mezczyzna caluje kobiete w dlon

12 cech kobiet, które działają na facetów jak magnes

Mężczyźni są wzrokowcami, to jest niezaprzeczalny fakt. Mimo to zwracają oni również dużą uwagę na zachowanie dziewczyn i ich charakter. Jakie cechy kobiet przyciągają facetów, jak magnez? Jeśli nie wiesz, sprawdź koniecznie co na nich działa. W naszym artykule znajdziesz 12 cech kobiet, które „magicznie” uwodzą mężczyzn!

12 cech i zachowań, które przyciągają facetów jak magnes

To wyjątkowe „coś” właśnie przyciąga i powoduje, że faceci tracą głowę. Nie zawsze chodzi tutaj o aspekty wizualne, bowiem pewne cechy oraz zachowania przyciągają panów równie mocno co sama uroda. Co tak na nich działa? W naszym zestawieniu znalazło się aż 12 magnetycznych postaw. Będzie to:

1. Skromność

Dziewczyna skromna nie wywyższa się ani tym bardziej nie zachowuje się w sposób arogancki. Niestety, ale ta cecha bardzo często jest mylona z nieśmiałością, a to duży błąd. Taka kobieta zwyczajnie nie zabiega o uznanie, poza tym nie ma o sobie wygórowanego mniemania. To wszystko przyciąga facetów, jak magnez! Skromność wypływa z serca, wobec tego to niezwykła wartość.

2. Wrażliwość

Panowie doceniają wrażliwą, kobiecą stronę, więc nie warto jej kryć. Dobre serce powoduje, że mężczyźni najzwyczajniej tracą głowę. Czuła, empatyczna i pomocna – taka dziewczyna rozłoży na łopatki nawet prawdziwego twardziela. Ma ona bowiem w sobie  wrażliwość, którą faceci u siebie mocno ukrywają, za to u przedstawicielek płci przeciwnej, odwrotnie, kochają.

3. Niezależność

Kobieta, która potrafi sama się o siebie troszczyć i utrzymać się samodzielnie wzbudza w innych podziw oraz szacunek. Doskonale sobie radzi, a mimo to potrzebuje męskiego ramienia oraz jego opieki. Faceci z reguły chcą się opiekować dziewczynami, ale mimo to doceniają ich niezależność. Jesteś taka? To dobrze, bo z pewnością panowie będą chcieli Ci mocniej zaimponować.

4. Życzliwość

Przyjazne usposobienie powoduje, że kobieta automatycznie punktuje w męskich oczach. Jest miła, poza tym nie mówi o innych źle i praktykuje wdzięczność. Jej zachowanie zdradza o niej wiele, więc nie musi się specjalnie starać, bo wszystko jest naturalne i wypływa z jej wnętrza. Wyróżnia ją przede wszystkim duża empatia, również serdeczność i uprzejmość, która przychodzi zupełnie spontanicznie. Od razu widać, że dziewczyna ma dobre serce!

  Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietą? Najważniejsze sygnały

5. Inteligentna

Uroda przemija, a inteligencja jest zawsze widoczna. Mądre dziewczyny są oczytane, interesują się wieloma rzeczami, poza tym mają doskonałe umiejętności w wyciąganiu wniosków. Dostrzegają ironię, a żarty wyłapują w mig. Facet z kimś takim może porozmawiać na masę tematów, a także dowiedzieć się sporo nowych rzeczy. Pogawędka jest przecież z jednym z wielu form flirtu. Nie można zapominać, że umysł jest niezwykle seksowny. Pasje wbrew pozorom mogą przyciągać tak samo, jak ciało.

6. Dziewczyna z poczuciem humoru

Wesołe dziewczyny są lepiej odbierane przez społeczeństwo niż te smutne i zamknięte w sobie. Z ich oczu bije wręcz radość, która przyciąga, jak magnez. Optymistyczne podejście do życia, dystans do siebie i poczucie humoru – to wszystko powoduje, że facet czuje się przy Tobie swobodnie, a jednocześnie wzbudzasz w nim niemałe zainteresowanie. Poczucie humoru to cenna cecha!

