Henna pudrowa w domu – jak samemu zrobić zabieg?

Nie musisz iść do kosmetyczki, aby zadbać o łuk brwiowy i wykonać jego stylizację, a nawet koloryzacje. Henna pudrowa w domu jest dużo tańsza, a może wyglądać równie dobrze co ta zrobiona w salonie urody. Jak samemu wykonać taki zabieg? O czym pamiętać? Sprawdź koniecznie instrukcję krok po kroku!

Henna pudrowa – co to jest?

Henna pudrowa to sproszkowany proszek roślinny uzyskany z liści oraz pędów Lawsonia inermis L, czyli lawsonii bezbronnej. Nie wpływa ona na zmianę naturalnego odcienia włosków. Daje ona efekt tatuażu na skórze, który wytrzymuje kilka tygodni.

Henna pudrowa jest to popularny, nowoczesny zabieg kosmetyczny, a dokładnie metoda koloryzacji oraz stylizacji włosków brwi. To będzie dobra alternatywa dla klasycznej henny, bo daje dużo subtelniejszy i trwalszy efekt. Może być spokojnie również zamiennikiem makijażu permanentnego. Naturalnie podkreśla brwi, a co ważne dodatkowo je odżywia. Henna pudrowa brwi w domu, czy w salonie? Obie opcje cieszą się sporą popularnością.

Jakie kosmetyki przygotować do henny pudrowej w domu?

W sklepach znajdziesz kilkanaście propozycji, gdy chodzi o hennę pudrową do brwi. Należy jednak pamiętać iż paleta barw jest dużo mniejsza niż w przypadku preparatów dostępnych w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Mamy bowiem tu jedynie kilka tonów, zazwyczaj ciemny oraz jasny.

Do wykonania henny pudrowej musisz mieć odpowiedni środek i odrobinę wody, aby stworzyć z tego koloryzującą pastę, do tego dodatkowo niezbędne będzie przygotowanie kilku innych rzeczy, między innymi:

 • tłustego kremu do zabezpieczenia skóry
 • grzebyczka do brwi lub szczoteczki, aby je przeczesać
 • pędzelka bądź szczoteczki do nakładania pasty z henny
 • kredki do wyrysowania łuku brwiowego i narzędzi do regulacji włosków, na przykład pęsety
 • mydła i ciepłej wody do usunięcia henny pudrowej.
  Cellulit - czym jest oraz w jaki sposób się go pozbyć?

kobieta z brwiami po hennie

Henna pudrowa – jak zrobić w domu? Krok po kroku

Henna pudrowa w domu jak zrobić? Procedura wygląda bardzo podobnie do profesjonalnego zabiegu w salonie. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku:

 • na początku oczyszcza się dokładnie skórę oraz włoski, czyli wykonuje demakijaż i odtłuszczenie – to ważny element, bo ma znaczenie, gdyż na źle przygotowanej skórze henna trzyma się dużo krócej
 • wyznacza się zarys łuku brwiowego i zabezpiecza włoski wokół tłustym kremem, dzięki temu nie będą one poddane koloryzacji
 • nakłada się hennę pudrową (mieszasz proszek z wodą – dokładnie, aby nie było grudek!) za pomocą pędzelka aplikujesz pastę na całej długości, czekamy 20 minut
 • po wyschnięciu pierwszej warstwy nakłada się drugą, chodzi o wypełnienie niedociągnięć, czy ewentualnych plamek
 • po odczekaniu 10 minut przechodzi się do zmywania henny pudrowej – wyczesuje się dokładnie włoski, potem dopiero zmywa zwilżonym wacikiem kosmetycznym z wodą i mydłem
 • na koniec nadaje się ostateczny kształt, a więc pozbywa się niechcianych włosków – wykorzystuje się, do tego pęsetę, pastę cukrową, albo nić
 • w samym finale zaleca się aplikację olejku roślinnego, który ma za zadanie utrwalić zabieg, jak również odżywić włoski i nadać im piękny połysk.

Zawsze wykonaj wcześniej próbę uczuleniową, aby wykluczyć ewentualne powikłania, jakie może spowodować henna pudrowa. Zrób to 48 godzin wcześniej.

Henna pudrowa w domu czy w salonie – na co postawić?

Henna pudrowa w domu z pewnością będzie kosztować nas mniej niż wizyta w salonie, bowiem płacimy tylko za preparat. Jednak brak wprawy może mieć poważne konsekwencje. Złe wyrysowanie łuku brwiowego, nierówno aplikacja, czy też za długie trzymanie środka – to wszystko skutkuje tym, że henna pudrowa w domu nie wyjdzie, jak byśmy chcieli. Wtedy można się ratować kosmetykiem do demakijażu, czy pianką do golenia. To pomoże delikatnie rozjaśnić pigment.

  15 zalet małych piersi - ciesz się tym co masz!

W profesjonalnym salonie kosmetycznym mamy pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony w sposób bezpieczny i właściwy. Dzięki temu nasz łuk brwiowy będzie wyglądać pięknie. Same nadanie odpowiedniego kształtu rodzi masę problemów, podobnie jak jego wypełnienie.

Jak dbać o brwi po domowej hennie pudrowej?

Po hennie pudrowej trzeba pamiętać o przestrzeganiu kilku prostych zasad, dzięki temu będziemy dłużej cieszyć się pięknym łukiem brwiowym. Ważne jest:

 • aby przez 24 godziny od chwili wykonania nie stosować w okolicy brwi żadnych kosmetyków do makijażu
 • unikanie dotykania, pocierania i innych ruchów w okolicy pomalowanych włosków
 • aby unikać mycia głowy przez 24 godziny od zabiegu, jeśli decydujemy się na to warto zabezpieczyć włoski przed wodą i szamponem bądź przed odżywką
 • unikanie na początku wizyt na basenie oraz w saunie
 • ograniczanie kontaktu ze słońcem.

Trzymanie się do wytycznych pozwoli na cieszenie się z koloryzacji przez dłuższy czas. Pierwsze 24 godziny są wręcz kluczowe!

Zaleca się stosować na hennę pudrową odżywczy olejek, który przedłuży trwałość zbiegu, choć również nawilży i wygładzi brwi. Aplikuje się go po każdym umyciu twarzy. Pielęgnacja pozabiegowa ma wpływ na trwałość, zupełnie tak jak rodzaj cery, cykl regeneracji naskórka, a także używane kosmetyki.