flirtowanie przez telefon

Jak flirtować przez SMS-y? 15 najważniejszych zasad

Flirt przez SMS staje się coraz bardziej popularny. Nowe technologie nam to zdecydowanie ułatwiają, bo wystarczy telefon i kilka sekund wolnego czasu. To dobra opcja na rozpoczęcie znajomości, jak i jej rozwinięcie. Czy to jest proste? Jak flirtować przez SMS-y? Sprawdź 15 najważniejszych zasad!

Jakie SMS-y lubią mężczyźni?

Pisanie SMS-ów to obecnie norma, a z tej metody korzystają wszyscy bez względu na wiek. To szybki sposób na przekazanie informacji, dogadanie spotkania, a nawet na podgrzanie atmosfery wśród partnerów, czy na zaczepienie nowo poznanego chłopaka, od którego mamy numer telefonu. Poniżej znajdziesz 15 zasad, jak flirtować przez SMS-y:

1. Staraj się unikać wysyłania identycznych treści. Pokaż w nich fantazję oraz inicjatywę, wyróżnij się na tle innych. Bądź nieprzewidywalna i zaskocz faceta. Rób tak, aby nie spodziewał się kompletnie takiej wiadomości.

2. Zdarza się, że w SMS-ach dodajemy buźki oraz skróty. Na dłuższą metę bywa to męczące, zwłaszcza jeśli dzieje się to nagminnie. Pamiętaj również, że pewnych emocji nie należy wysyłać potencjalnemu kandydatowi na partnera.

3. Unikaj wysyłania erotycznych treści, chyba że jesteście już parą, a wasza relacja wkroczyła na wyższy poziom. W innym wypadku facet może zupełnie inaczej zinterpretować wiadomość niż Ty byś tego chciała.

4. Staraj się zachować ciągłość korespondencji, dlaczego odpisuj maksymalnie do 24 godzin. Nie można również przesadzać w drugą stronę, czyli oczekiwać na wiadomość i w sekundę na nią od razu odpowiadać. Krótka przerwa milczenia dodatkowo podgrzeje atmosferę!

5. Uwodzicielski SMS może skrywać subtelne podteksty, a także żarty. Nie mówienie wprost rozbudza wyobraźnie, dodaje pikanterii i pozwala zaintrygować. Tajemniczość, zmysłowość oraz poczucie humoru – te cechy cenią faceci również w wiadomościach.

6. Jak filtrować z facetem przez SMS-y? Żarty dobieraj ostrożnie, zwłaszcza jeśli dobrze się nie znacie i do końca nie wiesz czego się po nim spodziewać. Nie chcesz go przecież urazić. Subtelny żart jest mile widziany, tak jak nawet lekkie droczenie się. Zachowaj jednak umiar!

7. Nigdy nie pisz po alkoholu, bo będziesz tego żałować. Procenty powodują, że jesteśmy odważniejsi i dajemy ponieść się chwili, ale to nie najlepszy bodziec do flirtu.

  Jak odróżnić przyjaźń od miłości? Kilka podstawowych roznic

8. Bądź tajemnicza zapewniamy, że faceci to uwielbiają. Jeśli chłopak jest Tobą zainteresowany to będzie chciał Cię poznać bliżej. Krótkie SMS-y są do tego najlepsze! Kto wie może facet po takiej wiadomości zdecyduje się od razu zadzwonić, bo go tak zaintrygujesz.

9. Zapomnij o pisaniu długich wiadomości składających się z kilkunastu złożonych zdań. Flirt SMS-owy to krótka wymiana zdań, dlatego im prostsze są tym lepiej. Tu nie ma miejsca na nudne przemyślenia i tezy. Chodzi o to również, aby nie odpisywać jedynie jednym słowem, ale o to by zachować umiar w ilości znaków wykorzystywanych na jedną wiadomość.

10. SMS do faceta może być banalny, ale dawać jasne przesłanie, na przykład „ciągle myślę o Tobie”. To da mu oczywisty sygnał, że nie jest Ci obojętny i myślisz o nim nie jak o zwykłym koledze.