7. Dziewczyna z klasą

Jakie dziewczyny podbijają męskie serca? Kobieta, która zna swoją wartość, potrafi dopasować się do sytuacji, ponadto ma w sobie klasę. Dba o siebie, zarówno o ubiór i makijaż, jak i o zaspokojenie własnych potrzeb intelektualnych, a także o rozwój duchowy. Kocha sama siebie, do tego przyjmuje komplementy z uśmiechem na twarzy. Dziewczyna z klasą ma w sobie niezwykły urok, który uwodzi mężczyzn zdecydowanie bardziej niż kusa sukienka z dużym dekoltem.

zakochana para na wakacjach

8. Tajemniczość

Panowie lubią odkrywać, zwłaszcza kobiety. Aura tajemniczości powoduje, że mężczyzna z niecierpliwością czeka na kolejne spotkanie, czy chociażby na rozmowę telefoniczną. Zostawienie pewnych niedomówień poruszy jego wyobraźnie, jak i skłoni do kontynuowania tej znajomości. Nie ma sensu od razu odkrywać wszystkich kart, rób to powoli, a osiągniesz więcej w relacji damsko-męskiej. Zobaczysz, że facet będzie zachwycony nutką tajemnicy!

9. Spontaniczność

Spontaniczność to nagłe podejmowanie decyzji. Taka cecha jest pożądana u kobiet, bowiem to pokazuje, że nie boją się one ryzykować i działać bez wcześniej przygotowanego planu. To sprawia, że w ich życiu pojawia się nutka pikanterii. Taka dziewczyna jest nieco nieprzewidywalna, dlatego nie ma nudnego życia. Chętnie sama przejmuje inicjatywę, a w większości przypadków panowie to lubią.

  Kryzys w małżeństwie - jak go przetrwać i naprawić? Przyczyny i objawy

10. Odwaga

Odważne kobiety nie boją się ryzyka. Potrafią bronić swojego zdania, mają własne zasady, którymi się kierują w życiu, a w razie konieczności mówią „nie”, ponadto lubią wychodzić ze swojej strefy komfortu i próbować nowych rzeczy. To sprawia, że w oczach facetów są dostrzegane, jako pewne siebie oraz pełne pasji. Możesz być jednocześnie i silna, i delikatna. Ważne jest, aby nie zatracić w sobie wrażliwości. Zapewniamy, że taki miks cech przyciągnie niejednego mężczyznę!

11. Wyluzowanie

Spięta dziewczyna zachowuje się nienaturalnie, kieruje nią stres i to, aby wypaść, jak najlepiej. Co więcej, pojawia się tu tendencja do oplatania mężczyzny, czyli syndrom desperatki, który odpycha. Zupełnie odwrotnie jest, gdy kobieta jest wyluzowana. Wtedy też nie czepia się o drobiazgi, dzięki temu nie pojawiają się niepotrzebne sprzeczki i kłótnie. Istnieje lekki dystans do wielu spraw, pozostawia facetowi również swobodę. Nie ma nacisku na nic, ponieważ wszystko przychodzi naturalnie, czyli krok po kroku.

12. Szacunek

Szacunek do samej siebie to cenna cecha. Musisz znać swoją wartość, poza tym masz prawo oczekiwać szacunku od innych osób. Nie bój się stawiać granic i pilnować ich przestrzegania. Taka kobieta stopniowo odsłania siebie, do tego pozwala na pewne zachowania dopiero po pewnym czasie. Nie będzie z nią łatwo, ale faceci traktują ją jako poważnie, a nie przelotną znajomość, która skończy się szybciej niż zaczęła. Wkładają oni wiele wysiłku by sprostać!