Spis treści
Wiele kobiet decyduje się na zabieg malowania henną. To naturalny barwnik, który można stosować na włosy, brwi, czy rzęsy. Co jeśli efekt nam się nie spodoba, albo wyjedziemy poza wyznaczone linie? Jak skutecznie usunąć hennę? Podpowiadamy!
Henna – co to takiego?
Henna jest stosowana od dawien dawna. To naturalny barwnik pozyskiwany z liści i pędów rośliny lawsonii bezbronnej. Już w starożytności ozdabiano nim ciało. Nic dziwnego, bo henna posiada wiele właściwości. Dzięki zawartości licznych witamin i mikroelementów pozytywnie wpływa na wygląd włosów oraz skóry.
Mimo rozwoju technologii oraz coraz większej dostępności licznych kosmetyków na rynku henna wciąż cieszy się sporą popularnością. Znajdziemy wiele zabiegów kosmetycznych bazujących na tym składniku, między innymi przyciemnianie brwi oraz rzęs. Również w domowym zaciszu samodzielnie możemy malować henną. Ten barwnik dostaniemy w każdej drogerii już za kilka złotych.
Niekiedy efekt malowania henną nas nie zadowala, albo podczas aplikacji mocno wykroczyliśmy poza wyznaczone miejsce. Co wtedy? Pojawia się pytanie, jak usunąć ten naturalny barwnik.
Jak usunąć hennę z brwi?
1. Woda z mydłem
To prosty patent, ale wymaga ciepłej wody i stosowania, w jak najkrótszym czasie od chwili malowania włosków. Niestety, przy zaschniętej hennie będzie nam trudno poradzić sobie z nią jedynie korzystając z wody oraz z mydła.
2. Płyn do demakijażu
Najlepiej postawić na produkt dwufazowy z olejkiem, wtedy ma większe działanie. Wystarczy nanieść odrobinę środka na wacik kosmetyczny i chwilę przytrzymać na brwiach. Płyn do demakijażu pomoże usunąć zarówno świeżą hennę, jak i taką, która ma kilka dni.
3. Pianka do golenia
To niecodzienne rozwiązanie jest niebywale skuteczne. Należy odrobinę środka do depilacji zaaplikować na brwi, następnie zmyć nasączonym w wodzie wacikiem kosmetycznym.
4. Spirytus kosmetyczny
Przy zabiegu trzeba być bardzo ostrożnym, by preparat nie dostał się do oczu. Najlepiej aplikować go na wacik i to w niewielkiej ilości. Trzymamy go na brwiach przez około 2 minuty, tyle w zupełności powinno wystarczyć na usunięcie barwnika henny.
W sytuacji kiedy henna ubrudzi skórę trzeba zdecydować się na zupełnie inne rozwiązanie. Tu sprawdzi się, między innymi:
Jak usunąć hennę ze skóry?
1. Peeling
On świetnie usuwa nie tylko obumarły naskórek, ale i resztki kosmetyków, a także barwnik z henny. Postaw na typ gruboziarnisty. Staraj się powtórzyć ten zabieg kilka razy, ale nie rób go za często, bo zamiast pomóc zaszkodzisz skórze.
2. Sok z cytryny
To naturalny odplamiacz, który pomoże zmyć nie tylko plamki z henny, ale i tatuaże. Przetnij cytrynę na pół i pocieraj nią ubrudzoną skórę. Potem spłucz resztki soku ciepłą wodą, na koniec wmasuj balsam lub aloes, by zapobiec podrażnieniu naskórka.
3. Pumeks
On działa na podobnej zasadzie co peeling, bo doskonale radzi sobie z usuwaniem obumarłego naskórka. Nigdy jednak nie pocieraj nim suchej skóry, przedtem delikatnie wetrzyj w nią oliwkę dla dzieci. Pamiętaj również by używać pumeksu bardzo delikatnie!
4. Płyn do usuwania henny
Płyn do usuwania henny znajdziesz w wielu sklepach online. Ten profesjonalny preparat jest najbardziej skutecznym rozwiązaniem, poza tym nie podrażni skóry.
Nie zawsze uda się usunąć hennę ze skóry w całości, przy większej ilości pigmentu potrzeba aż kilku zabiegów. Jeśli domowe metody nie dały pożądanych efektów warto wybrać się do salonu kosmetycznego, tam fachowcy wiedzą, jak szybko rozwiązać ten barwnik.
Jak usunąć hennę z włosów?
1. Szampon przeciwłupieżowy
Ma on mocniejsze działanie niż klasyczne środki do codziennego stosowania. Zauważysz już po kilku myciach, że henny jest zdecydowanie mniej.
2. Soda oczyszczona plus szampon
To połączenie cudownie radzi sobie z pozbyciem henny z włosów. Do porcji szamponu dodaj łyżkę sody oczyszczonej. Co ważne po tradycyjnym dokładnym płukaniu kosmyków trzeba zrobić dodatkowo płukankę octową bądź z soku z cytryny.
3. Miód w duecie z sokiem z cytryny
Proporcje są zależne od długości kosmyków, ponieważ tym domowym środkiem trzeba pokryć całe włosy. Przy regularnym stosowaniu szybko zauważysz mniejszą ilość barwnika, poza tym odżywienie. Taka naturalna maska może bardzo polepszyć kondycję Twoich włosów.
Dziennikarka, blogerka – pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.