Spis treści
Brwi stanowią oprawę dla oczu. To ważny element w makijażu, choć sporo kobiet o tym zapomina. Henna pudrowa staje się coraz bardziej popularna. Jak ją zrobić? Ile się utrzymuje? W naszym artykule znajdziesz wszystkie szczegóły dotyczące tego zabiegu kosmetycznego!
Co to jest henna pudrowa?
Henna pudrowa to sproszkowany proszek roślinny uzyskany z liści oraz pędów Lawsonia inermis L, czyli lawsonii bezbronnej. Nie wpływa ona na zmianę naturalnego odcienia włosków. To dobre rozwiązanie dla osób, które:
- chcą przyciemnić włoski
- szukają naturalnych rozwiązań
- mają uczulenie na klasyczną hennę, która zawiera sztuczne dodatki
- chcą uzyskać kolor włosków, jak najbardziej zbliżony do swoich kosmyków
- chcą zadbać nie tylko o wygląd, ale i o kondycję włosków.
Henna pudrowa jest to popularny, nowoczesny zabieg kosmetyczny, a dokładnie metoda koloryzacji oraz stylizacji włosków brwi. To będzie dobra alternatywa dla klasycznej henny, bo daje dużo subtelniejszy i trwalszy efekt. Może być spokojnie również zamiennikiem makijażu permanentnego. Naturalnie podkreśla brwi, a co ważne dodatkowo je odżywia. Coraz więcej salonów kosmetycznych oferuje taką usługę, więc bez problemu wykonasz taki zabieg. Henna pudrowa może być łączona z geometrią brwi, ale nigdy z ich laminacją!
Henna pudrowa – na czym polega?
Henna pudrowa brwi to metoda oparta na naturalny preparacie na bazie roślin, między innymi pojawia się w nim wyciąg z liści indygo i lawsonii bezbronnej. Mamy tutaj ponadto witaminę E i C, minerały, jak i przeciwutleniacze. Nie znajdziemy oksydantu! Co ważne ten preparat ma dużo większą gamę kolorystyczną niż klasyczna henna, również trwałość jest zdecydowanie lepsza.
W przypadku henny pudrowej to nowoczesna metoda, która nie wymaga specjalnych narzędzi, przede wszystkim potrzebujemy odpowiedniego środka do koloryzacji. Cały zabieg jest bardzo podobny do tego na bazie klasycznej henny. Na oczyszczone włoski aplikujemy rozprowadzony wcześniej proszek za pomocą pędzelka, nakładamy aż kilka warstw. Na koniec nadmiar zmywamy. Tutaj farbuje się zarówno włoski, jak i skórę!
Zalety i wady henny pudrowej
Zabieg henny pudrowej ma swoje plusy, jak i minusy, tak samo jak inne metody koloryzacji włosów. W tym przypadku zaletą jest to, że:
- łączymy koloryzacje z odżywieniem
- nie niszczymy kosmyków brwi, wręcz przeciwnie, wzmacniamy
- to naturalna metoda
- efekt utrzymuje się długo, dużo dłużej niż po klasycznej hennie
- uzupełniamy ewentualne ubytki w łuku brwiowym
- gama kolorów jest spora, dlatego każda kobieta bez problemu znajdzie idealny odcień dla siebie
- może być od razu geometria brwi, a więc nadajemy pożądany kształt.
Zyskujemy zatem piękne, wymodelowane brwi, które są idealnie dopasowane do naszej urody. Dodatkowo włoski są lśniące, a także widocznie ładniejsze. Niestety, ale mamy też drobne minusy, dlatego że henna może uczulać, wobec tego test alergiczny jest konieczny. Jeśli prawidłowo zostanie dobrany kształt oraz kolor to tak naprawdę nie ma zbyt wiele wad tego zabiegu.
Co warto wiedzieć przed wykonaniem henny pudrowej?
Henna pudrowa brwi wymaga umówienia się w pierwszej kolejności na test uczuleniowy. Dopiero potem można przejść do zabiegu właściwego, gdy mamy pewność że nie pojawią się żadne skutki uboczne. Zwłaszcza kobiety w ciąży, alergiczki oraz posiadaczki cery wrażliwej powinny pamiętać o tym kroku!