11. Nigdy się nie narzucaj! Wiele pań bez względu na etap znajomości zarzuca faceta milionami SMS-ów i oczekuje dodatkowo szybkiej odpowiedzi. Nie można zapominać, że każdy ma swoje życie oraz obowiązki. Takie wiadomości nie wnoszą nic dobrego w relację, wręcz przeciwnie, mogą zniechęcić faceta.

12. Zachowuj się racjonalnie, czyli nie budź o świcie mężczyzny SMS-ami ani nie pisz do niego w środku nocy. Nie musisz mu stale o sobie przypominać, bo jeśli jest zainteresowany to będzie szukał kontaktu.

13. Jak uwieść faceta przez SMS-y? Nigdy nie staraj się wzbudzić w nim zazdrości i wysyłać mu wiadomości niby „przez przypadek”. To nie jest dobra droga!

14. Staraj się od czasu do czasu oprócz SMS-ów nawiązać także kontakt telefoniczny, albo wysłać zdjęcie – oczywiście nie chodzi o nagie fotki. Rozmowa pozwala zbudować nić porozumienia, poza tym w ten sposób uda się lepiej obserwować jego reakcje. Ton głosu dużo mówi podobnie, jak śmiech.

15. Nie możesz zawsze sama inicjować kontaktu, powinna być zachowana w tej kwestii równowaga. Czasami będzie to wymagać cierpliwości oraz silnej woli, ale daj się wykazać też facetowi. Filtr musi pochodzić z dwóch stron, aby mógł przerodzić się w coś poważniejszego. Mężczyzna kocha przejmować inicjatywę!

  Toksyczny narcyz - jak go rozpoznać? 15 najczęstszych cech

Flirt SMS – przykładowe treści zaczepnych SMS-ów

Wiadomości tekstowe przychodzą nam o wiele łatwiej niż na przykład klasyczna rozmowa w cztery oczy. Osoby nieśmiałe w ten sposób mogą się nieco przełamać i wybadać grunt. Mało tego kuszące SMS-y potrafią naprawdę podgrzać atmosferę oraz sprawić, że facet będzie chciał poznać Cię bliżej. Może stracić dla Ciebie głowę!

Zaczepne SMS-y są dość grzeczne, ale jednocześnie skrywają w sobie podtekst. Bardzo pikantne wiadomości są dopuszczane jeśli jesteście już w związku. W innym wypadku wydasz się na łatwą, a chłopak nie będzie traktował Cię poważnie. Atmosferę podgrzewa się stopniowo! Wyznaczenie granic jest ważne, trzymaj się konsekwentnie swoich wytycznych. Dasz facetowi sygnał, że masz charakter i jesteś konsekwentna.

Kuszące SMS-y są lekko zaczepne. Znajdzie się jednak tu miejsce na podziękowania, na przykład za ostatnie spotkanie, albo na komplement, który wcale nie musi dotyczyć tylko i wyłącznie wyglądu fizycznego. Poniżej znajdziesz przykładowe treści na zaczepne SMS-y, które możesz wysłać do faceta:

  • Zaskocz go i od razu skomplementuj, na przykład napisz „Czy nie mijaliśmy się…? Świetna kurtka!”
  • Kiedy łączy Was pasja – „Leci Twój ulubiony serial. Kiedy będziesz?”, albo wyślij „Mam na sobie nową sukienkę, a dziś jest koncert szkoda, żeby wisiała na wieszaku. Idziemy?”.
  • Zainicjuj spotkanie – „Dasz się porwać na kręgle?”, „Słyszałeś o nowej knajpie w centrum, ponoć kucharz świetnie gotuje.”
  • Odwołaj się do ostatniego spotkania, na przykład wyślij mu tekst typu „Ciągle myślę o naszym ostatnim spotkaniu”, albo „Od wczoraj myślę tylko o Tobie”.
  • Bądź zabawna, czyli napisz coś nieoczywistego, na przykład „Miałam dziś ciężki dzień tylko Ty mnie możesz uratować”.