mezczyzna patrzy na kobiete

Dlaczego facet wpatruje się w kobietę? 10 najczęstszych powodów

Gdy facet wpatruje się w kobietę to w większości przypadków panie mają mieszane uczucia. W ich głowie jest masa wątpliwości. Jakie są powody tego zjawiska? Dlaczego mężczyzna się tak natarczywie przygląda? Jeśli nie wiesz to w naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania. Koniecznie sprawdź!

Dlaczego facet ciągle na mnie patrzy? 10 powodów

Wzrok jest jednym ze zmysłów, który odgrywa ważną rolę w relacjach damsko-męskich. Przyglądanie się i wodzenie oczami jest popularną formą flirtu, choć nie zawsze znaczy zainteresowanie drugą osobą. Panowie uwielbiają zerkać na nieznajome dziewczyny. Nic dziwnego, że masa pań zauważa ciągłe przyglądanie się im ze strony mężczyzn. Powody takiego zachowania są przeróżne, a poniżej znajdziesz tylko 10 najczęstszych z nich:

1. Zwyczajnie podobasz się facetowi

Najczęściej, gdy facet mnie obserwuje to od razu pojawia się w głowie myśl, że mu się spodobałam. Czy to prawda? Tak naprawdę w większości przypadków to główny powód takiego zachowania. Jedno jest pewne, takie postępowanie może zaintrygować i skłonić kobietę do nawiązania bliższego kontaktu.

2. Flirt

Kontakt wzrokowy jest jedną z popularnych form flirtu. Utrzymywanie spojrzeń wymaga jednak zainteresowania obu stron. Niektórzy przyglądają się dyskretnie, inni wręcz przeciwnie, stawiają na długotrwały kontakt wzrokowy.

3. Facet nie ma świadomości, że na Ciebie patrzy

Bardzo często zdarza się tak, że gdy facet wpatruje się w kobietę robi to zupełnie nieświadomie i bez specjalnego celu. Jak to możliwe? Czasami wpadamy w stan zawieszenia i patrzymy w konkretny punkt, choć tak naprawdę go nie dostrzegamy. To normalne zjawisko, o których wiele osób zapomina.

4. Wydajesz się znajoma

Przyglądanie się faceta może niekiedy oznaczać, że wydajesz mu się zwyczajnie znajoma. Może Cię kojarzyć, albo też przypominasz mu kogoś kogo zna. Stara się sobie przypomnieć i powiązać fakty, dlatego dokładnie Cię obserwuje. W pamięci próbuje odnaleźć informacje co do Twojej osoby.

5. Facet ma na Ciebie ochotę!

Kontakt wzrokowy często pokazuje męskie pragnienie seksualne. W tym wypadku facet podziwia Cię wzrokiem, choć nie zawsze pragnie nawiązać jakiś inny kontakt. Czasem spojrzenie mu w zupełności wystarcza. Wpatrywanie się w kobietę bywa też wyraźnym znakiem, że mężczyzna ma ochotę na coś więcej, bo dziewczyna wydaje mu się niezwykle atrakcyjna.

  Czy i kiedy warto walczyć o miłość? 10 sygnałów za i przeciw

6. Mężczyzna próbuje zwrócić na siebie uwagę

Długie spojrzenie to okazywanie zainteresowania, jak i odwrotnie, próba jego zyskania. Przedłużony kontakt wzrokowy jest dobrym pomysłem, aby zwrócić uwagę kobiety. To mały gest, a potrafi tak wiele zdziałać. To od Ciebie w dużej mierze zależy, czy wejdziesz w tę grę, czy też nie.

7. Facet angażuje się w rozmowę

Przedłużony kontakt wzrokowy w czasie rozmowy może być sygnałem, że facet mocno się angażuje w pogawędkę i skupia się tylko na tym. Jednoznacznie pokazuje, że go to naprawdę interesuje. Poświęca się w 100%, aczkolwiek nie zawsze ze względu na to, że mu się podobasz, bo może mu się z Tobą dobrze rozmawiać, tylko tyle. Nie zawsze jest tu ukryty podtekst!

8. Wyglądasz źle

Niestety, ale wpatrywanie się faceta w kobietę może mieć także negatywne znaczenie. W tym wypadku dzieje się to, dlatego że mężczyzna zauważył, że masz coś pomiędzy zębami, albo makijaż się rozmazał, czy są inne niedoskonałości. Dobrze wobec tego zawsze w lusterku sprawić, czy aby wszystko jest tak, jak powinno. To lepsze rozwiązanie niż gdybanie o co mu chodzi.

