mloda kobieta z dlugimi wlosami

Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietą? Najważniejsze sygnały

Czasami kobiety nie zdają sobie nawet sprawy, że dany mężczyzna się nimi interesuje. W zasadzie wystarczy przyjrzeć się tylko paru kwestiom i szybko można rozszyfrować jego  zamiary. Jak facet okazuje zainteresowanie kobietą? Poznaj najważniejsze sygnały!

Sposoby okazywania zainteresowania kobietą przez mężczyznę

Kobiety często mają problem z odczytaniem sygnałów od mężczyzn. Sposobów na podryw jest wiele, dlatego panie niekiedy nie potrafią dobrze zinterpretować kontekstu. Niestety, ale błędne ocenienie sytuacji może skutkować sporym rozczarowaniem.

Każdy mężczyzna w inny sposób okazuje zainteresowanie. Tak naprawdę wszystko zależy od charakteru osoby, sposobu bycia, czy tego, jak ktoś pokazuje swoje uczucia. Warto wobec tego dokładnie obserwować faceta i jego zachowanie. Sygnałów świadczących o zainteresowaniu kobietą jest wiele, to będzie przede wszystkim mowa ciała. Panowie nawet nieświadomie pokazują swoim ciałem, że dziewczyna przyciąga ich uwagę. Co ciekawe znaki w przypadku nowo poznanej osoby są często łatwiejsze do wychwycenia niż w przypadku kogoś kogo znamy już dłuższy okres. Skup się zatem na:

  • Oczach – dłuższe zatrzymanie spojrzenia, przyglądanie się z ciekawością, czy ukradkowe rzucenie okiem. To pokazuje, że mężczyzna Cię obserwuje bardziej lub mniej dyskretnie, mimo wszystko przygląda Ci się. Rozszerzone źrenice natomiast to oznaka, że budzisz w nim silne emocje. Oczy to przecież zwierciadło duszy nie mogą kłamać.
  • Twarzy – mimika bardzo dużo mówi o naszych uczuciach. Jednak wielu panów jest bardzo powściągliwych i niechętnie pokazują po sobie cokolwiek. Jednak warto przyjrzeć się, bo być może dostrzeżemy coś ciekawego. Ożywienie to sygnał, że budzisz w nim pozytywne emocje. Oblizywanie lub subtelne przegryzanie warg natomiast oznacza, że mu się podobasz. Możesz zobaczyć również zalotny uśmiech.
  • Postawie i ruchu – nie tylko panie chcą pokazać się z jak najlepszej strony, panowie mają tak samo. Wyprostowana sylwetka, wciągnięty brzuch, a także zajmowanie sporej ilości miejsca, na przykład siedząc powoduje, że facet wygląda na większego i silniejszego. Za to poprawianie włosów podkreśla, że mężczyzna o siebie dba. Niektórzy panowie nieświadomie trzymają się szlufek spodni i to kolejny sygnał, że są Tobą zainteresowani. Poza tym będą próbować być, jak najbliżej Ciebie i nawiązać kontakt fizyczny, na przykład zdejmując okruszek z Twoich ramion, czy z włosów.
  • Rozmowie – komplementy, czułe słówka, zaczepki słowne. Panowie również poprzez słowa okazują swoje zainteresowanie. Co ważne zmieniają ton głosu na cichszy i głębszy, dzięki temu chcą skrócić dystans z kobietą. Do tego słuchają co masz do powiedzenia, starają się utrzymać miłą konwersację.
  Jak odbudować związek po rozstaniu? 7 sprawdzonych sposobów

Facet, który jest zainteresowany kobietą będzie na niej mocno skupiony. Z pewnością zauważysz jego spojrzenie, czy drobne gesty. Mało tego dostrzeżesz również, że pochyla się w Twoim kierunku i stopniowo skróca dystans, na przykład siada bliżej. Zawsze jego postawa będzie zwrócona w Twoją stronę.

Jeśli zauważyłaś, że mężczyzna podczas spotkania zrobił jakiś z wyżej wymienionych gestów możesz być pewna, że jest Tobą zainteresowany.

Sygnały świadczące o zainteresowaniu – inicjowanie kontaktu

Po spotkaniu facet będzie chciał utrzymać kontakt. Być może zaproponuje kolejną randkę, albo wykorzysta jakiś pretekst by kontynuować znajomość, na przykład zaprosi Cię na film, o którym rozmawialiście, albo wyśle Ci link do serialu online. Zainteresowany mężczyzna stara się inicjować rozmowę lub wyjście.

Zainteresowany mężczyzna dba o kobietę. Chce, żeby poczuła się przy nim nie tylko bezpiecznie, ale również wyjątkowo. Małe prezenty, czy inne podobne drobne gesty także pokazują, że nie jesteś mu obojętna.

Nieśmiali panowie z pewnością będą bardziej powściągliwi w swoich działaniach. W ich przypadku skracanie dystansu może być wolniejsze, poza tym okazywanie zainteresowania wyda się mniej widoczne.