Nie ma specjalnych przeciwwskazań i zaleceń, które należy wykonać bezpośrednio przed samą wizytą u kosmetyczki. Najlepiej zrezygnować w tym dniu z makijażu włosków, jak i skóry znajdującej się w okolicy brwi.
Henna pudrowa – jak zrobić? Krok po kroku
Cały zabieg henny pudrowej trwa miej więcej godzinę, a niekiedy nawet i dłużej w zależności od zakresu czynności, jakie musi wykonać kosmetyczka. Mamy tu bowiem aż kilka etapów. Poniżej znajdziesz instrukcje krok po kroku, jak przebiega zabieg aplikacji henny pudrowej:
- zaczyna się od rozmowy i doboru odpowiedniego kształtu oraz koloru
- oczyszcza się dokładnie skórę oraz włoski, poza tym nawilża – to ważny element, bo ma znaczenie, gdyż na źle przygotowanej skórze henna trzyma się dużo krócej
- wyznacza się zarys łuku brwiowego i zabezpiecza włoski wokół, dzięki temu nie będą poddane koloryzacji, czyli geometria brwi
- nakłada się hennę pudrową za pomocą pędzelka na całej długości – czekamy 25-30 minut
- po wyschnięciu pierwszej warstwy nakłada się drugą, chodzi o wypełnienie niedociągnięć, czy plamek
- po zaschnięciu drugiej warstwy pojawia się ostatnia, która jest wykończeniem
- po odczekaniu 10 minut przechodzi się do zmywania henny pudrowej – wyczesuje się dokładnie włoski, potem dopiero zmywa zwilżonym wacikiem kosmetycznym
- na koniec nadaje się ostateczny kształt, a więc pozbywa niechcianych włosków – wykorzystuje się pęsetę, pastę cukrową, albo nić
- w samym finale zaleca się aplikację olejku roślinnego, który ma za zadanie utrwalić zabieg, jak również odżywić włoski i nadać im piękny połysk.
Cały proces trochę trwa, ale efekt jest tego warty. Henna pudrowa z geometrią brwi, a więc z tworzeniem łuku zajmuje więcej. Tutaj kosmetyczka posługuje się specjalnymi miarkami i nićmi, dopiero potem obrysowuje kontur pastą. Na tak przygotowane miejsce nakłada się hennę pudrową. Liczba etapów jest różna w zależności od wyglądu, a więc kształtu i gęstości włosków. Przy pierwszej wizycie zajmie to z pewnością najdłużej, bo trzeba dobrze dobrać formę oraz odcień.
Henna pudrowa – jaki efekt daje po zabiegu?
Jeśli zależy Ci na naturalnym efekcie henna pudrowa jest idealna. Z czasem słabnie i staje się bardziej subtelna, ale mimo wszystko wygląda dobrze. Co można osiągnąć decydując się na tę metodę stylizacji brwi? Zyskujesz:
- wypełnienie ubytków w łuku brwiowym
- wzmocnienie koloru brwi
- podkreślenie kształtu łuku brwiowego
- wzmocnienie oraz odżywienie włosków.
Ważne jest to, że henna pudrowa pozwala osiągnąć, tak zwany efekt fluffy brows, czyli nastroszone, zaczesane do góry włoski o dużej objętości. Taka stylizacja to hit ostatnich kilku lat, wygląda spektakularnie i bardzo naturalnie.
Henna pudrowa z geotermią brwi pozwala nadać pożądany wygląd włoskom, ale co najważniejsze działa odżywczo oraz pielęgnująco. Kosmyki są gęstsze, puszyste i mają piękny odcień. Zauważysz, że będą rosły szybciej, a co za tym idzie, ewentualne ubytki będą coraz mniej widoczne.
Jak dbać o brwi pudrowe po zabiegu?
Po hennie pudrowej trzeba pamiętać o przestrzeganiu kilku prostych zasad, dzięki temu będziemy dłużej cieszyć się pięknym łukiem brwiowym. Ważne jest:
- aby przez 24 godziny od chwili wykonania nie stosować w okolicy brwi żadnych kosmetyków do makijażu
- unikanie dotykania, pocierania i innych ruchów w okolicy pomalowanych włosków
- aby unikać mycia głowy przez 24 godziny od zabiegu, jeśli decydujemy się na to warto zabezpieczyć włoski przed wodą i szamponem bądź przed odżywką
- unikanie na początku wizyt na basenie oraz w saunie
- ograniczanie kontaktu ze słońcem.