9. Facet poddaje Cię ocenie

Natarczywe wpatrywanie się w kobietę służy wielu celom, między innymi to chęć dowiedzenia się o niej czegoś więcej. Może się okazać, że wpadłaś w oko jego kumplowi, a niekoniecznie jemu i próbuje ocenić Twój wygląd tylko, i wyłącznie z tego powodu. Intencje mogą być przeróżne, więc nie zakładaj bez znajomości faktów konkretnej opcji.

10. Mężczyzna stara się dowiedzieć co w danym momencie robisz

Wpatrywanie się w dziewczynę może oznaczać, że facet stara się zrozumieć co ona dokładnie robi. Wzrok pełen dezaprobaty mówi czasem więcej niż słowa. Widzisz właśnie takie spojrzenie? To nie dobrze! Zastanów się co zrobiłaś źle, bo być może zachowałaś się nieodpowiednio do adekwatnej sytuacji i wywołałaś w mężczyźnie mieszane uczucia.

Nie da się ukryć, że wpatrywanie się w kobietę może mieć naprawdę różne znaczenie, od negatywnego, po odwrotnie, pozytywne. Pamiętaj, że nie zawsze nasze przypuszczenia muszą się pokrywać z zamiarem faceta. Dobrze wobec tego przyjrzeć się tej sytuacji głębiej, na przykład spróbować porozmawiać z tym człowiekiem. 

Świdrowanie czy lustrowanie wzrokiem – po prostu mu się podobasz!

Niewerbalne znaki dużo mówią, dlatego warto zwracać uwagę na wiele szczegółów w naszym otoczeniu. Męska mowa ciała jest oczywiście dużo uboższa niż kobiet, aczkolwiek i tak pozwala sporo wywnioskować. Lustrowanie wzrokiem to wodzenie, od oczu, do okolic ust, a więc wnikliwe przyglądanie się poszczególnym częścią twarzy. To sposób na ocenienie wyglądu, a także znak, że mężczyzna myśli o pocałunku. Wydaje się, że jego wzrok jest odrobinę nieobecny, bo pogrąża się on w sferze marzeń. Świdrowanie wzrokiem, czyli mocne wpatrywanie się w kogoś jest to uporczywa, a jednocześnie wnikliwa obserwacja. Panowie nie spuszczają z oczu kobiet zwłaszcza, gdy one im się podobają, a zatem „pożerają je wzrokiem”, gapią się i mierzą całą sylwetkę. Każda dziewczyna to szybko dostrzeże!

  Jak odróżnić przyjaźń od miłości? Kilka podstawowych roznic

Pamiętaj, że:

  • Lustrowanie wzrokiem z charakterystycznym błyskiem w oku jest to ewidentny sygnał, że nie jesteś facetowi zupełnie obojętna, a nawet możesz mieć pewność, że bardzo mu się podobasz. Detale powiedzą więcej. Jeśli Ci się mocno przygląda to jego źrenice się rozszerzają, a brwi samoistnie unoszą odrobinę w górę. To dzieje się zupełnie nieświadomie. Wtedy można dostrzec również, że zmarszczki mimiczne są mocniej uwidocznione niż zazwyczaj.
  • Mowa ciała może być wykorzystywana, aby przyciągnąć do siebie kobietę. Świdrowanie wzrokiem pokazuje dominującą stronę panów, ponadto pozwala skupić na sobie wzrok wybranki. Jeśli się im to uda, to ich cel został osiągnięty.
  • Przeszywające spojrzenie jest charakterystyczne, bowiem wpatrujemy się mocno w oczy drugiej osoby, do tego unikamy mrugania, a także zmieniamy postawę ciała na wręcz nieruchomą. To ustawienie tuż przed atakiem, ale niekiedy faceci wykorzystują taką pozycję jako początek flirtu z nieznajomą.
  • Spojrzenie intymne skupia się na twarzy, od linii oczu, po obszar poniżej podbródka, a nawet przeciąga się aż do klatki piersiowej. To ewidentny sygnał zainteresowania ze strony panów! Wzrok jest pożądliwy i może rozprzestrzeniać się w zasadzie na całą sylwetkę, bo mężczyzna mierzy często także niższe partie damskiego ciała.
  • Długie spojrzenie faceta ma ukryty cel, bowiem tworzy ono poczucie bliskości. Zainteresowany mężczyzna wtedy przygląda się kobiecie dość głęboko i przez dłuższy czas. To powoduje, że ich więź się wzmacnia, tak samo jak intymność pomiędzy nimi.