zabawki-do-podrozy

Zabawki do podróży z małym dzieckiem – które sprawdzą się najlepiej?

Podróże z malutkim dzieckiem nie muszą być uciążliwe. Oto sposoby, które umilą dłuższe i krótsze wyprawy. Warto przed wyjazdem skompletować zestaw małego podróżnika, w którym będą najważniejsze i najciekawsze zabawki do podróży.

Jakie powinny być zabawki na podróż?

Podczas wyjazdów dzieci koniecznie powinny mieć w swoim zasięgu przedmioty, których wcześniej nie widziały. Bo jak wiadomo, jeśli coś jest nowe to jest bardziej interesujące niż zwykła zabawka, którą dziecko bawi się przez cały czas.

Na podróż najlepiej sprawdzą się zabawki lekkie, które łatwo utrzymać w małych rączkach i oczywiście miękkie, by w razie nagłego hamowania dziecko nie uderzyło się o nie boleśnie.

Jakie są etapy podróży?

Pierwszy etap podróży to zazwyczaj ekscytacja i radość przeplatana rozmowami o tym, dokąd jedziemy i co tam zobaczymy, w drugim etapie, gdy ciekawość będzie już zaspokojona pojawia się nuda i to właśnie idealny moment na nową zabawkę, której dziecko nigdy wcześniej nie widziało.

Wtedy z niezbędnika małego podróżnika możemy wyciągnąć przedmioty, które zajmą dzieci na dłuższą chwilę i pozwolą nadrobić sporo kilometrów na trasie. W zależności od długości podróży w niezbędniku powinno być stosunkowo sporo ciekawych nowych zabawek.

Jakie zabawki najlepiej sprawdzą się podczas podróży?

Najmłodsze dzieci tak samo jak starsze kochają książeczki i właśnie takie gadżety powinniśmy zabrać w podróż. Małe miękkie strony z kolorowymi rysunkami, które najmłodsi mogą samodzielnie przekładać są niezwykle bezpieczne, ponieważ ze względu na materiał, z którego są zrobione nie ma możliwości, by dziecko się o nie uderzyło w momentach mocnego hamowania.

  Niemowlę na basenie – jak się przygotować? Praktyczny poradnik

Dzieci uwielbiają kolorowe zawieszki w kształcie zwierzątek, które można zahaczyć na listwie nosidełka lub fotelika samochodowego. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ zabawka nie ucieknie, nie wypadnie na podłogę powodując płacz oraz nie zgubi się podczas jazdy.

zawieszka-do-wozka

Jest cały czas przyczepiona w jednym miejscu, dzięki czemu dziecko ma do niej cały czas tak samo dobry dostęp. Może na nią patrzeć oraz popychać powodując grzechotanie, wibrowanie lub piszczenie.

Jakie jeszcze zabawki umilą podróż najmłodszym?

Grzechotki, które można wziąć w rączkę są świetnym pomysłem na podróż. Można nimi machać, dzięki czemu będą grzechotać. Nic nie sprawi dziecku tyle radości co nowa grzechotka w pięknych kolorach i o ciekawej fakturze. Można je głaskać, gryźć oraz przytulać. Takie zabawki są bardzo bezpieczne dla dzieci w podróży.

Kompaktowe karuzele także świetnie sprawdzają się w podróży, szczególnie z najmłodszymi pasażerami. Mogą grać melodyjne piosenki, które zajmą dziecko na dłuższą chwilę, piękne misie, kotki lub stworki będą przykuwały wzrok, dzięki czemu podróż minie szybko i bez płaczu.

Co oprócz zabawek trzeba zabrać w podróż?

Koniecznie należy zabrać zapas mleka dla najmłodszych lub dziecięcych przekąsek, oprócz zabawy dzieci w samochodzie uwielbiają jeść. Jak wiadomo z pełnym brzuszkiem dzieci są szczęśliwsze i łatwiej znieść im nawet najdłuższą podróż.

Warto zabrać ze sobą także dobrze wyposażoną apteczkę, w której będą najważniejsze lekarstwa dla dzieci, szczególnie te lokomocyjne.