Jak zrobić fale na włosach?

Kręcone kosmyki doskonale sprawdzają się nie tylko na wielkie wyjścia, ale również na co dzień. Jak zrobić fale na włosach? Jakich narzędzi użyć? Podpowiadamy!

Jak zrobić fale? Instrukcja krok po kroku

Bez względu na wybór typu urządzenia do kręcenia włosów musisz zawsze wykonać te same kroki.

1. Zabezpiecz kosmyki termoochronnym preparatem. Rób to zawsze przed suszeniem!

2. Podziel włosy na równe pasma. Przypnij poszczególne partie spinkami lub zwiąż gumką.

3. Kręcenie loków bądź fal zacznij od samego dołu. Przesuwasz się stopniowo ku górze, w stronę twarzy. Pojedyncze pasma nawijasz na wybrane akcesorium.

4. Delikatnie rozluźnij skręt palcami, ale zrób to dopiero jak włosy ostygną.

5. Wykończ fryzurę sprayem teksturującym, albo innym podobnym środkiem dla utrwalenia efektu, na przykład lakierem.

Fale prostownicą i lokówką. Jak je zrobić?

Klasycznie włosy kręci się oczywiście za pomocą lokówki. To szybki i banalnie prosty sposób na efektowną fryzurę. Pamiętaj, że im mniejsza jest średnica urządzenia tym skręt będzie zdecydowanie mocniejszy.

Jak używać? Nawijasz poszczególne pasma na rozgrzany przyrząd. Przy zwykłym modelu kosmyki stopniowo przesuwasz z grubszej części na cieńszą, w ten sposób powstaną naturalne fale na głowie. Można to robić i od zewnątrz, i od wewnątrz.

Jeśli chcesz osiągnąć burzę loków to włosy od połowy głowy powinny znaleźć się tylko na cienkiej końcówce. Przy stożkowej lokówce natomiast zakręcasz kosmyki w dowolnym miejscu. Można również rozpocząć stylizację od czubka włosów zostawiając proste końcówki. Jak widać przy pomocy lokówki można stworzyć wiele wariantów loków oraz fal!

  Najlepsze zabiegi dla kobiecej urody - poznaj nasze TOP 5

Jeśli nie lokówka to może prostownica? Tak, ten typ urządzenia też umożliwia nam osiągnięcie skrętu. W jaki sposób to się uda? Tu również zabezpieczasz kosmyki preparatem, a następnie dzielisz na partie.

Jedno pasmo umieszczasz między płytkami i przyciskasz, dopiero potem nawijasz na zewnętrzną stronę sprzętu. Stopniowo przesuwasz prostownicę ku dołowi. Na końcu przytrzymujesz nieco dłużej, aby końcówki też się fantazyjnie skręciły.

Loki i fale na włosach – jak utrzymać efekt przez dłuższy czas?

Masz już piękne loki lub fale na włosach dobrze byłoby je odpowiednio zabezpieczyć. Warto o tym pomyśleć wcześniej. Przed użyciem wałków lub suszeniem zaaplikuj na kosmyki piankę, dzięki której uzyskasz lepszy skręt.

Dobrze jest też użyć środek termoochronny, zwłaszcza gdy decydujemy się na korzystanie z urządzeń elektrycznych. Po stworzeniu burzy loków bądź naturalnych fal utrwal uczesanie lakierem. Nie nakładaj jednak go zbyt wiele, bo posklejasz włosy, a nawet je obciążysz.

Na rynku są też specjalne pudry (dodatkowo dodają objętości) i inne preparaty przedłużające żywotność skrętu. Te wszystkie kosmetyki chronią fryzurę przed chlapnięciem, wilgocią, utratą sprężystości, a także przed wiatrem.

Narzędzia pomocne podczas robienia fal i loków na włosach

W domowym zaciszu można w kilka minut samodzielnie wykonać fale i loki na włosach. Do stworzenia takiej fryzury należy użyć odpowiednich narzędzi. Jakich?

1. Wałków z rzepami i papilotów – to stara oraz sprawdzona metoda. Mokre kosmyki nawijasz na te niewielkie akcesoria. Zasada jest prosta – czekasz aż dokładnie włosy wyschną, mogą naturalnie lub przy pomocy suszarki. Na koniec zdejmujesz wałki lub papiloty, i to wszystko.

2. Termoloków – zamiast klasycznych wałków, czy papilotów można postawić na termoloki. Nagrzane wałki pozwalają uzyskać piękne fale na włosach, jak i loki w zaledwie parę minut.

  Brzoskwiniowy blond (blorange) - komu pasuje i jak go uzyskać?

3. Prostownicy – to urządzenie do prostowania włosów świetnie nadaje się także do kręcenia. W zależności od modelu oraz grubości pasm utrzymamy nieco inny efekt.

4. Lokówki, dzięki niej szybko zrobisz modne fale oraz loki. Rozmiar skrętu włosów zależy przede wszystkim od grubości używanego sprzętu.

5. Suszarki z dyfuzorem to również niezawodny patent na „wyczarowanie” loków, a także fal. Właścicielki kręconych włosów z ich pomocą podkreślą naturalny skręt.

6. Ostatnia opcja to kosmetyki. Na rynku są szampony, odżywki, pianki i inne środki, które zaaplikowane na włosy w przypadku kręconych kosmyków w naturalny sposób podkręcą fale na włosach.

Natomiast przy stosowaniu urządzeń elektrycznych „wyczarują” je. Pamiętaj, że preparaty termoochronne zabezpieczą przed wysoką temperaturą!