szampon w kostce

Najlepsze szampony w kostce – zadbaj o swoje włosy i ekologię!

Ekologiczne rozwiązania cieszą się w dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością. Jednym z nich są właśnie szampony w kostce. Są naturalne, łatwe w użytku, a co najważniejsze, pozwalają zminimalizować generowanie odpadów. To doskonała alternatywa dla zwykłych szamponów w dużych plastikowych butelkach. Sprawdźmy jak wybrać dobry szampon w kostce. 

Szampony w kostce — jakie mają zalety?

Szampony w kostce są obecnie prawdziwym hitem. I jest tak nie przez przypadek. Produkty te mają wiele zalet, które sprawiają, że stały się realną konkurencją dla płynnych szamponów, które tak dobrze znamy. Pierwszą z ich mocnych stron jest to, że przeważnie takie szampony wykonuje się z naturalnych składników. Przez to też są w pełni bezpieczne dla skóry i niezwykle delikatne dla włosów.

Taki rodzaj produktu do mycia włosów jest też niezwykle wygodny – zarówno w użyciu, jak i przechowywaniu. Zajmuje bardzo mało miejsca, przez co doskonale sprawdza się w podróży. A co najważniejsze, starcza na bardzo długi czas. Jeden szampon w kostce to spokojnie kilka miesięcy mycia. Można więc dzięki temu sporo zaoszczędzić.

Nie można ominąć także tego, że kosmetyk w formie kostki jest niezwykle przyjazny środowisku. Takie szampony pakowane są przeważnie w papier lub tworzywa biodegradowalne, dzięki czemu nie pozostawiają po sobie żadnego śladu. Zero plastiku, zero opakowań i zero problemu!

Jaki szampon w kostce wybrać?

Dawniej szampony w kostce można było kupić właściwie jedynie w sklepach z produktami naturalnymi. Można powiedzieć, że były to raczej wyroby rzemieślnicze. Wiadomo było więc, że właściwie każdy taki szampon ma dobry i naturalny skład. Dziś natomiast ich popularność znacznie wzrosła, przez co dostępność też jest znacznie większa. Obecnie nawet popularne marki komercyjne mają w swych kolekcjach takie szampony. Jednak wbrew pozorom nie ułatwia to wcale sprawy osobom, które chcą kupić szampon w kostce. Niestety, lecz wśród kosmetyków znajduje się dziś sporo wyrobów bardzo słabej klasy, które nie mają dużo wspólnego z pierwowzorami.

  Jaki makijaż do różowej sukienki? Sprawdzone propozycje

Jak więc wybrać naprawdę dobry szampon w kostce? Przede wszystkim warto stawiać tu na sprawdzonych producentów, którzy od lat tworzą naturalne kosmetyki. Świetnym wyborem będą na przykład szampony w kostce marki Shaushka. Mają naturalny skład i są dostępne w wielu wariantach, dzięki czemu można dopasować je do potrzeb włosów i skóry głowy.

Szampon do włosów suchych, cienkich, z łupieżem — czyli jak dopasować szampon do rodzaju włosów?

Wybierając szampon, warto wziąć pod uwagę typ włosów oraz potrzeby skóry głowy. Dzięki temu będzie można dopasować produkt, który pozytywnie wpłynie na wygląd fryzury, a także kondycję samych kosmyków. Do włosów przetłuszczających się świetnie sprawdzą się szampony z dodatkiem lawendy, goździków, czy pokrzywy. Do włosów cienkich, suchych i zniszczonych wybierzmy natomiast produkt bogaty w naturalne oleje, które skutecznie odżywią kosmyki.

Szampony w kostce — jak stosować?

Sposób użycia szamponu w kostce jest na samym początku dla większości osób sprawą dość tajemniczą. Jak więc umyć włosy kostką? Okazuje się, że jest to niezwykle proste. Wystarczy wciąć kosmetyk do rąk i lekko zmoczyć i następnie potrzeć o dłonie, by uzyskać pianę. Tę z kolei należy już po prostu nałożyć bezpośrednio na skórę głowy i wmasować. W razie potrzeby czynność można powtórzyć, aż do uzyskania satysfakcjonującego spienienia. Po użyciu kostkę warto umieścić w pojemniku, w którym nie będzie miała dostępu do wody.