciemne, a co za tym idzie przerysowane.
Henna pudrowa a zwykła – czym się różnią?
Henna pudrowa, a zwykła? Która z nich jest lepsza? Obie się od siebie delikatnie różnią. Poniżej znajdziesz zestawienie odmiennych cech:
- henna pudrowa wytrzymuje dłużej niż klasyczna, bo znika dopiero po około 3 tygodniach ze skóry, a po 8 z włosków, gdzie tradycyjna ma trwałość miej więcej 1-3 tygodni
- przy hennie pudrowej wykonywana jest geometria brwi, a więc nadaje się im odpowiednią formę, ponadto dba o wypełnienie
- zabieg henny pudrowej trwa 60-80 minut, a tradycyjnej dużo krócej bowiem tylko 15-20 minut
- sam proces aplikacji henny się różni, bo w hennie pudrowej aż kilkukrotnie nakłada się preparat barwiący
- henna pudrowa nie tylko barwi włoski, ale przede wszystkim je odżywia i powoduje, że stają się czasem gęstsze, klasyczna – osłabia
- klasyczna henna prezentuje się mniej naturalnie niż ta metodą pudrową
- henna pudrowa ma dużo bogatszą paletę barw niż ta klasyczna, więc łatwiej dobrać właściwy odcień
- henna pudrowa jest mniej inwazyjna niż tradycyjna, bo jedynie oblepia włoski, a nie wnika w ich głąb.
Henna pudrowa, a zwykła są zupełnie inne, choć mają pewne wspólne elementy. W salonie kosmetycznym, jak i samodzielnie w domu możesz wykonać oba zabiegi. W sklepach znajdziesz sporo produktów do koloryzacji na bazie henny.
Dziennikarka, blogerka – pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.