Trzymanie się do wytycznych pozwoli na cieszenie się z koloryzacji przez dłuższy czas. Pierwsze 24 godziny są wręcz kluczowe!
Zaleca się stosować na hennę pudrową odżywczy olejek, który przedłuży trwałość zbiegu, choć również nawilży i wygładzi brwi. Aplikuje się go po każdym umyciu twarzy. Pielęgnacja pozabiegowa ma wpływ na trwałość, zupełnie tak jak rodzaj cery, cykl regeneracji naskórka, a także używane kosmetyki.
Ile utrzymuje się henna pudrowa?
Wiele pań ze względów praktycznych decyduje się na wykonanie zabiegu henny pudrowej, dlatego że dzięki niej na pewien czas można zapomnieć o makijażu brwi. Ta metoda utrzymuje się przez miej więcej 14 dni, a więc przez 2 tygodnie. Wtedy henna jest widoczna na skórze, za to na włoskach rezultat wytrzymuje nawet do 6 tygodni. To dość sporo, jak na naturalny zabieg koloryzacji. Obaczysz, że zaoszczędzić masę czasu na stylizacje brwi!
Ostateczny wynik farbowania henną pudrową jest widoczny dopiero po 24 godzinach. Na początku może wydawać się bardzo ciemna, ale przez dobę wszystko się wyrówna.
Henna pudrowa – czy warto ją robić?
Klientki mają podzielone opinie na temat henny pudrowej. Warto samemu przetestować ten zabieg, aby przekonać się co do rezultatów. Dużo zależy od kosmetyczki, doboru odpowiedniego koloru, a także od nadania właściwego kształtu łukowi.
Przeciwwskazania do wykonania henny pudrowej
Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania henny pudrowej. Mowa tutaj przede wszystkim o:
- poparzeniu słonecznym
- niedawnym korzystaniu z solarium
- niewygojonych tatuażach
- chorobach skóry, takich jak łuszczyca
- opuchliźnie
- otarciach
- niedawnych zabiegach, które miały za zadanie złuszczyć naskórek
- ranach na naskórku w okolicy brwi
- niedawno przebytych operacjach oczu lub skóry w ich okolicy
- nadwrażliwość na jakikolwiek składnik znajdujący się w hennie pudrowej
- stanach zapalnych oczu, powiek, a także okolic brwi.
Świeżo wydepilowane brwi są przeszkodą, podobnie jak choroby zakaźne. Ważne jest przed zrobieniem henny pudrowej przeprowadzenie testu w celu wykluczenia reakcji alergicznych. Robi się to na 48 godzin wcześniej.
Osoby z bardzo tłustą skórą nie powinny decydować się na pudrową hennę, bo u nich jest nadmierne wydzielanie sebum co jest problemem. U takich pań efekt nie będzie trzymał się długo, podobnie jak na bardzo suchej cerze.
Henna pudrowa – ile kosztuje zabieg?
Henna pudrowa z geometrią brwi jest droższa niż sama aplikacja środka barwiącego. Ile kosztuje taki zabieg? W cenie usługi mamy:
- wybór kształtu oraz koloru brwi
- przygotowanie do zabiegu, czyli demakijaż
- wyznaczanie kształtu łuku brwiowego
- zabezpieczenie skóry przed ewentualnym zabrudzeniem
- aplikacja henny pudrowej
- zmycie preparatu
- regulację łuku brwiowego
- zastosowanie specjalistycznego olejku.
W zależności od salonu, a także od jego lokalizacji za zabieg henny pudrowej zapłacimy w granicach 40-150 złotych. Warto sprawdzić nie tylko opinie, ale również porównać cennik, bo może się okazać że różnice w cenie są spore. Specjalistka zadba o piękny kształt łuku brwiowego, a także o jego odpowiednie wypełnienie. Metoda będzie wykonana profesjonalnie i bezpiecznie.
Dziennikarka, blogerka – pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.