Doppelherz system Kollagen Beauty

Doppelherz system Kollagen Beauty – sekret pięknej skóry, włosów i paznokci

Dbanie o piękne włosy, skórę i paznokcie wymaga dostarczenia do organizmu różnych składników odżywczych i holistycznego podejścia do odżywiania. Oprócz składników odżywczych dostarczonych mu wraz z posiłkami można rozważyć zastosowanie suplementacji. A gdyby dało się uzupełnić codzienną dietę za pomocą jednego suplementu diety? Sprawdź, jak wybrać suplement diety, który pomoże Ci zachować zdrowy wygląd włosów, skóry i paznokci.

Czym jest suplement diety Doppelherz system Kollagen Beauty?

Nasze ciało na co dzień jest eksponowane na niekorzystne warunki atmosferyczne: niskie i wysokie temperatury, zanieczyszczenie powietrza, promieniowanie słoneczne. Te wszystkie czynniki powodują, że warto poszukać sposobu na wsparcie naturalnych procesów fizjologicznych organizmu. Odpowiedzią na tego rodzaju potrzeby mogą okazać się odpowiednio dobrane suplementy diety, jak np. Doppelherz system Kollagen Beauty.

Kollagen Beauty od Doppelherz to produkt, który pomaga utrzymać zdrowy wygląd. Zawarte w nim składniki aktywne dbają o stan skóry, włosów i paznokci, wspierając ich strukturę. Dowiedz się więcej o składnikach aktywnych, które pomagają zachować naturalne piękno.

Kolagen – niezbędny składnik budulcowy tkanki łącznej

Jednym ze składników suplementów diety, stosowanych w celu wsparcia zdrowego wyglądu skóry lub paznokci, jest kolagen. To główne białko tkanki łącznej stanowiące aż 30% wszystkich protein w ciele człowieka. Znajduje się m.in. w skórze i włosach, ale też kościach, stawach i naczyniach krwionośnych. Obecnie odkryto aż 28 – a według niektórych źródeł nawet 29 – rodzajów kolagenu [1]. Kolagen jest zbudowany z aminokwasów – glicyny, proliny, hydroksyproliny i hydroksylizyny tworzących potrójną helisę o wyjątkowej wytrzymałości [2].

Kolagen to białko budulcowe, które znajdziemy zarówno w skórze, włosach, jak i paznokciach. Wraz z wiekiem produkcja kolagenu przez organizm spowalnia, więc warto wprowadzić suplementację tego składnika.

  Zioła a nadciśnienie - w jaki sposób są w stanie pomóc?

Biotyna na zdrowe włosy

Jednym ze składników aktywnych, który wspiera zachowanie urody, jest biotyna, czyli witamina B7. Pomaga ona odżywić macierz włosa, zatem wspomaga utrzymanie zdrowych włosów. Zadaniem macierzy jest związanie struktury włosa właśnie poprzez wiązania siarkowe znajdujące się w jego łodydze. Oprócz tego, że biotyna pomaga utrzymać prawidłowy stan włosów, wspiera także zdrowie skóry i pomaga utrzymać prawidłowy stan błon śluzowych.

Choć biotynę łatwo dostarczyć wraz z pożywieniem – znajduje się m.in. w szpinaku, orzechach włoskich czy soczewicy – może ona ulegać rozkładowi w wyniku obróbki termicznej. Dlatego warto rozważyć jej suplementację [3].

Cynk na włosy, skórę i paznokcie

Cynk jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych pierwiastków w kosmetologii i dermatologii. Wyniki badań naukowych wskazują, że włączenie suplementacji tym pierwiastkiem wspiera zdrowie skóry. Dzieje się tak, ponieważ cynk hamuje przemianę testosteronu do DHT (5 alfa-dihydrotestosteron), który przyczynia się do nadprodukcji sebum [5].

Ponadto cynk wspiera zdrowie włosówi paznokci.

Ekstrakt z jagód Acai

W suplemencie diety Kollagen Beauty od Doppelherz znajduje się także ekstrakt z jagód Acai, czyli euterpy warzywnej. Nie bez przyczyny jej owoce określa się mianem superfoods. Stanowią potężne źródło antyoksydantów – związków zwalczających wolne rodniki (singletowe formy tlenu) odpowiedzialne m.in. za przyspieszanie procesów starzeniowych. Sto gramów jagód Acai zawiera około 9-14 mg witaminy C oraz 11 mg witaminy E o działaniu antyoksydacyjnym [6,7].

Wybierając suplementację mającą na celu wsparcie zdrowia skóry, paznokci i włosów warto wybierać produkty pochodzące od renomowanych producentów. Dobierają oni skład swoich produktów tak, aby kompleksowo wspierał funkcje organizmu.

Bibliografia:

  1. Nowicka-Zuchowska A.; Kolagen – rola w organizmie i skutki niedoboru; Farmakoterapia VOL 29 NR 11/12’19 (342/343);
  2. Kaczyński K. i in.; Kolagen i jego rola w organizmie człowieka; FOOD FORUM 4(20)/2017;
  3. Dębska M.; Porady na Zdrowie nr 1 (52); styczeń-marzec 2020;
  4. Paul-Samojedny M.; Wpływ biotyny na wygląd skóry i jej przydatków; dwumiesięcznik Aesthetica nr 15; maj-czerwiec 2016;
  5. Chruściel P. i in.; Charakterystyka oraz zastosowanie cynku w kosmetologii i dietetyce; Aesthetic Cosmetology and Medicine 4 / 2021 / vol. 10;
  6. Mucha P. i in.; Overview of the Antioxidant and Anti-Inflammatory Activities of Selected Plant Compounds and Their Metal Ions Complexes; Molecules 2021, 26, 4886;
  7. de Liz S. i in.; Açaí (Euterpe oleracea Mart.) and juçara (Euterpe edulis Mart.) juices improved HDL-c levels and antioxidant defense of healthy adults in a 4-week randomized cross-over study; Clinical Nutrition Volume 39; Issue 12; p. 3629-3636, December 2020.
  Jak wywołać okres? 5 sposobów na wywołanie okresu

Artykuł sponsorowany.